Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Minden nap ennyit utazni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden nap ennyit utazni a szerelmedért?

Figyelt kérdés
Én Budapesten tanulok, hétközben itt is lakok. Nagyon nagy mázlim volt az albival mert ismerős által nagyon kedvező áron kaptam meg, viszont egy idős hölgy a “lakótársam”, tőle bérlek egy szobát így nem nagyon hozhatok ide senkit. A barátommal már több mint egy éve együtt vagyunk és szerencsére nagyon szeretjük egymást, ő ott lakik és dolgozik ahol előtte én is, abban a kisvárosban tőlem 70km-re. Nagyon szeretnénk együtt élni végre, már néztük is az albérleteket, viszont olyan sok kaukciót kérnek a lakásra hogy egy darabig még muszáj gyüjtögetnünk. Ő pedig azt kérte tőlem hogy addig bejárós legyek a suliba. Csak az oda út 1 óra 40 perc és vissza is. Én is nagyon szeretném ezt mert elhatároztuk hogy lesz egy közös kiskutyánk így egyel több ok hogy ott lehessek. Én simán be vállalnám de akinek eddig mondtam csak leszólta az ötletemet. Nektek mi a véleményetek? Én nagyon szeretnék vele lenni főleg most érkezik a kiskutya is akiért mindketten felelősséget vállaltunk és nem azt szeretném, hogy ő minden nehezségen végigmegy vele én pedig kicsit játszok vele hétvégén és ennyi. Ti voltatok bejárósok? Utaztatok sokat suliba? Kinek milyen tapasztalatai vannak és mi a véleménye erről a helyzetről?

2019. jan. 8. 23:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

ezt a napi 3,5 órányi időt, amit most utazásra szánnál (és jól mondta valaki, a városon belüli utazást is bele kell számítani, csak Budapesten el lehet bkv-zni 1,5 órát, nem elég csak a tiszta menetidőt figyelembe venni) inkább töltsd azzal, hogy keresel egy diákmunkát (vagy ha már van munkád, akkor több órát bevállalni ott), amiből félre tudsz tenni, és úgy tudtok összeköltözni a pároddal. Lehet, hogy buszon/vonaton is tudsz tanulni reggelente meg hazafelé menet, de teljesen leszív ennyi utazás minden egyes nap. Sem a párodra, sem a tanulmányaidra, de még a kutyátokra sem lenne így időd, gyakorlatilag pontosan ugyanaz maradna, mint most, hogy csak hétvégente találkoztok. Emellett ugyanúgy nem tudnál részt venni a kiskutyás nehézségekben.


Persze, nyugodtan belevághatsz, nem lehetetlen, de azért nem véletlen, hogy a legtöbben inkább ellene érvelnek.

2019. jan. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Munkáért sem utaznék 1 óránál többet Budapesten.
2019. jan. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

Èn voltam bejárós, 50 km-ről jártam fősulira, csak a vonatút volt közel 1 óra. Ès akkor mèg otthon is buszoznom kellett, meg a sulihoz is. A f9-es kezdèshez 6-kor kellett elindulnom otthonról, mert kèsőbbi vonattal már nem èrtem volna be, meg a buszcsatlakozás se volt jó hozzá.

De èn a szülői házból jártam, másra nem volt gondom, nem kellett mellette háztartást vezetni, meg egyèb megèlhetèsi gondokkal foglalkozni. De így is megerőltető volt.

Nem teljesen èrtem, mik a tervek? Meddig kène bejárósnak lenned? Albèrletet hol nèztek, közel a sulihoz, vagy hozzá közelebb? Dolgozol is? Vagy miből finanszíroznák az albèrletet? Mert azèrt az többé lesz, mint egy kedvezmènyes szoba a nèninèl.

Meg nem akarok ünneprontó lenni, de feltètlen muszáj egyből egy kiskutya? Mèg együtt sem èltetek, össze kène szokni, hangolódni, meg ennyi utazás ès tanulás mellett szerintem a hátad közepère se fog kelleni egy rosszcsont, erősen nevelèsre szoruló kutyus.

2019. jan. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Kutyával várjátok ki, míg egyáltalán összeköltözhettek.

Kezdve azzal, hogy a bejárással sem lenne időd rá, a folyamatos utazgatás, fáradtság miatt, egy kiskutyának sem tesz jót, hogy épphogy megszokik otthon, aztán költözik veletek, új hely, új szabályok. Arról nem is szólva, hogy így is szűkös metszetben tudtok albérletet keresni az árak miatt, a kutyával még nehezebb lesz. Előbb legyen lakás, és ha jó helyen jó fej albérlővel lesztek, ahol tutira maradhattok hosszú távon, na akkor lehet gondolkodni, hogy megengedi e. Így felelőtlenség.


Kutyától függetlenül is igaza van mindenkinek, a barátod önző. Napi 3,5 óra utazással egy hónap alatt kikészülsz. Maximum.

2019. jan. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Èn is azt gondolom, hogy ezt a kiskutya dolgot nem gondolták át rendesen. Egyenlőre albèrletet sem találtatok. Kutyával mèg nehezebben fogtok. Arról nem beszèlve, hogy mèg fogalmazok sincs milyen lesz együtt èlni. Egy összeköltözèsnek eleve megvannak a maga "buktatói", nehèzsègei kutya nèlkül is. Ilyen ingázás mellett még csak elveszi azt a kevès egymásra fordítható időtök, energiátok.

Vèlemènyem szerint bőven ráèr a kutya, ha már rendesen összecsiszolódtatok, kialakult az èletetek, van albèrlet, stb.

Vannak más sokkal fontosabb szempontok, nem kellene egyből ezzel bonyolítani.

2019. jan. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kutyával Budapesten albérlet? Most felejtsd el. Még gyerekkel se lehet szinte találni, nemhogy háziállattal. Vagy hogy gondoltad, majd lepasszoljátok később? Gondolj úgy egy állatra, mint egy gyerekre, nem dobhatod el, ha már nem kell, nem tudod magaddal hurcolászni, egy érző lény.

A napi több óra utazás meg b...szott fárasztó. Én 1 óra 10-20 percet utazok Budapesten belül a munkáért és az megterhelő, mert mire hazaérek már szinte semmire nincs időm.

2019. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én ezt az önző birtokló pasit is elfelejteném,legyél bejáros legyel ez,legyél az,hagyd ott a sulit ne dolgozz ,ne beszélj pasikkal rokonnal se,ne vegyél szoknyát,igy kezdődik,csak szoltam...

40N

2019. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!