Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Tudnál szeretni olyan valakit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnál szeretni olyan valakit aki nagyon beteg lenne mentálisan, de próbálkozna változtatni rajta?

Figyelt kérdés
Pszichológushoz és terápiára járna.
2018. szept. 28. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Igazából mindenki beteg lelkileg, mentálisan... Ki jobban, ki kevésbé.

Nem próbálkozni kell, hanem változtatni kell. Változtatni pedig csak önmagán tud az ember, a pszichológus nem segíthet.

2018. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Szinten egy mentalisan kisse rokkant pasival jarok. Egy sose mosolygos, durva volt aki korabban mar fel is akasztotta magat. De ahogy elkezdunk jarni es ramutattam arra, hogy az eletet pozitiv gondolkodassal sokkal jobb elni, szint vittem az eletebe es radikalisan elkezdett javulni. Dudolgato, csupa vigyor ember lett. Imadom! 😊
2018. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudnék. De össze biztos nem jönnék vele addig, amíg nem tenné helyre magát. A változás nagyobb mértékben tőled függ, a pszichológus stb egy mankót ad, útmatatást, segít meg minden. De sokkal hatékonyabb, ha saját magad is elkezdesz foglalkozni magaddal, mit miért csinálsz=érzel, és kitapasztalod a saját magadnak leginkább megfelelő megoldásokat.


Ez olyan, mint hogy hiába jár valaki heti egyszer angolozni, mert le akar nyelvvizsgázni, ha azon a heti 1 alkalmon kívül nem foglakozik a tananyaggal, nm gyakorol és nem tanul, mert azt a tanártól várja el, hogy elérjen valamit. Időt meg nem fektet bele. Jelen esetben magadba.


Senki nem ismerhet olyan jól, mint te magadat, úgyhogy több értelme van, ha te magad is erősen dolgozol az ügyön.

2018. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi a betegsége?
2018. szept. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"aki nagyon beteg lenne mentálisan" - Nem.

Ha úgy jönnék össze valakivel, hogy nincs ilyen baja, és közben alakulna ki, akkor tudnék segíteni, hogy ne váljon súlyossá, de éveket csináltam végig egy közeli családtag hasonló problémája miatt, és nem volt hova mennem, rajta keresztül tanultam meg, milyen is ez, és nyomozgattam nagyon sokat, hogy megtaláljam a problémák forrását, és próbáljunk valahogy megoldást találni, enyhíteni a bajokat (ha már megelőzni nem tudtuk, én meg túl kicsi voltam, vagy még nem is voltam, amikor a kiváltó okok már megvoltak), nagyon rossz volt. Még egyszer nem kérek belőle.

2018. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szeretni még akár igen, de nem tűrném meg az életemben.
2018. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szeretni igen, de nem tudnánk összecsiszolódni.
2018. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Major depresszióm szorongással, önértékelési zavarral és öngyilkossági kísérlettel nekem is volt, abból ki lehet jönni, ha jó az agykurkász (akinek én speciel az életem köszönhetem, kedves egyes, pedig nem vagyok egy gyenge ember - a második kísérlet sikerült volna).

Mondjuk ha pszichiátriai problémája van, az már zűrösebb. De alapvetően persze, a férjemet is akkor ismertem meg, amikor még nagyon komolyan függtem a terápiától. Az első randinkon közöltem, hogy miért járok, mi a cél és hol tartok, elfogadta. Mellettem volt, amikor nehezebb volt és velem örült, amikor könnyebb.

2018. szept. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, erre nem lennék hajlandó soha. Teljességgel kizárt. Eleve ösztönösen nem is tartom vonzónak az ilyeneket, szóval az úgynevezett véletlen beleszeretés esélye sem játszik. Én is voltam súlyosan depressziós, nagy nehezen sikerült magamat kihúzni belőle, és még nem értem a folyamat végére. Egyáltalán semmi, de semmi szükségem olyanra, aki rontaná az állapotomat.
2018. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tizenhármas ***** válasza:
Nem.
2020. máj. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!