Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hamar "elszáll" a 2 év?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hamar "elszáll" a 2 év?

Figyelt kérdés

Párommal fontolgatjuk az összeköltözést, viszont sajnos nehézségekbe ütközik a dolog. Ő most dolgozik, én szeptembertől megyek 2 éves képzésre.

Hiába melózik sajnos kifolyik a keze közül a pénz és nem tud így félre rakni. A másik meg úgy nem is várnám el, hogy mindent egyedül fizessen, hogy én sajnos eléggé hadilábon állok a munkával(azért is megyek a suliba).

A két év leteltével már egyből tudnék munkába állni, de nekem ez olyan sok időnek tűnik, mire én is tudnám anyagilag támogatni az összeköltözést.

Már most is egyfolytában hiányolom és mikor ünnepek miatt van 2-3 egybeszabinapja akkor kettesben vagyunk itthon és kicsit olyan, mintha már együtt laknánk. Viszont a szívem szakad meg, mikor elmegy :(

Hogy tudnám kibírni ezt a 2 évet?



2018. máj. 23. 22:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Egyszerű: muszáj lesz.

Addig legalább emésztgeted, hogy mit akarsz hosszú távon olyan emberrel, akinek kifolyik a pénz a keze közül... Ha most nem tud félretenni 50-60 ezret, hogy fogja kigazdálkodni az albérlet és a rezsi felét?

2018. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"sajnos kifolyik a keze közül a pénz és nem tud így félre rakni"

Első körben ne nézz már minket ennyire hülyének meg magadat sem ilyen fals szöveggel. nem tud a pénzével gazdálkodni, ez azért rohadt nagy probléma lenne, ha már együtt élnétek.

A másik meg, mi egyéb választásod van, mint kibírni? Szakíthatsz is vele, de pont ilyen helyzetben leszel más kapcsolatban is, kivéve, ha valaki vállalja , hogy eltart téged.

2018. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem arra vágyom, hogy eltartsanak, csak rossz így külön lenni.


És igen 140 nettót keres.

Abból 40-et le kell adnia anyjáéknak.

Igazából úgy folyik ki a pénz, hogy félig meddig jogosan, de mégsem.

Pl volt egy laptopja ami tönkrement és ahelyett vett egy gépet. Vagy van, hogy ide-oda megszokott hívni. Meg bérlet kell, meg cigi kell meg dezodor, meg új alsó(régi elszakdt).

Meg fizet nekem telefont, bérletet(ez havi 6500 összesen), amiért persze irtó hálás vagyok neki.

Nem is ezekkel van a baj, hanem azzal, hogy ha tényleg annyira szeretné, hogy haladjunk valamit előre legalább egy pár 10-est félretenne.

Nagyon jól esik, hogy elhív ide-oda, de inkább mondom azt, hogy ne menjünk sehova, ne együnk hambit, meg fagyit stb és ráér a gépet is megvenni de legalább egy picit tegyen félre. De sajna én nem mondhatom meg, hogy mire költsön.

2018. máj. 23. 23:08
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Tehát minden fontosabb, mint az, hogy a közös jövőre spóroljon? Te tudod.
2018. máj. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#4 igen néha így érzem.


Bár még viszonylag friss a kapcsolat, csak nem tudom, ha ennyire nem akarja még akkor meg minek mondogatja? Mert akkor ne mondjon semmit és akkor nem is baj, hogy nem tesz még a cél érdekében.

2018. máj. 23. 23:32
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nem vagy vele fair. Vesz neked berletet fizet telefont, ad az anyjaeknak, gondolom ott lakik, elhiv ide oda. De te mèg szóvà teszed, hogy miert nem tesz fèlre. Persze kène neki, de mi ez a duma ha fontos lennèl. Ha fontos lenne neked ,akkor te meg elmennèl suli mellett diakmunkara mint ezer millio mas, es tennel te is felre, meg koltenèl őrà. Vele majd gond lenne, hogy kifolyik a pènz a kezèből, ha majd összeköltöztök, veled meg hogy vàrod a sült galambot....
2018. máj. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

Hamar elszáll, ha alkalmasak vagytok a várakozásra.

Párommal 3 éve vagyunk távkapcsolatban, úgy terveztük, hogy idén nyáron összeköltözünk, és onnan járok majd be suliba. De nem vettek fel, ezért egy évet várni kell. Megyek addig egy éves képzésre, és úgy volt, hogy utána az eredeti terv. De már közbeszóltak dolgok, így szinte biztos, hogy nem fogunk tudni összeköltözni még minimum 3 évig. De ő is nehezen rak félre, ezért úgy beszéltük, hogy albérletre nem "pazaroljuk" a pénzt, hanem ahogy tudunk, majd úgy gyűjtünk kertes házra. Hogy ez meddig fog tartani? 3 év, 5 év, 10 év? Ki tudja...

2018. máj. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk fizesd a saját bérleted és akkor tud félretenni... eléggé fordítva ülsz a lovon
2018. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre nem csak itthon ülök vakarni a muffot.

Rengeteg munkahelyem volt, de sajnos egy érettségivel csak árút pakolhatok ami az én 50kg-mal hát...

Mondjuk úgy, hogy gatya.

Egy csomó helyre akartam volna menni, de mindenhol inkább valasztották az erős pasikat vagy várják a 2-3 éves tapasztalatot(pl recepciós állás) amim nincs.

Diákmunkához iskolalátogatási kell.

Én meg már rég nem sulizok.

Emiatt is gondoltam, hogy bele kezdek egy új képzésbe(már korábban tanultam, csak abbahagytam, mert nem fogom hagyni, hogy anyum azért fizessen 500k+-t, hogy csak bámulhassam a csoporttársaim munkáját, mert képtelenek voltak partnert biztosítani a gyakorlatra.)

Egyelőre most háztartásbeli vagyok.

Minden nap főzök a páromnak és, ha sikerül innen-onnan összekuporgatnom egy kis pénzt azt mind rá költöm.

És mondom nem az a baj, hogy pár tételemet állja, hanem az, hogy pl a havi tel. csomagom 3000ft erre rádob egy 10-est a telefonomra, mert legyen és pont. Meg, ha elfogy a netem akkor ne parázzak vegyek újat, mert azért adott ennyit. De mondom attól, hogy most van rajta egy 10-es attól meg nem fogom elverni az egészet egy hónap alatt, mert nekem ez 3 hónapra elegendő pénz.

Tehát nem az a bajom, hogy kisegít, hanem az, hogy tőlem is elvárja, hogy szórjam a pénzét, de én szeretném, ha be tudná osztani. Nem azért mert elvárom tőle, hanem azért mert ő is látja, hogy ez így nem oké, de ahhoz meg túl büszke, hogy segítséget kérjen(akár tőlem).

Képes a havi fizuját 3 nap alatt elkölteni, mikor pedig együtt dolgoztunk(nem sokáig mert betett az éjszakázás) kemény 9 napnyi fizut egy hónapra el tudtam osztani úgy, hogy mindent megvettem belőle, ami kellett és még neki is tudtam adni.

Ezzel nem dicsekedni szeretnék, csak, ha ennyire nem látja, hogy segítség kellene neki, miért nem hagyja?

Nem azt akarom megtiltani, hog, erre-arra költsön, csak pl kezdetnek jó lenne, ha abból a 140-ből hó végéig ellenne.

2018. máj. 24. 09:05
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
mit főzöl a párodra, ha együtt sem éltek? mindketten otthon laktok, akkor miről beszélsz?
2018. máj. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!