Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Karácsony külön?

Figyelt kérdés

Véleményekre lennék kíváncsi (de semmit sem fog befolyásolni:) )

Párommal lassan 3 éve vagyunk együtt, ebből majdnem két és fél éve élünk egy fedél alatt a szüleimmel. Párom messziről költözött hozzám, ebből kifolyólag az ő családja, barátai is messze vannak tőlünk. A karácsonyt mindig külön töltjük, ő otthon én pedig itthon.

Szerintetek ez meddig "normális" így? Azok akik távkapcsolatból költöztek össze hogy oldották meg az ünnepeket?


2017. dec. 13. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez elég gyermeteg megoldás, Ha már így is mindig nálatok vagytok, miért nem lehet elutaznotok KETTEN a pároddal az ő családjához ott tölteni mondjuk 1-2 napot és utána visszajönni ünnepelni? 25L
2017. dec. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mar az elozo kerdesednel is leirtuk, hogy gaz.
2017. dec. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A ti dolgotok.


Szerintem semennyire nem normális. Mi egy 2 generációs nagy kertes házban élünk az én családommal (én vagyok a nő). Belül teljesen leválasztott lakrészünk van, saját bejárattal, nincs közösen használt belső tér, csak a kert közös, és a kerti bejárati kapu. A rezsit felezzük, a többi mindenkinek a saját költsége. Remekül megvagyunk:)


Nálunk, az én családomban annyira nem divat ez az egész ünneplősdi. Mi a szentestét anyósoméknál, a férjem családjánál töltjük, ott fát díszítünk velük, vacsorázunk, ajándékozunk (náluk ez a szokás), aztán irány haza, és kettesben töltjük a karácsonyt, és az egész téliszünetet. December elejétől nálunk fel van állítva a feldíszített karácsonyfa, a házat is kidíszítjük.

Idén megbeszéltük, és jövőre, talán nyáron, vagy ősszel szeretnénk közösen venni, és felnevelni egy kutyust is. Eddig az enyém élt velünk, de sajnos a hónap elején meghalt:( és nagyon hiányzik...

Amióta együtt vagyunk, soha nem töltöttük külön a karácsonyt. Amikor együtt jártunk csak, szenteste akkor is anyósoméknál voltunk, karácsonykor meg a férjem jött hozzánk.:)

2017. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet megfelezni az ünnepeket? Karácsony minimum dec 24-26, de pont hasonló esetek, távoli rokonság illetve mozaikcsalád miatt sokan 23-27, vagy akár 22-28 közé időzítik az ünneplést.

Mi ugyan még nem élünk együtt, de 22-án fogunk közösen karácsonyozni, mert 23-án ő az anyukájával, 24-én budapesti rokonsággal, 25-26 vidéki rokonsággal van. Én 22-én ugye vele, 24. anyuapu, 25. budapesti nagy rokonság, 26-27. vidéki rokonok.

Ha annyira messze vannak hogy két napra nem éri meg, akkor is lehet a két ünnep közé időzíteni. Mondjuk 24-26-án ünnepeltek együtt meg a szüleiddel, 26-án együtt elutaztok, és maradtok amíg akartok.

2017. dec. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4. Na én hàlàt adok az égnek, hogy mi nyugiban vagyunk, és 24.-e utàn itthon vagyunk. Nem bírnàm idegekkel ezt az ide- oda utazgatàst, de a fèrjem sem.


Bàr kinek mi...

2017. dec. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi tavaly voltunk külön.


1000km-re éltünk egymástól, de ünnpekre hazament a családjához, ám nem tudtunk találkozni.


Most együtt utaznuk haza (kijöttem tavaéy év végén hozzá), és pár napot az ő családjánál, egyet nálunk.

2017. dec. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ez nem mindenkinél működik ám, anyám nagyon ragaszkodik a 24-hez pl. Pont azért, mert míg apámmal együtt volt anno, neki sose karácsonykor volt karácsony, hanem vagy 20-án, vagy 29-én. És ő ezt mindig gyűlölte, így ebből nem enged.


Mi külön karácsonyozunk egyébként, ő hazautazik a szülőkhöz, én anyámmal (nem lakunk együtt, csak közel). Az elmúlt két évben mindig nálunk töltötte a szentestét, aztán 25 vagy 26 ment haza, ahogy a munkája engedte.

Én nem utaznék vele, mert édesanyámnak rajtam kívül nincs családja (nagyszülők tavaly elhunytak, bátyjával ezután megromlott a viszony, párja meg a gyerekeinél van, csak este jön valamikor...), szóval én nem hagynám egyedül. Most még.

Ha összeházasodunk, akkor eljön majd az a pillanat, hogy a szenteste kettőnké lesz, és ezt a szülőknek is el kell fogadni. De egyelőre jó így.

2017. dec. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is külön tartjuk a szentestét a szűk családunkkal, és reggel meg egész karácsonykor meg úgy általában egész évben együtt vagyunk. Mi azon az állásponton vagyunk hogy ha alapítunk családot, akkor már nyílván a szenteste is közös lenne.


Ennek ellenére titkon az lenne a vágyam, hogy az egész gárda bár lenen együtt egy kastélyban ami úgy van feldíszítve mint egy mesebeli karácsonyi palota, sok gyerek rohangál szerte széjjel, mi felnőttek beszélgetünk a kandalló mellett. Ez egy álom lenne :D

2017. dec. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!