Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha a férjem dolgozik én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férjem dolgozik én viszont nem, akkor irreális kérés/elvárás lenne hogy ő is vegye ki a részét a házimunkából 50%-ban? Vannak olyanok itt akiknél ez működik?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 17:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Elvárhatod, de ha neked több szabadidőd van, és ő keresi a pénzt, szerintem logikusabb, hogy több dolgot csinálsz.

Ha mondjuk te dolgoznál, a férjed nem, akkor meg neki kéne többet.

2018. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Irreális elvárás.

Megérteném, ha gyereknevelésnél besegít, de másképp mi alapon kellene 50% részt kivegyen? Tulajdonképpen mi erre a reális érved?

2018. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Ha mindketten dolgoztok, és ugyan annyi szabadidőtök van, akkor reális.

Ha ő dolgozik, te meg otthon illegeted magad, mert miért is? Akkor irreális, hiszen ő tart el, akkor jogos hogy te meg a házimunkát végzed. Nem èrtem, hol látnád jogosnak azt hogy meló utan még takarítson is rád, te meg egész nap semmit ne csinálj...

2018. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Te mit dolgozol?

Ettől függ?

-mert ha üvegházban vagy háziállatoknál görnyedsz egész nap vagy havat takarítasz akkor ok.

De ha csak főzöl valamit akkor nem.

2018. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

nos bárki bármit mond a házimunka elég jól el tudja vinni az időt. meg ugye mindennap főzök.

van h reggeltől estig amíg a férjem hazajön folyamatosan dolgozom a ház körül.

nem akarok örökre ilyen helyzetben lenni, szeretnék tanulni, beiratkozni valami tanfolyamra, de arra időt is kell fordítani.

ehhez sajnos hozzájön h mindig is utáltam a házimunkát és az előző párom megcsinált kb mindent (akkor még volt munkám mondjuk). de őt pl. már a kapcsolat elején szoktattam h csináljon minél többet és végül megcsinált minden félét, még főzött is.

a férjemmel viszont már nem volt ez, őnála nem erőltettem és nem is csinált meg csak nagyon kevés dolgot, végül mióta nem dolgozok már nem csinál meg semmit és ez az alapfelállás neki, ha az ég leszakadna akkor se mosna fel ha bejön sáros cipővel és a holmijait is ott dobja le ahol kedve tartja. néha jól esne kicsit pihenni, ha néha-néha ő főzne nekem jól esne v amikor totál hulla fáradt vagyok elmosogatna ilyesmi.

2018. jan. 21. 18:46
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha azért nem dolgozol, mert pici gyerekkel vagy otthon, akkor nem irreális. /de akkor nem is vagy "eltatott"/. Ha azért vagy otthon, mert megengedhetitek, hogy ne dolgozz, akkor viszont az 50-50% os házimunkamegosztás nem lenne korrekt.
2018. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nem egészen érthető a leírásod. Tehát nem dolgozol, és tanfolyamra sem íratkoztál be eddig sehova, így sok időd van egész nap, de elvárod, hogy a férjed házimunkázzon a munkája mellett.


Azzal meg nem igen lehet mit kezdeni, hogy utálod a házi munkát. Ez csak rossz hozzáállás. Szerinted a férjed a fárasztó munka után imádná? Ilyen alapon nem várhatod el senkitől, mert senki sem csinálja kedvtelésből.


Amíg nincs elfoglaltságod, akár munka vagy egyetem, addig nincs mit felrónod neki. Ha már van, akkor beszélhettek az egyenlő házimunka elosztásban.

2018. jan. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

"de őt pl. már a kapcsolat elején szoktattam h csináljon minél többet és végül megcsinált minden félét, még főzött is."


Na itt meg te lettel szoktatva, fordult a kocka.


Elhiszem, hogy kenyelmes lenne ugy, ahogy irod, de ha elmennel dolgozni vagy suliba, akkor realisabb lenne az elvarasod.

2018. jan. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

Ezt azért nehezen hiszem, hogy az egész napod csak takarításból áll. Nem kell minden nap nagytakarítást végezni. Ha folyamatosan rend van tartva, akkor nem lehet több pár óránál és akkor sokat mondok.

Ha a férjed dolgozik te meg egész nap csak a lábad lógatod, akkor teljesen jogos hogy te végzed a házimunkát. Miért nem dolgozol?

2018. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%
Én például apukámmal lakom együtt kettesben. Ő napi 10-12 órákat dolgozik, sokszor még hétvégén is. Nem engedem neki, hogy bármiben is segítsen! Ez a minimum cserébe azért, hogy egyetemre járhatok és otthon tanulhatok. Alkalmi munkára így is el szoktam menni, viszont otthon mindig rendet csinálok, és takarítok is. Mindig van tiszta szépen vasalt ruhája, amit fel tud venni. Én úgy érzem ezzel fejezem ki, mennyire becsülöm őt, meg hogy ennyit dolgozik. Kedves kérdező, sajnos nem értem a koncepciódat. (Ha valakit szeretek, nekem örömöt jelent tenni érte, és rendben várni otthon)
2018. jan. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!