Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi a teendő, ha egyik se akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, ha egyik se akar a másikhoz költözni, de a külön élés deficit?

Figyelt kérdés
60km-re van egymástól a két alany. Mindenki ott dolgozik ahol él. Egyik sem akar a másikhoz költözni. Ha mégis megtenné akkor napi 120km kocsikázás havi több mint 50ezer ft-ba kerülne. Vagy munkahyelyet kell váltani? Mi a helyes lépés ilyenkor?
2018. ápr. 9. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, általában munkahelyet vált az a fél, aki a másikhoz költözik.


Mérlegelni kell. Pl ki lakik saját ignatlanban, kinek nagyobb az ingatlana, van-e hitel, kinek mennyire fizet jól az állása, kinek lenne könnyebb elhelyezkedni a másik városában, stb.


Ha egyik sem hajlandó engedni, akkor vagy egy harmadik városban letelepedni, vagy szakítani.

2018. ápr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én lakok a sajátomban. A másik város nagyobb, könnyen találnék munkát, de akkor ezt ki kéne adni albérletbe vagy üresen hagyni, felmondani (önfeladás..) De ha a másik teszi ezt akkor meg ott van önfeladás.
2018. ápr. 9. 19:22
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a saját szakmádban el tudsz helyezkedni egy másik városban az miért lenne önfeladás?

Egyébként, ha már itt a közös élet kezdetén nem hajlandó egyikőtök sem engedni, akkor ne sok jóra számítsatok.

Egy párkapcsolat nem csak csillivilli póniló és szivárvány. Néha kompromisszumot is kell ám kötni és félretenni az egótokat.

2018. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
egy kapcsolat az valmiképpen "önfeladás" - de ha csakennyit jelent, akkor hagyjátok egymást
2018. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Eddig jók a válaszok, jöhetnek még bölcs gondolatok. Erőt adnak.
2018. ápr. 9. 20:11
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolat arról is szól, hogy a megszokott életből és komfortzónából mindenki kilép. Egy kicsit mindenki felad önmagából, a kényelméből. De azt nektek kell tudnotok, melyik a legésszerűbb döntés.
2018. ápr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy Neked ez a komfortzónából való kilépés nem ér annyit. Akkor hagyni kell.

Attól is függ, az ember kényelmesebb és jobb, vagy kényelmetlenebb helyzetbe kerül ezáltal.

Én mondjuk az összeköltözéssel és házassággal kényelmesebb helyzetbe kerültem, nekem nem volt kérdés. De ha klassz lakásom lett volna klassz helyen, hozzá klassz munkahely ugyanabban a városban, lehet, hogy nem ért volna annyit a kapcsolat, hogy feladjam ezeket.

2018. ápr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, szóval csak azt akarom írni, Kérdező, hogy megértelek amúgy.
2018. ápr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Nekem egy kertes házam van garázzsal. El kéne mennem egy panel 5. emeletére ahol a kocsi az utcán, nincs műhely stb. Nyugdíjas állásom van, innen csak kihalásos alapon lehet kikerülni. Én már életem során sokszor kimozdultam a komfortzónámból, volt, hogy 1500km-rel arrébb, de hozzáteszem, hogy sehol sem volt jó, csak itt.
2018. ápr. 11. 07:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy kapcsolatban kompromisszumokat kell kötni. Ha ez nem megy, akkor maradjon minden így, vagy engedjétek el egymás kezét.

Nem jóslok túl sok jót annak a kapcsolatnak, ahol már ezen is ekkora problémázás megy. Nyilván nehéz, de nem lehetetlen közös nevezőre jutni.

2018. ápr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!