Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Régi csecsebecsék! Ti hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régi csecsebecsék! Ti hogyan álltok ezekhez?

Figyelt kérdés
Általában nem dobálom ki azokat a dolgokat, amiket ajándékba kapok. A legtöbb eltűnik valahol a régi gyerekszobámban, vagy a párommal közös albérletben és néha előkerülnek takarításkor. Egyszer a párom kezébe akadt egy dísztárgy, amit az exemtől kaptam sok évvel ezelőtt Valentin napra. Egyértelmű volt, hogy tőle van, mert az alján ott volt, hogy "XY-tól XZ-nek". Mondanom sem kell, a párom nem vette jó néven, hogy még meg van. Én nem kötődtem már ahhoz a tárgyhoz, és mivel láttam rajta, hogy zavarja, mondtam is neki, hogy hajítsa nyugodtan a kukába, legalább eggyel kevesebb lom fogja nehezíteni az emeletet. De ő nem dobta ki, mert hogy az én dolgaimat nem dobálja ki. Én meg ezután nem foglalkoztam a dologgal. A dísztárgy visszakerült a nagy szatyorba, ahol az egyéb ritkán használt ketyeréket őrzöm, mint adventi gyertyatartó, karácsonyi ajtódísz, varrós doboz stb. Később amikor rájött, hogy még MINDIG megvan, bevágta egy napig a durcát és úgy kellett kihúznom belőle, hogy mi baja van. Ezután fogtam meg a dísztárgyat és dobtam ki én a kukába, mint valami rontást hozó, elátkozott dolgot. Akkor béke lett. Csendben teltek a békés hónapok, én már el is felejtettem, hogy az az izé létezett. Aztán a mai nap folyamán előkerült egy másik tárgy. Egy viszonylag értékes nyaklánc, díszdobozban. A doboz alján is ott van az exem írása, bár ne lenne! Most megint cirkusz van, hogy én ezt minek őrizgetem! Ez viszont túl sokba kerülhetett ahhoz, hogy csak úgy kidobjam. Mondtam is a páromnak, inkább adjuk el, de neki egy fillér sem kellene az árából, mert ő már csak ilyen büszke teremtés. Ezt még meg is értem. Erre mondtam, hogy akkor tegyük el jövő karácsonyig és akkor megy majd a cipős dobozba, amit leadunk. Valahol valaki nagyon fog neki örülni. És most nem értem, miért duzzog már megint! Csak annyit mondott, hogy jó, és estig csak játszott a gépen. Én meg most aludni sem tudok. Nem értem, miért kell tárgyakból ennyire nagy ügyet csinálni! Semmi okot nem adok féltékenységre. Nem járok el nélküle szórakozni, felvállalom a család előtt, barátok előtt, idegenek előtt. Együtt élünk. Együtt tervezünk. Mi kellene még?
2018. jan. 15. 02:34
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Én sem dobom ki azt, ami tetszik vagy hasznát veszem. A barátod elég lökött.

Mindig szoktam pl. plüssöket kapni, szeretem őket, eszem ágában sincs őket kidobni. Senki nem reklamálta még meg, pedig nem titok, honnan vannak.

Vagy dobassam ki a párommal a pulóvert, amit az exétől kapott? Baromság az ilyesmi.


33N

2018. jan. 15. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Van nekem is pár régi emlékeim az exeimtől, mégsem dobom ki mindent. Sőt van olyan exem akivel tartom a kapcsolatot, de csak barátként, mert párként nem tudtunk együttmüködni. Ettől függetlenül a jelenlegi páromat szeretem és vagyok vele együtt, és eszem ágában sincs megcsalni senkiért sem.

Barátod eléggé lökött, férfi létére meg kisfiús.


26/F

2018. jan. 15. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Féltékenység a semmire.

Agyilag fel kellene dolgoznia hogy nem első szerelmei vagytok egymásnak, és van múltatok, amit mással éltetek meg.

Elvárná hogy dobd el a múlt emlékeit, gondolat-rendőrösdit nem játszik? Nem tiltja meg hogy eszedbe jusson véletlenül valamelyik exed?

Én az exemtől 8 év alatt nagyon kevés tárgyi emléket kaptam, nem volt ajándékozós tipus. De az a kevéske amit kaptam, nagyon kedves számomra, nem dobnám ki senki kedvéért. Persze, nyilván nem is raknám ki ezeket a polcra az új párommal közös lakásban, de nem is dobnám ki.

Szerintem érett ember ezt megérti.

Ezek nem azt képviselik hogy még ragaszkodom hozzá, szeretném visszakapni, vagy bármi különösebb érzelem lenne, egyszerűen emlék. Régebbi időkből, ami igenis jó volt.

Persze sok embernek fáj az a tudat hogy a másik mással is jól érezte magát valaha...

41f

2018. jan. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem ezt a “szakítás után kitöröljük az exet az életünkből” mentalitást. Persze, ha csúnya szakítás volt akkor lehet, de miért kötelező?

Egyrészt ha kaptál praktikus dolgokat tőle, ruhát, nyakláncot, használati tárgyakat, azt miért kéne kidobni? Én például a tusfürdőmet kaptam a páromtól, most ha szakítunk, dobjam ki a teli doboz isteni illatú, azóta megszűnt Lush tusfürdőt mert mi nem működtünk párként? Dobjam ki a könyvet amit épp olvasok? Ő dobja ki a vadiúj márkás nyakkendőjét ami nem is volt még rajta?

Másrészt lehet túllépni valakin és mégis kellemes emlékként kezelni. Eszembe nem jutna kidobatni vele az exe festményeit. Azon kívül hogy objektíve szép képek, egy kellemes időszakra emlékeztetik. Jóban van a csajjal, én is jóban vagyok vele (gimiben egy társaságban voltunk), biztos hogy túl van rajta, vagy 2 hónapig voltak együtt, azóta volt még egy rövid kapcsolata, de több mint egy éve velem van, meg a csajnak is van egy 6+ hónapos kapcsolata. Hova féltékenykedjek?

Önbizalomhiányos emberek szoktak ilyeneken problémázni.

2018. jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Már miért is kéne a múltunk emlékeit kidobálni? Jó ha valamire nem szívesen emlékszel, az ok, de most csak azért, mert az életed egy korábbi szakaszához kötődik? Nekem eszembe se jutott kidobálni az exem ajándékait, pláne ha hasznos vagy értékes tárgy, és természetesen a férjemtől sem vártam el ilyesmit. Nekem is volt extől kapott nyaklánc, amit hordtam is, és marhára nem zavarta a férjem, pedig tudta kitől van, egyáltalán nem volt téma ez köztünk, hogy dobd ki meg ne használd már mert xy-tól kaptad.

A barátodnak gond lehet az önértékelésével, féltékeny a nagy semmire, és feleslegesen generálja ezzel a feszültséget. Te meg nem hogy leállitanád, még inkább a téveszméibe ringatod, hogy ez így van rendjén, minden múltbéli dolgot ki kell dobni, és te voltál a h.lye, hogy nem tetted meg még korábban.

Inkább azt kellett volna már korábban is megértetned vele, hogy nem ezektől a tárgxaktól, emlékektől függ a ti kapcsolatotok.

2018. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha neki nem kell az árából, akkor vegyél te belőle magadnak valamit, amúgy is a tied, te kaptad, te rendelkezel vele. Nehogy már kidobasson veled egy ékszert mert ő idióta. Én hagynám, had durcázzon, majd akkor szóljon ha túl van a hülyeségén.
2018. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Elajándékozni egy drága nyakláncot csak úgy?

Persze, ha nem hordod, nem tetszik, stb., akkor oké. De akkor is inkább eladnám.

De így még valóban te is táplálod a hülyeségét és még te érzed magad rosszul mert ő féltékeny... a semmire.

2018. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy csúnya szakításom, igyekeztem megszabadulni a cuccoktol, amik kísértenek. De pl tök jó fakanalak maradtak nálam, azt nem dobom ki.
2018. jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előzetesen azt mondanám, hogy nem nagyon szeretem a sok csecsebecsét. A régi szerelmeim ajándékaiból úgyszólván semmit nem őriztem meg, ha nagy értékű volt akkor tovább adtam, ha nem akkor kidobtam átadtam, stb.

A vőlegényem is megtartott párat de nemsokára azok is erre a sorsra kerülnek - neki mondjuk van vagy 5-6 fontos, régi bonbon a szerelmétől, a menyasszonya kék combpántja - mert nem szeretnék porfogókat a lakásban. Meg ugye miért is tartanánk meg ilyeneket...

2018. jan. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!