Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti odaköltöznétek egy nőhöz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti odaköltöznétek egy nőhöz akinek így lett lakása, vagy frusztrálna a tudat?

Figyelt kérdés
A szülei gyűjtöttek önerőre, majd az apja vett még fel hitelt a maradék összegre, mert a nő nem hitelképes. Abban egyeztek meg, hogy a törlesztőt felesben fizetik minden hónapban. Szóval tulajdonképpen papíron semmi köze a nőnek a lakáshoz, hiszen az apja nevén van minden. Ha a távoli jövőben meghalnának a szülők, akkor ő az egyedüli örökös, tehát attól még biztos fedél van a feje felett. Szóval végülis semmi extra, csak a szüleitől kapott egy lakást mint sokan mások. Ő szeret ott élni, saját kézzel újított fel sokmindent, a szívéhez nőtt, és számára tökéletes környéken van. Nem szívesen költözne el a párjához. A férfiak nagyrészét viszont szerintem zavarna ez a felállás, hogy egy olyan lakásban éljen, ahol semmi nem az övé, házasságban sem lesz köze hozzá soha, és az após bármikor kirakhatja. A kérdésben nyilván nem olyan férfiakról van szó, akiknek vagyonuk, és egy hatalmas villájuk van, a nő a saját szintjén keres párt, nem milliomos pasikkal jön össze.
2018. aug. 30. 15:37
 1/8 Bence_ ***** válasza:
93%

Te vagy a nő?

Nyugodtan élnék vele, párom miatt vagyok ott nem a tulajdoni lap miatt.

Ha annyira hiányzik a vagyon akkor veszek, veszünk egy másikat.

2018. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Ja, miért ne? Amíg együtt vagyunk, többet tudok félrerakni, albérleti díj nélkül, ha meg kiraknak, akkor is elmondhatom, hogy legalább spóroltam pénzt. Nem látom ebben a problémát.
2018. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Most a pasinak is van lakása amúgy, vagy mi?


Nem értem ezzel amúgy mi a gond. Nekem is anyuék vettek lakást, mikor egyetemista lettem, azóta már dolgozom, de még mindig itt élek, párom meg hozzám költözött. Ő albérletben lakott előtte. Mi értelme lenne egy albérletet bérelni közösen, ha van lakás, ahol csak rezsit kell fizetni?

2018. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi vettünk egy lakást úgy hogy tesóm névlegesen felvette a hitelt, mivel szüleim koruk miatt nem kaphatnak. Ezt apuek fizetik, illetve az én félre tett pénzem van benne. Így költöztem össze a lakásba párommal
2018. aug. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez csakis azon múlik, milyen apuka jelleme. Ha a tulajdonlás valóban csak papíron létezik, és nem képzeli, hogy bármi beleszólása van a lánya, illetve az én életembe, akkor nem látom akadályát. Persze a rezsit felezném mindenképp.
2018. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem frusztrálna, mert csak olyannal költöznék össze, akivel megbízunk egymásban annyira, hogy nincs enyém-tied. Tehát ő is közösnek tekintené a lakást, és nem tiltaná meg, hogy hozzam a saját bútoraimat vagy beverjek egy szöget a falba. Persze ha az apróságokkal is folyamatosan éreztetné, hogy nem az enyém a lakás, akkor nem is érezném otthonomnak, és tényleg zavarna.

Cserébe úgy fognám fel, hogy az albérletre szánt pénzt félre tudjuk tenni, és a jövőnkre költeni. Hogy papíron kié a lakás, az nem számít, amíg a kettőnk otthona.

2018. szept. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A ház, amiben élünk, édesanyámé. Teljesen fölösleges lenne átírni a nevemre, jogi hercehurca, ráadásul már inkább a gyerek nevére kéne... Így is az enyém, úgy is kezelik és mindig is kezelték a szüleim. Ezen van a hangsúly. Mindenki az enyémként kezeli, tehát anyukámnak meg sem fordulna a fejében bárkit kitenni innen.

Férjemnek nincs is ezzel semmi baja, sokkal egyszerűbb innen építkezni, mintha még a bérleti díjat is fizetni kéne, a közös gyereknek pedig itt a biztosított jövő.

2018. szept. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a képlet egyszerű, bár biztos sokaknál kiverné a biztosítékot.

Én ugyan nő vagyok, de engem mérhetetlenül frusztrálna a tudat, hogy nincs enyém-tiéd elven a közös pénzünket beleöljük a párom lakásába mindig. Természetesen nem is lakástakarékoskodnék, mert minek. Majd ha véletlenül úgy alakulna, hogy vége akármilyen okból is, akkor mehetek egy bőrönddel, ahogy jöttem.

A nő helyében is megtennék mindent, hogy visszafizessem a családnak a nagylelkűséget, tehát ha ugyanolyan anyagi hátterű férfit keresek, akkor elvileg ő is rendelkezik egy lakással és a nevén nincs hitel.

Ha úgy látjuk, hogy működik a dolog, akkor az egyik lakást kiadnánk, aminek bevételéből fizetnénk a két lakás hitelét jó esetben, így mindketten nyerő helyzetben maradunk és nincs az az érzés, hogy nem marad semmim, ha úgy alakul.

2018. szept. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!