Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Budapesten mégis mikor és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Budapesten mégis mikor és hogyan oldható meg egy összeköltözés? Kicsit aggódom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves vagyok, párommal immár 2 éve vagyunk együtt. Sok ismerősöm akad, akik ekkorra már összeköltöztek, közös albérletben laknak. Az a helyzet, hogy nálunk én vidéki vagyok, fent tanulok Pesten, így albérletben élek. Már mikor kerestem a hirdetéseket, el voltam borzadva, hogy milyen árak vannak, összetettem a két kezem mikor kifogtam egy viszonylag baráti áron lévő szobát, ami jó állapotú. A barátom azonban pesti - sokáig távkapcsolatban éltünk - és néha felmerült már az összeköltözés kérdése, azonban ő is tanul még egyetemen. A szülei semmiképp nem mennének bele, mivel helyiek (egyrészt), illetve házasság előtt tabu náluk ez a téma.


Nekem meg olyan érdekes, hogy nagyon sokáig éltünk távol egymástól, mindent megadtunk volna hogy végre igazán együtt lehessünk és hiába lakunk egy városban majdnem egy órányi köztünk a távolság, szóval ugyanúgy csak hétvégente tudjuk látni egymást...


Most mind a ketten dolgozunk is suli mellett, sőt, neki még több szabadideje is van, mint nekem. Szerintem(!) ebben a korban már nem lehetne akadály az, hogy valaki túl fiatal az összeköltözésre. Számomra sokkal motiválóbb és boldogabb lenne minden, ha vele élhetnék együtt. Ugyanakkor anyagilag ezt mégis hogy lehet kivitelezni? Nyilván ha nem lenne pesti neki is fizetnének bele a szülei, de így persze nem hajlandóak. Igen tudom, hogy ebben van igazság, de kicsit zsákutcában érzem magam, mert viszont vágyom arra, hogy együtt lakhassunk, kissé irigyelve nézem azokat a barátaimat, akik ezt megtudják oldani..


ui. egyébként szüleim számára nem lenne akadály, ők fel is hozták albérlet keresésekor, hogy kisebb lakást fizethetnénk együtt.



2019. febr. 11. 12:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod nem tudja megteremteni magának, hogy együtt lakjatok és a szülei sem támogatják, akkor nem tudtuk összeköltözni. Esetleg néha hétköznap este mehetne hozzád és alhatna ott, ha a lakotarsnak okés.
2019. febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerencsére nem vagyunk pestiek, de már beszéltük a párommal, hogy ha ott élnénk, akkor előbb vennénk hitelre lakást az agglomerációban, mint hogy évekig (akár életünk végéig) idegenek zsebét tömjük "albérlet" jeligére.


Azt nem értem, mibe nem mennének bele a szülei?


Egyébként egyszer majd csak végeztek a sulival, és akkor lesz pénzetek.


Rettenet, átérzem, nekünk is nagyon nehéz volt az összeköltözés. Sajnos ez van, vagy horribilis ingatlanárak, vagy olyan helyre költöztök, ahol nincs semmi. :(

2019. febr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Rockarc ***** válasza:
21%

En azert megfuttatnam a kerdes a parod szuleinel. Nagon vaskalaposnak kell lenni ahhoz, hogy utjat alljak sajat gyerekuk tovabblepesenek. Hovatovabb az ilyenbol szokott az lenni, hogy rajukbaltazza az ajtot, ha nagyon el akar menni. Ugyhogy ha a parod el tudja mondani nekik, hogy ez mennire fontos szamara, a szulok meg felfogjak, ha itt ha torik, ha nem el fog menni, akkor lehet, hogy belemennek valamilyen szinten. Meg az is lehet, hogy azt kerik csak, hogy valahol a kozelben legyetek.


42F

2019. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%

Eleve nem szabad összeállni vallásos család gyerekével,akár pasi akár nő, ahol anyuci 22 évesnek megtilthatja h összeköltözzön a párjával ami esküvő előtt alap ott pokol lesz az élet,ha nem akarsz később rögvest válni lépj ki,vagy költözzetek össze le kell szarni bigottékat, mert nem is ismeritek egymást lakva,de gondolom szex van igy is ennyit az esküvő utánrol.. Én jehovás szülőktől léptem le ott még a szájfény olvasás,zene,szoknya,stb.szerelmi kapcsolat,minden ami normális,is ördögtől valo volt,és a férjem is kinéztek,köszi választattotam önnálóan párt.. Nem jósolok nektek hosszú jövőt a párod vallásos hátterével..

36N

2019. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

36N: miért is nem jósolsz egy hívő család gyermekével hosszú jövőt? Talán mert nem olyan szabados életet élnek, amit te? A nők között sem mindenki ilyen büdös qrva, nyanya! A hívő srácok meg legalább megbízhatóak és nem b@cnak félre minden bokorban. Annyi eszed van, mint egy marék lepkének, te is csak egy ösztönlény vagy.


Kérdező: türelem, mint erény, ilyenről hallottál már?

2019. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező, nagyon jól gondolkodsz és maradj is ilyen, mert ez a normális, ugyanakkor gondolkodj olyan férfiakban, akik hasonló habitusuak és komolyak, mint amilyen te vagy :) Privátban írok pár ötletet :)34N
2019. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
3as nagyon jól megfogalmaztad, sajnos jó párkapcsolatban én is tapasztaltam vaskalapos, akkor 40es szülőket.
2019. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Gondolom szex van, összecuccolás nincs...érdekes
2019. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#5

"A hívő srácok meg legalább megbízhatóak és nem b@cnak félre minden bokorban."

Bocsi, de ezen sírva röhögök. :DDD

Csak annyit mondok, eddig egyetlen vallásos exem volt, ő volt az egyetlen, aki megcsalt. :DDDDD

2019. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
36N vagyok bocsáss meg h mertem magamnak párt választani és nem mentem boldogan egy kijelölthöz,ja és férjnél vagyok,de őt én választottam,hagyjuk már h aki maga választ párt vagy esküvő előtt összemer költözni 4 8 év után akár az ltyo..
2019. febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!