Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem akarom ezt, mi lehet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarom ezt, mi lehet a megoldás? 😭

Figyelt kérdés

Úgy alakult hogy pár csekket nem tudunk befizetni a párommal az alberletunkbe...sajnos most egyikunknek sincs munkája ..és csak az lenne a megoldás ha itt még találnánk gyorsan egy munkát..de sajnos nagyon nagyon kevés a lehetőség. ..én még nem akarom feladni itt...de párom azt találta ki koltozzunk el pest mellé a szuleihez és a testvéreihez....amit en nagyon nem akarok...nem azért mert nem szeretem oket...de nem is az az elviselheto tipus az apukaja....és nagyon szorongva érezném magam ugy hogy massal lakok...tudom hogy ő nem mert az ő szulei de nekem más ....egyszeruen nem tudnek mar igy massal élni , lelkileg megterhelő...főleg egy idegen városba... mar napok ota rosszul erzemm magam ez miatt es sirok... még probalok munkat talalni itt , de ő már nem is nagyon akar keresni csak már menne...mert így nem kellene alberletet fent tartani..és szállásos munkat sem akar mert ugye azok gyari munkak...de sztem ez nem megoldas hogy 25 evesen vissza menjunk a szulokhoz...mar nekem nagyon nagyon nehez lenne lelkileg is... :(

Nem tudom hogy gyozzem meg , nem akarom elvesziteni sem...

Mit mondjak neki ami hatasos lenne , hogy maradjunk , vagy hogy ne kelljen oda mennunk? 😢😢

L/24


2019. ápr. 9. 01:39
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, mit kéne tenned vagy mondanod, de a dolgok lereagálásának módját megváltoztathatod, tehát nem muszáj amiatt rosszul érezned magad, hogy odaköltöztök a szüleihez. Ha egyszerűen mindig tökéletesen megadod magad a szituációnak, amiben éppen vagy, még akkor is, ha az látszólag nagy fájdalommal jár, akkor többé nem lesznek számodra nehéz és fájdalmas helyzetek. Ha megadod magad a fájdalomnak, a fájdalom hirtelen elveszti a hatalmát fölötted, és az elszenvedőjéből hirtelen a megfigyelőjévé válsz.

Ideig-óráig talán elkerülheted a félelmeiddel való szembenézést, de az élet gondoskodik róla, hogy addig rakjon eléd olyan helyzetek és szituációkat, amik a félelmeiddel kapcsolatosak, amíg meg nem tanulod a leckét. Tehát addig szenvedsz, amíg szenvedni akarsz. A te döntésed, rajtad áll.

Voltam ugyanebben a félelemmel teli élethelyzetben, amiben most se. Csak én mindentől és mindenkitől féltem, nem csak 1-1 embertől vagy szituációtól.

2019. ápr. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Munka mindenhol van, csak nem mindegy, ha az ember nem akarja elvállalni az "alja" melót. Gondolok itt szaros gyári munkára.

Hova valósiak vagytok, hogy nem találtok semmit?

Amúgy kénytelen leszel beadni a derekad a párodnak.

2019. ápr. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Ott azért valami más is lehet a háttérben...Milyen végzettségeitek vannak? Hol dolgoztatok eddig? Hogyhogy egyszerre váltatok munkanélkülivé? Mióta vagytok azok?

Sok választási lehetőséged ebben a helyzetben egyébként nincs. Hol laktok egyébként, hogy egyikőtöknekcsincs melója?

2019. ápr. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Nekem az jön le, hogy lusta a pasid. Mi az, hogy nem akar gyárban melózni? Van esetleg valami büfészakos diplomája, amivel meg akarja váltani a világot?

Szerintem nincs rád tekintettel, könnyebb fogni anyuka szoknyáját. Szerinted?

2019. ápr. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Éppenséggel nem oldottatok meg a megélhetést , feleltetek mindent és egy olyan gazdasági helyzetben ahol mindenkinek van meloja se tudtok megélni. Ebből az következik hogy legalább 1 valamennyire ertelmes ember legyen a kapcsolatban és az párod lesz.


Szüleinél éltek elmentek dolgozni osszeszeditek magatokat.


Te ezt elutasítod mert mert önző módon 1 oldaluan nézel mindent és asod a saját sirotokat.


Különben a gyári meló is meló mehetnetek arra is. Vele beszéld meg

2019. ápr. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagy te egy kicsit gyerekes? Ezt sem akarom, azt sem szeretném... milyen már 25 évesen hazaköltözni.


Közben meg kilóg a seggetrk, nem tudjátok fizetni a számlákat, munka nélkül vagytok mindketten, de a vacak melók nem kellenek.



A párodnak legalább valami ötlete van arra, hogy hogyan legyen fedél a fejetek felett a következő pár hónapban, neked meg annyi a reakciód, hogy nem akarom, mert nem kényelmes. És ha kivág titeket a főbérlő az kényelmes lesz? Vagy gondolod munka nélkül pár csekk nem befizetése után nem az albérlet következik?



Álom világban élsz, ahol szépen elvagytok, a pénz meg csak úgy jön

2019. ápr. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Gyári munka nem jó, alja munka nem jó, majd az biztos jó lesz, ha nem lesz villany, a víz is csak csordogálni fog. A volt idős szomszédasszonyom jutott most az eszembe, bekopog, kér kölcsön, mondom neki, hogy max. egy ezrest, 1200-at tudok kölcsön adni, mert a többit be kell osztani nekem is.( Egyébként tudtam volna többet is adni csak ugye nem azért dolgozok az alja állásban egy gyárban, hogy másnak osztogassam a pénzt) Erre azt mondja nekem: Adj már többet, ami marad meg majd beosztod! Csak néztem, hogy ezt komolyan gondolja? Onnantól meg is szűnt a kölcsönadogatás, amint kiderült, hogy van egy fia, meg annak egy barátnője, akik nem dolgoznak, mert nem szeretnek dolgoznak, inkább élősködtek két rokkant emberen. Majd még én fogom őket pénzelni, mert nem szeretnek dolgozni. Alja munka a gyári meló, mégis tavaly előtt eltudtam menni rokonokkal Horvátországba, soha egyetlen számlámmal nem volt elmaradásom, lakáshitelt is tudják vonni minden gond nélkül. Az idén is tudnék menni nyaralni, csak a rokonok júliusban mennek nekem pedig augusztusban lesz szabadságom. Én azt mondom, hogy amíg nem sikerül a végzettségünknek, óhajunknak megfelelő munkahelyen elhelyezkedni, addig sajnos be kell vállalni az alja munkát is, így elkerülhető az ilyen kellemetlenség, többek között, hogy nem tudjuk fizetni a számlákat. Az energia szolgáltatók magasról tesznek arra, hogy XY-nak azért nincs pénze, nem tudja fizetni a számlát, mert csak alja munka lenne kilátásban, de neki az nem tetszik.
2019. ápr. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szülőkhöz költözni nagyon rizikós, és nagyon kevesen vannak rá felkészülve. Két ember életét is folyamatos munka összehangolni, négy vagy több ember hatványozottan növeli a konfliktusokat és problémákat. És természetesen a párodnak kell az egészet kordában tartania, mert ha te ellene szegülsz egy problémás családnak, örökké elenség leszel.


Én azt tanácsonálm, hogy beszélj a pároddal arról, hogy hogyan fogja kezelni a szülőkkel a viszonyotokat. Ha úgy látod, hogy nagyon határozott, kifejezett, stabil és erős elképzelései vannak arról, hogy hogyan jelöli ki a fizikai és felelősségi határokat, hogyan korlátozza majd a szülők beleszólását a dolgaitokba, hogyan harcolja ki a te érvényesülésedet a családban, külön kitérve arra, hogy hogyan rendezi az apukája viszonyát veled, akkor lehet, hogy működhet. De ha nincsenek ilyen határozott elképzelései, csak vakon belemegy, akkor szerintem ne menj bele a költözésbe. Még egyszer hangsúlyozom: az esetek többségében a szülőkhöz költözésnek katasztrofális vége van. Ha konkrét tervetek van arra, hogy hogyan fogjátok az egészet szigorúan kézben tartani, és már előre kitaláljátok, hogy élhettek úgy, hogy mindkettőtöknek legalább elviselhető legyen, akkor esetleg próbáljátok meg. Egyébként viszont szerintem ne.

2019. ápr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Te most nem vagy abban a helyzetben, hogy válogathass, hiszen ha a pasid szúlei nem fogadnak be, akkor mehetnél a híd alá. Felnőtt ember létedre odaköltözni más nyakára úgy, hogy nem tudsz a rezsibe, kajàba beleadni, nagyon vakmerő huzás!

Nekem lesülne az arcomról a bőr, ha nem tudnám magam ellátni, és mint egy kisgyerek, rá vagyok utalva vadidegenekre...

2019. ápr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És mióta nincs melótok? Azért 4 hét alatt (általában annyiból áll 1 hónap) lehet találni munkát. Akkor is, ha "aljameló". Ha nagy car van (márpedig nálatok az van), akkor az ember elvállal fos munkákat is ideiglenesen.


Nekem sem volt a végzettségemhez és a munkatapasztalatomhoz megfelelő a takarítói állás, mégis amikor megszűnt a munkahelyem, akkor elmentem oda másnap, hogy ne legyen kiesés. És szó nem volt arról, hogy elmaradnék a csekkekkel, csak nem akartam, hogy hogy hozzá kelljen nyúlnom a taralékomhoz amíg nem találok valamit.


Viszont ha mindketten válogattok, lenéztek bizonyos munkákat, akkor nyugodtan költözzetek vissza a szülőkhöz! Csak az a baj, hogy a szülők X év után már nem lesznek, most kellene felnőni és megtanulni kimászni a sz@.rból, mert utána nem lesz senki aki kirángathat titeket belőle.


Egyébként nem tudom (nem is az én dolgom), hogy mi a végzettségetek, de ha annyira jó szakmátok lenne, akkor azonnal találtatok volna jól fizető állást, végzettség nélkül pedig elég luxus válogatni ilyen helyzetben.

2019. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!