Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Házassági szerződés menyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés menyire elítélendő?

Figyelt kérdés
Szép a szerelem, de legyünk őszinték ez idővel elmúlhat, és az emberek változnak.

2018. dec. 1. 19:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem tök okés, főleg, ha a párod is így gondolja :D
2018. dec. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez mit takar? (Bocs ha hülye vagyok)

Mármint eleve minden feleződik, vagyis valamennyi alapból jár ha 2 ember elválik nem? Vagy konkrétan mit kell szerződésbe foglalni?

2018. dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

Manapság? ALAP!!!!!


De sajnos idehaza egyáltalán nem olyan erős, mint az amerikai filmekben.

2018. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Egy teljesen korrekt dolog.
2018. dec. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
#3: talan mert a magyar torveny teljesen mas.
2018. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Én nem házasodnék nélküle.
2018. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem annyira fontos, ugyanis ez nem az USA. Itt nem feleződik rögtön minden a házasság után, mint ott.



Itthon van különvagyon (amit behoztál a házasságba), és van ági vagyon (például a te szüleid öröksége).


Szóval a magyar családjog kvázi eleve tartalmaz beépítve egy házassági szerződést, akkor érdemes kötni, ha van valami extra dolog, amit ezen felül ki kell kötni.



Ezt leszámítva nekem nincs vele semmi gondom, láttam már aranyos tündérke nőt, és hőséges, intelligens férfit is teljesen kifordulni magából 10-15 év házasság után.

2018. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egyàltalàn nem elítélendő. Sőt, én egy esetben kötelezővé is tenném: ha bármelyik fél egyéni vállalkozó. Akkor egy jól megfogalmazott házassági szerződés a vállalkozás csődje esetén megvédheti a családi vagyont. Akkor nem látom értelmét, ha mindkét fél kb. azonos javakkal rendelkezik a kapcsolat elején. Egyébként 2 fél megegyezésének kérdése. Egy olyan biztosíték, amire soha ne legyen szükség, de amikor szükség van rá, jó, hogyha van.
2018. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8: pontosan, a vállalkozóknál van értelme Mo-n.


De pont az eltérő törvények miatt (ugye mindenki az USA filmekből tanulja a jogot) itthon nem arra szokták használni, mint kint, itt pont a családi vagyon megvédése szokott a cél lenni.

2018. dec. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én nem ítélem el, csak nincs értelme. A házasság előtt szerzett vagyon úgy is külön vagyon, tehát tök jórészt tök mindegy, hogy van-e szerződés, vagy nincs.
2018. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!