Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Munka és komoly párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munka és komoly párkapcsolat mellett hogy jut idő a hobbikra?

Figyelt kérdés
Sajnos kezdek egy kicsit besokallni. Amióta együtt élünk a barátnőmmel azóta nem jut időm a hobbijaimra. Az teszi ki a napom, hogy dolgozok, aztán meg ha hazaértem akkor a barátnőmmel kell foglalkozni ami ne értsetek félre nem baj, csak így sosem jut időm a saját dolgaimra, vagy ha van egy kevéske éppen akkor is választanom kell hogy abban a kis időben mit csinálok. Sajnos a hétvégére mindig van valami szóval akkor sem tudok ezzel foglalkozni és érzem, hogy hiányzik és begolyózom. Nektek hogy sikerül ezt összerakni?
2018. nov. 26. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

És a barátnődnek nincs semmi elfoglaltsága? Figyelj, mindenkinek jár az én idő, amikor azt csinál, amit akar.

De ehhez nyilván olyan partner is szükséges, nem egy piócára, aki csak rajtad csüng és megfolyt. A barátnőd ilyen, nem hagy téged élni. Ez így hosszú távon nem kivitelezhető.


Mi párommal lassan egy éve élünk együtt, de soha nem volt abból probléma, hogy ki mikor szakítson időt a hobbijának.

2018. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lassan 3 éve élünk együtt a párommal. Jut időm mindenre pedig rengeteg dolgot csinálok. Dolgozom napi 8 órát, aztán a saját vallalkozásommal foglalkozom, indítgatom. Jut idő a hobbimra ami az írás. Elég időigényes hobbi. A párommal is töltünk elég időt együtt, bár a hétköznapi programjaink inkább filmezésből és egy forró fürdőből állnak, így a téli időszakban.
2018. nov. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mi is filmezni szoktunk hétköznap többnyire, de mire a napi teendőkkel megvagyunk meg megnézünk egy filmet már nem nagyon van idő másra. Nekem a művészet a hobbim és az is elég időigényes, legalábbis az nekem nem működik, hogy minden nap csinálom egy kicsit, ha nekikezdek valaminek akkor azt addig szeretem csinálni amíg kész nincs vagy épp amíg tudom. Szóba került ez már nálunk egyébként és mondta, hogy ha a saját dolgommal foglalkoznék akkor nyugodtan, csak mégis mikor előkerül ez hogy akkor egy kicsit el lennék akkor látom rajta, hogy szomorú, hogy nem vele akarom tölteni az időmet és bűntudatom van miatta...
2018. nov. 26. 10:42
 4/13 anonim ***** válasza:

Neked munka mellett még jut időd és energiád párkapcsolatra?

Amúgy meg szervezés és megbeszélés kérdése. Optimális esetben a munka 8-10 órát vesz el egy nap, ha 8 óra alvással számolsz, akkor van napi 6 órád, amivel gazdálkodhatsz. Elűrulom: kommunikáció és kompromisszumok nélkül nem fog menni.

2018. nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Amikor én úgymond a hobbimmal foglalkozom, akkor ő is a sajátjával. Van hogy 2-3 hétig nem megyünk sehová együtt, de otthon együtt vagyunk. Attól, hogy kapcsolatban vagy még nem kell fel adnod önmagad, a hobbid, azt amit szeretsz. Ha fontos vagy a párodnak megérti.


Egyébként mióta vagytok egy pár?

2018. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egy éve vagyunk nagyjából együtt, együttélni meg három hónapja élünk együtt. Az a baj, hogy neki nincsenek úgy nagyon hobbijai így nem tudja magát úgy lekötni míg én elvagyok. Ő is művészlélek valamilyen fokon, régen sokat alkotott, de ő már nem csinálja, nincs rá igénye valamiért.
2018. nov. 26. 10:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Viszont az sem megoldás, ha állandóan egymás nyakán ültök. Te be dilizel, ő meg rád un. Találjon magának ő is valamit amit szeret, le köti. Lehet az akár egy olyan hétköznapi tevékenység is, mint pl a sütés.
2018. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem foglalkozik a barátnőd rajtad kívül mással akkor el fogja veszíteni önmagát. Ez rád is érvényes. Minden kapcsolatba kell a saját egyéned megélése, a fejlődés. Akik erre nem fordítanak hangsúlyt azokból lesz az az ember aki csak a párján keresztül képes definiálni magát és had ne mondjam mennyire káros dolog az. Beszéld meg ezt a barátnőddel és kérdezd meg, ő miért nem alkot? Talán ott lesz a kutya elásva
2018. nov. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még gyerekek mellett is van időnk a hobbijainkra. 😊 A férjemnek heti 2 fix programja van, péntek és szerda este focizik a barátaival. Ilyenkor egyedül nyomom le az esti rutint, szó nélkül, hiszen tudom, hogy ez kell ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen. Nekem hétvégi délelőttökre van szükségem, mert természetes fény kell a hobbimhoz, ilyenkor övé a reggeliztetés, sokszor az ebéd is a lányokkal. Itthon vagyok, lehet riasztani, ha baj van, de félrevonulok, általában nem zavarnak. Közös hobbijaink is vannak, ha sikerül megoldani a gyerekvigyázást, nagyon szeretünk színházba, koncertre járni, és persze imádunk négyedben is programokat csinálni.
2018. nov. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Neki is találnia kell valami hobbit. Mert akkor ezt úgy képzeljük el hogy minden áldott este néztek filmet? Hát már megőrültem volna. :)

Mi van hogy 1-1 nap beszélünk fél órát otthon (amíg főzünk, mosogatunk, eszünk) és aztán megyünk a hobbinkhoz, esetleg még pár percet közben hogy épp mit csinálunk, mit felejtettünk el, stb.

Aztán olyan is van hogy 1-2 óráig fekszünk a kanapén és beszélgetünk, esetleg megy valami dokusorozat a háttérben.

Amikor meg ilyen egész napos kirándulásra megyünk és végigröhögjük az egészet, akkor újra meg újra rácsodálkozok, mennyire imádom a társaságát. De ehhez (nekünk!) az is kell hogy legyen énidő. Szerencsére ugyanolyanok az igényeink.

2018. nov. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!