Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözés után milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés után milyen konfliktusok volt a párotokkal, amikben nem értettek egyet?

Figyelt kérdés

1év után most költözünk össze párommal. Amikor együtt vagyunk vannak dolgok, amikben a nézeteink eltér, de mindig megbeszéljük. Pár hónapja elkezdtünk beszélgetni az együttélésről, megbeszéltük azokat a dolgokat, ami a másiknak valószínű nem fog tetszeni, és abban változtatni kellene.

Nektek volt összeköltözés után konfliktusotok/veszekedésetek? ha igen, mi?


N.


2018. jún. 21. 22:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Furcsa de egyáltalán nem volt......
2018. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

most így belegondolva nálam mindig úgy történt ez,hogy eleinte ott aludt hétvégén.

aztán néha hétköznap is,majd rendszeresen hétköznap is,majd idővel minden nap ott alszik és hirtelen villám csapásként hasított belém,hogy rend és tisztaság van állandóan meg el van mosogatva és hogy együtt élek egy nővel.

2018. jún. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Vita volt észérvekkel. Az ilyen veszekedős dedó nem a mi pályánk 🙂


Nem emlékszem... apróságok, kérések.

2018. jún. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Én akkoriban rengeteget dolgoztam, munka után mentem festeni nagypapám házát, mert sajnos meghalt és próbáltuk eladásra előkészíteni. Akkoriban költözött hozzám, de sose jött el segíteni a házhoz, csak apukám segített. Egyszer egy ilyen festős nap után 23 h körül hazaértem, nekiálltam mosogatni, ő meg átölelt, hogy ki kéne vasalni az ingét. Mondtam neki, vasalja ki magának, mire hogy ő nem tud vasalni. Mondtam, szívesen megtanítom, erre otthagyott, azóta, azaz 10 éve tud vasalni és 10 éve nem vasalok rá. Megkérdeztem egyszer, miért nem segít nekem a háznál, azt mondta, ha az övé lenne, szívesebben festené. Azt mondtam neki, ha gondolja, ráíratom egy részét, de azt mondta, nem a házam kell neki. Összeköltözés előtt ez az ember imádott engem, 1,5 évig figyelmes volt, törődő. Ahogy összeköltöztünk, onnan kezdve levegőnek tekintett. Bevette magát a szobámba, ment a TV-je és közben számítógépezett. Ha hozzászóltam, rám se nézett a gépről, úgy válaszolt, már ha egyátalán meghallotta a TV-től. Végül mivel szóvá tettem, többet segített a ház festésében és a laminált parketta lerakásban. Aztán azt mondtam, hogy a TV-t és a számítógépet nem tűröm meg ugyanazon szobában, mert agyon csap minden kommunikációt. Ezért a TV-t hajlandó volt átrakni másik szobába. De nem voltam már boldog vele. Egyedül nagyon nehéz lett volna nekem anyagilag, ezért is nehezen szántam rá magam a szakításra. De 1 év után, egy nap, amikor reggel agyonpuszilgatott 1 év után először, ráébredtem, hogy most értem el a végére. És este megmondtam neki, hogy szakítani akarok. De nem hagyta. Addig tepert a kapcsolatunkért és addig puszilgatott, hónapokon keresztül, míg visszajött közénk a régi melegség és bizalom. Onnan kezdve egész jól elvoltunk olyan 6-7 éven át. De most legalább olyan rossz a helyzet, mint akkoriban. Még nem tartok ott, hogy képes lennék kimondani a válást, egyszerűen anyagilag képtelenség, és már gyerekünk is van és apának nem rossz apa. Igaz, ő hozta be a gyerekem életébe a tabletet és az okostelefont és vért izzadok, ha mesét szeretnék olvasni a 4 éves gyerekemnek vagy csak együtt beszélgetve vacsorázni, mert csak akkor hajlandó vacsorázni, ha okostelefonon mesét nézhet közben és onnan kezdve nincs semmi párbeszéd. Szóval nem a legjobb apa, de imádja a lányát a maga módján. Ezért nem jutottam el még odáig, hogy elváljak. Ha jobb külső adottságokkal rendelkeztem volna, ha lett volna olyan családom, akire támaszkodhatok, akkor már az első évünk után elhagytam volna. És most minden nap egyre közelebb és közelebb jutok ahhoz, hogy beadjam a válópapírokat.
2018. jún. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Most fél éves összeköltözés után egyre több van nálunk sajnos. Nem hajlandó szellőztetni és veszekedik, ha kinyitom az ablakot. Utálja, ha elhúzom a sötétítő függönyt. Minden férfias a lakásba és nem foglalkozik azzal, hogy nekem nyomasztó, csak az számít neki, hogy ő otthonosan érezze magát benne, nem engedi, hogy számomra barátságosabbá tegyem a lakást. Ha velem beszél még, ha komoly dolgokról is van szó nézi a tv-t vagy internetezik közbe. Ha rászólok érte azt mondja ő közben is hallja mit mondok. Egyre csúnyábban kritizálja a külsőm, amíg nem laktunk együtt addig csak azt hallottam tőle, hogy csinos vagyok. Elkezdett piálgatni. Néha titkolózik, gyorsan kikapcsolja a chatablakot, ha a net közelébe megyek.

Amikor különböző műszakban dolgozunk és későn érek haza, nem tud aludni, mert minden apró neszre felébred.

2018. jún. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nem voltak konfliktusok, kb 2 hét után költöztünk össze, még akkoriban alakult a kapcsolatunk, igazából a kezdeti párkapcsolati szabályokat már eleve úgy hoztuk, hogy az az együtt éléssel is kompatibilis legyen.
2018. jún. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Ki csinál több házimunkát, ki mosogasson el, ki dolgozik/tanul többet.

Ezeken kívül az anyagi kérdések is rendszeresen feljönnek. Mit ki fizessen. Ő többet eszik, én több melegvizet használok, ezt csak miatta veszzük meg, miért szálljak bele 50%-ban.. ilyenek. Igyekszünk minden megbeszélni. Vagy egymásnak ugrunk aztán néhány órával később újra megpróbáljuk megbeszélni. Szakításon nem gondolkodunk, de összeköltözés után sok olyan dolog feljöhet, ami a járás időszakában eszetekbe sem jut. Pl. ki vigye le a szemetet. Mi 6 év után költöztünk össze és 1 évig laktunk együtt. Most ideiglenesen távkapcsolatban vagyunk, nyár végétől újra együtt fogunk lakni.

2018. jún. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

Mi 1 éve voltunk együtt mikor összeköltöztünk. 7 éve élünk együtt. 6,5 éve hàzasok is vagyunk:)

Nem volt semmi probléma összeköltözés utàn. Ha van valami aprósàg azt megbeszéljü normàlis emberi hangnemben.. Az ilyen óvodàs szintű kiabàlós veszekedés nem a mi stílusunk, ha ilyesmire gondolsz...ilyen sosem volt az együtt töltött eddigi 8 évünk alatt.

A hàzimunka részben ki mit utàl/ szeret útjàn alakult ki. Pl én bevàllaltam mindkettőnkre szemét összeszedését és a főzést, mert szeretek kotyvasztani és nincs vele sok meló, cserébe a férjem jàr el bevàsàrolni, postàra, drogériàba, gyógyszertàrba, mert neki ezekkel nincs baja, én viszont utàlok vàsàrolni, vàrakozni, nehezen bírom ha sok ember van körülöttem, neki meg a főzés okoz gondokat.( nem nagyon tud, bàr nem halna éhen)

Mindkettőnknek jó így. A többi dolgot felvàltva csinàljuk, heti vàltàsban, a portörléstől a mosogatàsig mindent. Pénzügyekben is egyetértés van az elejétől. Közös kassza, közös megtakarítàs, megélhetés, költőpénz stb.. Minden kiadàst megbeszélünk, nekünk így kényelmes.

2018. jún. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kb. 30 nap után (féléves távkapcsolat után) költöztünk össze.


Nem volt gond, megbeszélünk mindent, ami felmerülhetne.

2018. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Apróságok. Ilyenek, hogy nem fetrengek vele az ágyban 11-ig, jobban pörgök a házimunkában, de amúgy mindent meg lehet beszélni mindkettőnkkel.
2018. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!