Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vallási ellentét a barátnőmmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vallási ellentét a barátnőmmel! Nagyon kiakadtam! Hogy kezeljem ezt az egészet?

Figyelt kérdés

A barátnőm hívő, én viszont nem. Ezt tudja a kezdetektől fogva. Megegyeztünk hogy neki a templomi esküvő az álma, és én bennevagyok. Viszont most előjött azzal hogy ő nem fog templomban hozzámenni egy hitetlenhez, mert ezzel megsérti Istent. (Hadd ne mondjam az én szememben egy mennyire nevetséges.) Szeretem és elfogadom hogy hisz, de rám nem fogja rámerőltetni. Gyakorlatilag érzelmi zsarolásba kezdett hogy az álmát adja fel értem, és választás előtt kell állnia, hogy a szerelme, vagy az ami az élete.


Az én gondolkodásom az érzelmi zsarolástól sem fog megváltozni, és rám akarja erőltetni ami szerinte helyes.


Azt is mondta hogy ő tudja hogy igaz minden, mert őt megszólította Isten, és én ezt elhiszem-e neki.


Ha el akkor máris hívő vagyok, ha pedig nem akkor gondolkodjak el, hogy miért nem hiszek neki, hiszen ezt eddig csak nekem mondta el...


Várom a véleményeket.


23F 20L


2018. júl. 28. 10:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Menekülj!!
2018. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%
Kamu.
2018. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem a hites táborban kellett volna barátnőt szerezned... amúgy én is teljesen betegesnek tartom ezt az egészet. És meglepően látom, hogy fiatalok ezrei, mikor jönnek a hites táborba, mint a homály zóna, látszik rajtuk, hogy agymosott banda az egész. Pedig szép lányok is vannak benne tömegesen, de próbáltam szóba elegyedni velük és az első 1-2 értelmes szó után megakartak téríteni, mikor mondtam nekik engem ez nem érdekel ők, mintha megse hallották volna és folytatták a térítést. Komolyan, mint a zombi hadsereg. Mondtam nekik én meg se vagyok keresztelve erre jött a válasz az jó , mert akkor én még eldönthetem felnőtt fejjel melyik vallást veszem fel. Hiába mondom, hogy engem nem érdekel az egész ők erőltetik .


Szóval én azt mondom egy kapcsolatban, ha ennyire rád akarja erőltetni ezt a dolgot azt ne vállald be semmikép, legyen neked is szabad akaratod.

2018. júl. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Dzsízösz! Tényleg el kellene gondolkodnotok, hogy mit kerestek együtt egyáltalán. Az eszedbe jutott már, hogy ha lesznek gyerekeitek, akkor a vallásbeli nézetkülönbség mekkora problémát fog okozni? Meg nem is értem, hogy jutottatok eddig. Totál nyilvánvaló, hogy a valláskárosultak előbb-utóbb megpróbálnak berántani a saját hülyeségükbe. Szerintem engedd el, keressen a hittársai körében, mindenkinek jobb lesz így! N
2018. júl. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem a hit táborban találtam rá. Ezen kívül másban meg sem mutatkozik ez a fertőzés. Nagyon nagyon szeretem, de most tényleg elgondolkodtam.


Nem egy szentfazék, ettől függetlenül.

2018. júl. 28. 10:21
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Fuss haver. Komolyan.

Volt vallásos párom. Akkoriban szorongásos rohamaim voltak néha, és képes volt azzal nyugtatni, hogy Isten majd segít. Meg persze ment a hiszti folyamatosan, hogy szexelünk. Mert ez tilos, és fújj, és jajj. Nem velem vesztette el a szüzességét, sőt, nagyon sok durva bulis sztorija volt, azzal nem volt gond, de azzal, hogy tartós kapcsolatban szexel, azzal igen. Nem beszélve az egész jelenség kétszínűségéről, a szembe jópofizásról, aztán a felebaráti szeretet hirtelen elpárolgásáról, ha elfordultam.

Az olyanokkal nincs baj, akik nagy ünnepekkor elmennek egy istentiszteletre, vagy úgy gondolják, hogy persze, van Isten, de ezzel le is zárják a témát.

Viszont akik ennyire komolyan veszik, mint barátnőd, vagy az exem, azok inkább maradjanak egymás közt. Nem rosszindulat, csak egyszerűen ekkora különbséggel nem működik egy kapcsolat.

2018. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ő nem ilyen vallásos. Napi 3x szexelünk, és ő akarja, templomba se jár, a szabadban egy templomkerítésnél is a szájába adtam. Csúnyán is beszél, nem imádkozik. Ez inkább arról szól, hogy az legyen amit ő akar.
2018. júl. 28. 10:31
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

Ezen mi is sokat vitáztunk, de most jó fél éve csend van erről. Próbálja elfogadni hogy én nemigazán hiszek, és főleg nem foglalkozok vele. Ez nálam kb a legutolsó dolog amivel foglalkozok, viszont teljesen elfogadom őt, az én szememben a vallás az magánügy. Ezzel persze ő nem így van, mondott már olyanokat hogy nem tudtam hogy röhögjek vagy fussak (vagy a röhögéstől nem tudtam elfutni, pedig nem szoktam senkit emiatt megvetni, de azért van egy határ).


Lényeg hogy úgy tűnik ő is próbálja ezt elfogadni. A legjobban én is attól félek hogy mi lesz ha lesz gyerekünk... Én nem akarom hogy hívő legyen, ő viszont biztosan nem akarja majd hogy olyan "ördögi" (= ateista) legyen mint én...

Még kitartok, lehet aztán én is megszívom. Sok hívő valóban nagyon nagy homályban él, amiből nem is akar kitörni, mert szerinte ő tudja az igazságot.


Mondjuk nálatok ez hogy ő "megsérti istent ha hozzádmegy", ez nagyon súlyos, talán még rosszabb mint az hogy bennem ördög van, azért nem hiszek :D Bár az én szemszögemből mindkettő nevetséges.

2018. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

Az első egy évben exem be se vallotta, hogy hisz bármiben. És drogozott is, meg azt a mai napig is csinálja. A káromkodás sem állt messze tőle. Templomba sem járt, csak "haverokkal találkozni", ami valójában hitgyüli volt, csak egy évig nem mondta el, ha még vele tartottam, más társasággal találkoztunk. A szex is rendben volt az első évben, utána kattant meg, és lett egyre rosszabb, mert biztonságban érezte magát, és elszabadult kb. És mint mondtam, elég durva szex sztorijai voltak, egyetemi bulik, házi bulik... Az ottani haverjainak, akiket ismerek a mai napig fogalmuk sincs róla, hogy mekkora egy szektás.

De te tudod. Ha ez csak arról szól, hogy megkapja, amit akar, akkor add meg neki, persze, elhiszed, persze, hívő vagy. Csinálj meg minden baromságot, amit kitalál, aztán majd elfelejti. Vagy nem, aztán majd pislogsz, hogy nem hajlandó válni, mikor neked eleged lett, mert az bűn.

Fiatalok vagytok még, nagyon nem kapkodnám még el ezt a házasságot...

2018. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Ezt ugy mondom, hogy vallasos vagyok... egy ilyen embert ott kell hagyni. Megmondanam neki, hogy ha ennyire vallasos vagy, akkor mi nem lehetunk egyutt, keress olyat, aki szinten vallasos.
2018. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!