Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti az együttélés során miken...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti az együttélés során miken súrlódtok leginkább, miből kerekedik a legtöbb konfliktus?

Figyelt kérdés
együttélés, nehézségek, konfliktus, párkapcsolat

2018. nov. 19. 16:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyira egy húron pendülünk hogy konkrétan nincs.... pedig az ex azt mondta velem nem lehet együtt élni :-)
2018. nov. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kifejtve:


együttélés: mikortól és miért válik ingoványos tereppé?



nehézségek: hogyan lehet úgy kompromisszumra jutni, hogy az ember ne érezze azt, hogy feladja önmagát teljesen?



konfliktus: minden orvosolható, vagy honnan lehet tudni, hogy a kapcsolat már egyszerűen nem működőképes?



párkapcsolat: van, aki egyedül minőségibb életet tud élni, mint párban? ezalatt nem az anyagiakat értve, hanem a nyugodtabb hétköznapokat.

2018. nov. 19. 16:34
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét konfliktusunk nem nagyon van.

Annyi, hogy együtt élve egyből a másikhoz érkezünk haza egy elcseszettebb nap után, és előfordul, hogy ilyenkor kissé harapósabbak vagyunk a kelleténél - na nem arra kell gondolni, hogy a párom rám köszön, én meg leüvöltöm a fejét, csak kicsit morcosabbak, nyűgösebbek vagy kedvetlenebbek vagyunk a kelleténél, viszont ezt egy max fél óra alatt tudjuk rendezni, és minden megy tovább a rendes kerékvágásban, szóval semmi komoly.

2018. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Zzzz90 ***** válasza:
91%

"együttélés: mikortól és miért válik ingoványos tereppé?

Akkor, ha nem illenek össze a felek.


"nehézségek: hogyan lehet úgy kompromisszumra jutni, hogy az ember ne érezze azt, hogy feladja önmagát teljesen?"

Olyan emberrel kell összekötnöd az életed, aki mellett nem kell olyan kompromisszumot kötnöd, amitől úgy éreznéd, hogy megszűnsz önmagad lenni.

Sok mindenben lehet kompromisszumot kötni és kell is, de a fontos dolgokban nem. Abban vagy passzoltok vagy nincs értelme.


"konfliktus: minden orvosolható, vagy honnan lehet tudni, hogy a kapcsolat már egyszerűen nem működőképes?"

Egyáltalán nem orvosolható minden. Rá kell jönni, hogy meddig van értelme próbálkozni és mikortól számít buta erőltetésnek a dolog. Ez minden kapcsolatban más.


"párkapcsolat: van, aki egyedül minőségibb életet tud élni, mint párban? ezalatt nem az anyagiakat értve, hanem a nyugodtabb hétköznapokat."

Van ilyen is és olyan is. Én jól megvoltam az utóbbi pár évben egyedül. Előtte jól megvoltam kapcsolatban. Most már viszont szeretnék ~végleg megállapodni. 1 éve azt mondtam volna, hogy egyedül is lehet minőségi életet élni. Most nem tudnám ezt megtenni. Ez is egyénfüggő.

2018. nov. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Számomra az okoz konfliktushelyzetet, mikor valaki egy már még lévő és amúgy működő kapcsolat kereteit alapjaiban szeretne átszabni és módszeresen "tolatni". Ez sok dolog lehet a mégse akarok gyereket, mégse akarok együtt élni, mégse akarok szexelni, mégse akarok úgy kinézni, ahogy belém szerettél, mégse akarok a feleséged lenni, mégse Magyarországon szeretnék élni, mégis zavarnak az ellenkező nemű barátaid, de téged az enyémek ne zavarjanak, mégis lazábban képzelem el a kapcsolatunkat, mint ahogy elképzeltem. Természetesen ha kompromisszum lehetősége nélkül vannak ilyenek egyoldalúan és indoklás nélkül. Kellemetlen dolog, de szakítás szokott lenni a vége. Ilyen hogyan hajtsam az ülőkét meg ki mosogasson vagy ki hogyan fingjon kezdetű hülyeségekre nem szoktam ugrani.

32/f

2018. nov. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
10 éve vagyunk házasok, az együttélésből indult legnagyobb konfliktusunk az, hogy a férjem borzasztóan horkol, én meg nagyon szarul alszom, főleg terhesen. 😄 Mindkét várandósságom alatt külön aludtunk emiatt. Egyébként semmi visszatérő dolog nincs, szuperül összesimultunk, tudjuk, mit szeret és mit nem a másik, illetve, hogy kinek melyik házimunka a kedvenc és a mumus. A gyerekekkel kapcsolatban is szuperül együttműködűnk. Ha nen horkolna, már-már giccsesen jó lenne minden. 😄
2018. nov. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Igazi próbát akarsz? Gyerekvállalás után! Ott derül ki igazán milyen egy ember mikor már más életéről, neveléséről is gondoskodni kell! Előtte csak kispályás vagy..
2018. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
5-ös. Úgy érted ha a nőd megkéri hajtsd le az ülőkét megteszed? Elmosogass megteszed? Szól ne fingj előtte nem fingasz többé előtte? Stb.. Mert amúgy megtennéd, csak kérésre nem? Ez nem a te lényednek a megváltoztatni akarását jelenti a nő részéről? Hogy tudsz így élni valakivel? Nem zavar?
2018. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Amiket kiemeltél nyolcas, az a dolgok horderejét hivatott bemutatni, ami nálam nem okoz konfliktust. Mosogatni akkor szoktam, mikor ott a szennyes, fingani disztingválva,de előbb utóbb kijön valahol, a WC-t pedig következetesen fedelestől/deszkástól lehajtom, mert akkor senki nem "lazsál" ;). A lényem meg változik az idők során és idomulni is idomulok, de ha nem látom a másikon ugyan ezt, akkor addig nem engedek, míg nincs újra kölcsönösség a kapcsolatban. Szeretek kapcsolatban lenni, de nem minden áron. Az is volt annak idején, de változott a lényem. :D

32/f

2018. nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Egy probléma van, a házimunkára való noszogatás. Számomra ez kiábrándító. Nem gyereket akarok, akire mosni kell, hanem párt, akivel odafigyelünk egymásra.
2018. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!