Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy fordíthatnám ezt vissza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy fordíthatnám ezt vissza?

Figyelt kérdés

A sztorim, igyekszem tömören összefoglalni de nem garantálom, hogy sikerülni fog:


Egy szakterületre tettem fel az életem, több mint 20 éve csak ennek éltem. Tavaly történt egy súlyos balesetem, ami miatt nem folytathatom ezt a tevékenységet. Ez nem csak a hobbim, a mindennapjaim, hanem a munkám is volt. Gondoltam legalább elméleti síkon folytatom akkor tovább, de hamarosan a munkahelyemről is kirúgtak a több, mint fél éves lábadozási idő miatt (ezügyben a mai napig fejlemények vannak, de visszavenni már nem fognak, így lényegtelen a továbbiak szempontjából). Tehát egyszerre elvesztettem a kikapcsolódást nyújtó hobbim, a munkám, az életem. Állást tavasztól, a teljes gyógyulásomtól keresek. Addig itthon tevékenykedek, tanfolyamra járok, hogy legyen egy kis ösvény ami másfele visz majd.


A párkapcsolatom maradt, a barátnőm mindvégig teljesen kitartott mellettem, mindenben segített, támogatott. Az utóbbi időben viszont úgy érzem teher vagyok neki, már nem velem szeretné a legtöbb idejét tölteni, sokat veszekedünk, nincs szerelmi életünk, csak a mindennapos tv nézéskor bújik hozzám, elutasító az ágyban, mondván, hogy fáradt. Ráeszméltem, hogy ez a sok itthon töltött idő biztos nagy terhet rótt rá. Áthívtam a barátait, had kapcsolódjon ki, én is elmentem a barátaimhoz. Ő azóta rengeteget találkozik a barátaival, engem már el sem hív magával, pedig eddig büszke volt rám. Én is igyekszem kikapcsolódni, beülünk néha sörözni egyet, de titkon mindig haza vágyok, gyakran csak azért jövök el, hogy ne az üres szobában legyek nélküle. Sokat kedveskedek neki, randizni viszem, igyekszem minta férfi lenni. Holnap estére el kell mennem egy lánynak segíteni, mondtam neki, hogy késő éjjel, hajnalban érek csak haza. Azt mondta rendben, elmegy a barátokkal beülni valahova akkor. Sose féltékeny. Nekem ez furcsa és nem tudom mit tehetnék. Tudom, hogy az én önbizalmam és motivációm teljes csökkenése vezetett idáig. De mivel fordíthatnám ezt vissza?


2019. jan. 7. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazából Te mindent megteszel. Ne okold magad, nem tehetsz róla. Ez csak rajta múlik. Nem várhatja el, hogy a csillagokat is lehozd neki az égről.
2019. jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen az a munka amit csak egyetlen cégnél lehet művelni és 20évet sutba kell dobni?
2019. jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Írok neked üzenetet, ha bővebben érdekel élsportoló voltam. Az edzősködés nem nekem való, túl motivált vagyok, mint kiderült. Mindent erre alapoztam.
2019. jan. 7. 14:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Beszéljetek róla nyíltan. Nem csoda, ha egy ilyen dolog megterheli a kapcsolatot, de amíg mindkettőtök akarja, hogy működjön, addig tudtok dolgozni rajta. Persze az is kiderülhet, hogy visszafordíthatatlan ahelyzet, de úgy értem, hogy még nem teljesen világos számodra, hogy mi van, ezért mindenképp beszélnetek kéne róla.
2019. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy tegnap leültünk beszélni. Ő nem lát ebben problémát, ő ugyanúgy szeret, mint eddig, csak fáradt. Ő szerinte ő mindent megtett, hogy ez jó legyen és működjön és szerinte amúgysincs semmi baj. De ha én boldogtalan vagyok, akkor ő utamra enged, menjek, keressem a boldogságot, nem akarja tönkretenni az álmaim. Erre már végképp nem tudtam mit mondani. Igyekszem betudni annak, hogy csak hirtelen odavágta ezt és ma mikor hazajön meg tudjuk beszélni értelmesen.
2019. jan. 7. 15:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy belefasult abba,ami most van. Kérdezd meg, hogy mitől lenne boldogabb. Hátha akkor neki is több életkedve lenne, több energiája a kapcsolatra, ha boldogabb lenne.
2019. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A többieknek is igaza lehet de az is lehet, hogy te vagy most egy depressziósabb állapotban. Lehet valamit nem veszel észre, valamit rosszul látsz, a barátnőd meg nem tudja mit tegyen. Az, hogy kitartott melletted a szeretetéről tanúskodik és ha azt mondja szeret akkor nincs okod kételkedni benne. Viszont rendbe kell tedd a lelkedet. Nem a kapcsolatoddal van baj szerintem, hanem magaddal, a karriereddel, az egyénként megélt életeddel. Nem a lakásod üres és sivár, hanem az imádott hobbidat és életcélodat gyászolod amit elveszítettél. (Persze mint mondtam, lehet tényleg köztetek romlott meg valami)


Velem történt hasonló eset (nem annyira súlyos mint veled) mikor megragadtam az életemben és azt gondoltam a kapcsolatommal van baj, közben minden mással volt csak azzal nem.

A párom pedig nem kezdeményezett az ágyban akkor mert ez olyan dolog, hogy én sem teszem mikor ő nem érzi ott magát 100%-osan. Egy hullámon rezgünk és érezzük ha a másik nincs jól.


Minden esetre örülök, hogy teljesen nem roskadtál magadba és hiába lökött az élet a padlóra te akkor is felfelé kapaszkodsz. Erre biztosan a sport tanított meg...

2019. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!