Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek ez jogos a férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez jogos a férfi részéről? (Pénzkerdés)

Figyelt kérdés

Adott egy nő két (7 és 8 éves) fiú gyermekével,és egy férfi.


Eddig külön éltek,de szeretnének összeköltözni,mert a gyerekek is szeretik a férfit,a férfi is őket. Viszont!


A ferfi most él először valakivel/valakikkel és új neki a dolog. A pénz ilyenkori kezelése is. Ő úgy látja jónak,ha beadja a közösbe a fele fizetését (ami olyan 130 ezer kb) és ez szerinte jó így.


Fontos,hogy a nő a szakmaja miatt kb 300 ezret keres,ezzel pedig úgy látszik nem szorul sok támogatásra és ebből is tudna félre rakni ha akar (a ferfi szerint). Továbba a gyerekek vér szerinti apja nem hajlandó/képes gyerektartást fizetni,mert egy alkoholista,aki közmunkából él és tartja el az új családját. (Megjegyzendő,hogy a nő nem is próbálja rávenni a gyerektartás fizetésére).


Szóval,ha a nő beleköt abba,hogy a parja "csak ennyi" pénzt szán a "közösbe",az jogos?



2019. máj. 4. 13:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem jogos, ha nincs közös kassza.
2019. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Ha a gyerekeknek te lennél az apja, akkor jogosnak tartanám, így egyáltalán nem.

130 ezer forint bőven elég kell legyen arra, hogy eszel-iszol, rezsibe beleszállsz. Sőt, szerintem még marad ezen felül is.


Szerintem azzal van a baja, hogy ő az egész fizetését beleteszi a háztartásba, te viszont csak a felét. Azt viszont nem mérlegeli, hogy te egyedül vagy, ők pedig hárman.


Ha lenne két gyermekem más férfitól, sosem várnám el a páromtól, hogy az egész fizetését hazaadja.


De nem vagyunk egyformák, biztosan lesz olyan vélemény is, ahol a nőnek adnak igazat.

2019. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Bocsánat a helyesírásért,de nagyon akad a telefonom.


Közös kassza így csak részlegesen lenne,ami elég pénzt biztosítana rezsire,megélhetésre és (szerintem) a gyerekek igényeire is. Mellette pedig mindketten tudnának maguknak is gyűjteni.

2019. máj. 4. 13:14
 4/25 anonim ***** válasza:
26%
A független és erős modern nő mese újabb felvonása. Na, körülbelül így születnek azok a hihetetlenül kimagasló teljesítmények, amiket ők csak és kizárólag maguk értek el.
2019. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 The pale emperor ***** válasza:
57%
Itt fontos, hogy hova költöznek?
2019. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

4-es,kérlek ne ítéld el a parom látatlanban. Még nem beszéltünk a témáról,nem tudom mit reagálna. En pusztán csak tartok tőle,hogy smucignak,garasoskodónak tart.


Egyébként hazba költözünk,rendes csaladi házba kisebb városba (hitellel).

2019. máj. 4. 13:34
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

Magyarán 430k/ hó-ból a csaj nem él meg 2 gyerekkel.... kaviárt esznek ezek, hogy nem elég? Szerintem bőven eleget adsz be, némileg túl is teljesítessz. Ettől többet elvárni szerintem pofátlanság.

32/f

2019. máj. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

Beleadja a fél fizetését. Hatalmas pofátlanság ennél többet elvárni. Egy kapcsolattól függetlenül is fontos, hogy legyen mindenkinek saját pénze a saját céljaira. Ne haragudj de beteges elvárni valakitől, hogy minden jövedelmét alád rakja. A közös élet fedezésére bővel elég a a 130 ezer a részéről.

Azt pedig nem várhatod el tőle, hogy a gyerekeidet ő pénzelje, nem is értem ezt a hozzáállást. Te meg a volt párod vállaltátok a gyerekeket, miért a párodtól várod, hogy biztosítsa nekik az anyagiakat? Ez szintén hatalmas pofátlanság. Égne a pofámról a bőr, ha a párom a fél fizuját csak úgy bedobná a közösbe és én még követelőznék többért. Én ugyan úgy nem raknék bele többet. Vannak nekem is egyéni céljaim amikhez pénz kell. Ezt nem tudom úgy gyűjtögetni, hogy a párom feléli az egészet, vagy úgy, hogy nem is látom át, hogy mennyi van félrerakva amiből szabadon költhetek. Egyáltalán nem jogos elvárni, hogy a párod minden pénzét bedobja a közösbe és pénzelje a gyerekeidet.

2019. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
8-as én a férfi vagyok
2019. máj. 4. 13:59
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

Mivan?

A nő játssza a nagyvonalút, be sem próbál hajtani egy vasat sem a gyerekek apjától, de az új pasijától elvárná a több zsetont?


Nos, az ilyen zűrös ügyek miatt nem kezdenék elvált, gyerekes anyákkal, sorry.

2019. máj. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!