Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tehetnék, létezhet erre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, létezhet erre "kompromisszum"?

Figyelt kérdés
Egy olyan szituációba keveredtem amit nagyon nem tudom hogy lehetne megoldani. A párom és én is nőneműek vagyunk mindketten(ítélkezést nem kérek, köszönöm) Van köztünk pár év korkülönbség, nem vészes, de sajnos pont abban az időszakban vagyunk amikor számít az az egy-két év plusz. Ő nagyon szeretne babát vállalni és meg is értem végül is ha úgy nézzük biológiailag fogy az idő és én is szeretnék majd babát, viszont még nem érzem azt, hogy ennek itt lenne az ideje. Most kezdtem el szakmában dolgozni, most vagyok a létra legalján és ha a babakérdés gyakorlati részét etikus úton nézzük a mi esetünkben ez sem két fillér. Sajnos ém azt érzem, hogy nekem még kell pár év ahhoz, hogy talpra álljak anyagilag, hogy azt mondhassam, hogy most már meg tudom adni mindazt a babának amit megérdemel/szeretnék. Ő viszont nagyon rágja a fülem ezzel a baba kérdéssel, hogy mikor lesz már és látom a szomorúságot a szemében amikor mondom neki, hogy még nem állunk rá készen. Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni?
2018. dec. 10. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Nem ítélkezés az, amikor az ember nyomorultnak mondja a leendő gyermeket, aki nem fogja megismerni milyen az apai szeretet, helyette kap majd két anyukát, és neki ez lesz a normális. Gyerekhez kell férfi is, még akkor is, ha csak fecskendőbe nyomod be neki azt, amit normál esetben gyönyör útján jut be. Meg ha pasi nem kell, akkor ehhez se használjátok már fel őket, mint a tenyész lovakat... Nevetséges.
2018. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp az a legtanácsosabb, ha leültök, és részletesen, higgadtan át vesézítek ezt a kérdést egymásközt. Hiszen az nem elég, ha csak annyit mondasz egy ilyen fontos témát illetően a párodnak, hogy “még nem állunk készen rá”.

Ha ezután sem tudtok dűlőre jutni, akkor fel kell tenni azt a kérdést elsősorban magadnak, hogy képes vagy-e elengedni őt, hogy mással, de családot alapíthasson idővel, vagy hajlandó vagy némi áldozatot hozni és félre tenni a saját nézeteid, annak érdekében, hogy együtt alkothassatok, egy családot, bármilyen nehézkes is lehetnek a kezdetek.


Bárhogy is döntsetek, én minden jót kívánok !

2018. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

2. Vagyok ! Ismét !


Nem tudom milyen lehet két anyával felnőni, de ahogy egy apa vagy anya nélkül felnevelt gyermeket, az egyedülállók, úgy egy két anyával rendelkező gyerekből is lehet értelmes, lelkileg stabil embert nevelni !

Ez csupán felfogás és hozzáállás kérdése !

Én heteroszexuális nőként nem ítélem ezt el.

Úgy érzem vannak olyan helyzetek, amikor igenis azt kell mondani, nem való egy embernek gyermek, és erre számtalan példát tudnék felhozni, de két tisztességes ember, miért ne vállalhatna babát, ha szeretik egymást ?


Mindenki magába nézzen először !

Mert nem hiszem, hogy egy homoszexuális vagy egy leszbikus személy/ pár elítélendő lenne, és nyilván ők is, mint minden nő és férfi egyszer, komolyan fontolóra veszik a gyermek vállalást ! Teljesen érthető !

2018. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
Már az sem normális, hogy egy apa elhagyja a gyerekét. Hogy a gyerek sose ismeri meg az apai szeretet, ami egészen más, mint az anyai és pótolhatatlan. Vagy tán szembe mer menni bárki a mai pszichológia kutatásaival, amik erről szólnak?
2018. dec. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha két házastárs/pár elválik, az a gyermek/gyermekeknek is jobb, mint két olyan szülővel nevelkedni, akik boldogtalanok egymás mellett !
2018. dec. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Ezek szerint én is nyomorult vagyok, mert nem tapasztaltam meg az apai szeretetet és ráadásul csak egy szomorú anyukám volt amíg fiatalon meg nem halt ő is.

Pfff.


Az érveid érthetőek is lehetnek, de tudnod kell, hogy soha nem fogod úgy érezni, hogy most már minden teljesen aktuális a babához.

Mindig próbára fogja tenni a kapcsolatot egy baba érkezése és mindig nagy anyagi megterhelést fog jelenteni a két felnőtt két fizetésből történő fenntartásához képest.


Megértem, hogy nem érzed magadat késznek, de akkor tényleg át kell gondolnod a jövőt.


Szerintem a munka sosem lehet fontosabb a családnál. De a döntés, a nehéz döntés a tiéd.

Kívánok hozzá erőt.

2018. dec. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Ja és annyit még, hogy gyerek kérdésben sajnos nem létezik kompromisszum. Nincs köztes megoldás.
2018. dec. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Az, hogy nem egy pasi mellett találtam a boldogságot, nem jelengi azt, hogy valami hiperfeminista férfigyűlölő lennék, mert a te hozzászólásodból ez jön le. Amúgy meg nem egy egyedülálló anya van aki egymaga neveli fel a gyerekét és képzeld tök jól megvannak. Gondolom meglehetősen korlátolt gondolkodásmódú vagy, úgyhogy hiába mondok bármit is, de azért csak leírom annak reményében, hogy szorult némi értelem a fejedbe és nem csak "fröcsögni tudsz" hogy fúj leazbikusok... Egy gyereknek nem apa és anya kell, egy gyereknek az kell, hogy szeretetteljes és boldog családban nőjön fel és hidd el az olyanok miatt mint te a gyerek bőven tudni fogja, hogy nem az a normális,hogy két anyja van és nekem sem célom az, hogy azt gondolja ez a normális, szimplán tudni fogja, hogy nincs ezzel semmi baj,ha valaki egy picit más. Az apai szeretet amiről meg annyira magyarázol, hát elmondom neked nekem mindenem megvolt gyerekként ami az anyagiakat illeti, nem nélkülöztem sosem, ellenben mikor az osztálytársaim arról beszéltek, hogy ide vagy oda mentek az apukájukkal meg ezt meg azt csinálják én csak néztem furán, hogy ilyen létezik, ugyanis az én apám sosem foglalkozott velünk, ha otthon volt akkor is csak tévézett vagy dolgozott, nesze neked pótolhatatlan apai szeretet. Természetesen nem utálom ezért attól még az édesapám, viszont sehogysem látom ez mitől is lett volna olyan pótolhatatlan, nekem ez volt a normális, hisz születésemtől fogva így éltem és az a legfurcsább része az egésznek, hogy mivel sosem tapasztaltam meg azt a bizonyos apai szeretetet amiről ódákat zengesz nem is hiányzott és el se tudtam volna képzelni, hogy annyi időt töltsek el apámmal mint a többiek.
2018. dec. 10. 16:59
 9/13 anonim ***** válasza:
(reméltem, hogy nem fogod etetni a trollt, kérdező)
2018. dec. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem tartom fontosabbnak egyébként a munkát a gyereknél, ne értsetek félre, csak egyelőre saját lakásunk sincs és én így nem érzem biztonságosnak gyereket vállalni. Sosem volt álmom, hogy karrierista legyek, csak fontosnak tartom, hogy ne hitelből neveljünk gyereket ha lehet. Csak ahhoz, hogy mondjuk saját lakásunk legyen ahhoz kell még pár év mire legalább a lakáshitel önrésze összejön. Ezért vagyok tanácstalan,mert nagyon szeretem a párom és ő is engem, korábbi kapcsolataiban nem is akart babát és tudom hogy várna is amíg készen állunk rá csak rossz, hogy látom hogy szomorú mert már nagyon szeretné, de tudja, hogy még nem lehet.
2018. dec. 10. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!