Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Aki külön kasszán van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki külön kasszán van a párjával/házastársával és egy háztartásban élnek, azok ezt hogyan oldják meg? Feleznek mindent?

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Amíg mi külön kasszán voltunk, akkor igen, feleztünk mindent, ezt jelenti a külön kassza.

Rezsi számlák, internet, szemétdíj, stb.stb.: felesben.

Bevásárlás: Havonta X összeget raktunk egy üvegbe erre, általában együtt mentünk nagybevásárlásokra.

Az elején olyan szinten külön kasszán voltunk, hogy egyszer elmentünk étterembe, és a végén megkérdezte hogy fizessünk. Hát mondom van nálam készpénz oda tudom adni a felét:)

Aztán azóta ez változott.

2018. nov. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Mi egy háztartásban élünk, de még a szüleimnél. Esküvő után tervezünk költözni. Egyenlőre külön kasszán vagyunk, házasság után, viszont megy minden a közösbe. Ő fizeti a saját kiadásait, én pedig az enyémeket. Ha valami nagyobb dolgot veszünk esetleg közösen, ami mindkettőnk javát szolgálja felezünk.
2018. nov. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem, a toffifeet pl nem felezzük. Aki hamarabb ér oda az többet kap. 🤣🤣
2018. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
20%
Mi külön kasszán vagyunk. Az ő házában élünk (ennél fogva ugye lakbér nincs), a rezsi az ő költsége, illetve nagyrészt ő jár bevásárolni élelmiszert és a háztartáshoz szükséges dolgokat. Én is járok vásárolni, de én inkább ruhákat, kozmetikumokat (sokszor az övét is, mert meglepiből veszem), azokat persze én fizetem, plusz én vásárolom javarészt a macska dolgait, benti perzsa cicánk van. Ha kitalálunk valami programot, étterem, mozi, kiállítás, színház, akkor általában az fizeti, aki kitalálta, mondjuk étteremet javarészt ő, ugye a többinél előre meg kell venni a jegyet. Nyaralás az ő pénzéből megy, de ott szoktam költeni én is a sajátomból magunkara. Az autóinkat úgy tartjuk fenn, hogy mindenki tankolja a sajátját. Most babát várok, nagyon sok dolgot vásároltunk már, a babaszoba kialakítását ő fizette, illetve ő vette a babakocsit, babaágyat, bababútort, a többit meg éppen aki meglát valami nagyon cukit és nem bírunk neki ellenállni. Azért jó nálunk a külön kassza, mert nem szólunk bele egymás költéseibe. Neki nagy szenvedélye az autók, fél évente hajlamos cserélgetni őket (kivéve a céghez használt autóját), én nem szólok bele ebbe, ha éppen nem tetszik az új járgány vagy nem szólok bene abba, hogy mennyit ver el sportfogádson/pókeren (bár utóbbin szerencsére nyerni szokott ;)), ő pedig nem szól bele, hogy havonta x összeggel támogatom anyuékat, ez egyébként a régi kapcsolatomban baj volt, de úgy vagyok vele, hogy igyenis támogatom őket, most nekem megy hozzájuk képest elég jól, anno elég rendesen megtámogattak. Én szeretem ezt a külön kasszát, nem változtatnék rajta.
2018. nov. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Külön kassza, de nincs felezés. Vagy is, kinek mit sikerül ki, vagy befizetni. Nagyobb, közös bevásárlásnál is kasszánál nézünk össze, ki is fog fizetni.

Természetesen, mind ketten tudjuk, a másik nem akar kihasználni. Ezen a téren is teljes bizalom régóta és nem is csalódtunk egymásban.

2018. nov. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
4-es! Persze hogy nem változatnál ráta...szinte mindent a palid fizer xd
2018. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

változtatnál rajt *

fizet *

2018. nov. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyutt elunk, az en lakasomban. Kulon kasszan vagyunk, nagyjabol hasonlo osszeget keresunk havonta. A szamlakat altalaban en fizetem (havi kb 40 ezer), a nagybecasarlasokat o fizeti. A napi kisebb vevasarlasokat szinten en intezem, viszont, ha elmegyunk valahova, akkor meg altalaban o fizet (mozi, etterem). Igy kb egalban vagyunk, de nem szoktunk ezen osszeveszni ☺️ Ha valamelyikunknek nagyobb kiadasa van (pl most uj teligumikat vettem), akkor a masik besegit. Szerintem ez teljesen mukodokepes igy
2018. nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi albérletben lakunk, 95 a lakbér.

Mind a ketten beledobunk a dobozkába 100ezret.

Ebből fizetjük a rezsit,lakbért, nagybevásárlást.

Emellett mindenki a sajátjából veszi meg azt,ami megtetszik neki.

A fennmaradó pénz a közös megtakarításunk, abból utazunk, vagy például a kettőnk nevében adott ajándékokat is abból vesszük.

2018. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%

Mi jó 15 év után kerültünk közösről külön kasszára :D A férjem sokkal többet keres, mint én, 15 évig közös volt minden. Egy egyet nem értés után lett az, hogy Ő minden hónapban utalja a fizetésem 150%-át, amiből én gazdálkodok, fizetem a számlákat, spórolhatok.


Azokat a kiadásokat, amiket szükségesnek gondol, Ő fizeti. Nyaralás, lakásfelújítás, Ő vette a családi és az én futkozós autómat is, stb.

2018. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!