Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy emlékeztek mi volt az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy emlékeztek mi volt az a bizonyos "legelső szög a koporsóban" a párkapcsolatotoknál ami után gyorsan v. lassan de elromlott? Lehet nagyon kis dolog is, de mégis fontos.

Figyelt kérdés
Ki okozta miért? Hogy kellett volna helyrehozni?

2019. máj. 10. 09:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 Már bocs, de szerintem nem mi értelmeztük fèlre e kérdést, inkább te analizálod túl, mintha a gyerekkori traumák közé visszamenőleg kellene keresgélni az okokat..


Az ex párom nem adott különösebb okot arra, hogy ne akarjak vele telefonon beszélni, ez nem a párkapcsolatunkban történő dolgok következménye, hanem alapból ilyen vagyok mindenkivel, hogy miért az már más kérdés, de nem a megromló párkapcsolat tünete, hogy távolságtartó voltam, ha alapból ilyen vagyok....

2019. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni én is. Nézd kérdező. Én is mindig fürkészem az emberi viselkedések okát, de te most nagyon rossz oldalról közelíted meg a kérdést. Azt állítod, hogy minden cselekvés valami kiváltó cselekvéshez kötött, holott ez nem így működik! Van az úgy, hogy az ember nem a másik miatt olyan, amilyen, hanem mert nem érez úgy, ahogy kellene. Túlbonyolítod és ezáltal nem fogadod el a valódi okokat, hanem bele akarsz magyarázni nem létező "Körülményeket".


Pedig nem a körülmények tehetnek az érzelmeinkről. Inkább PONT, HOGY A VALÓDI ÉRZELMEINK TEHETNEK A HOZZÁÁLLÁSUNKRÓL. NEM GONDOLKODTÁL ÉG EZEN? (bocs, caps lock :D)


PL:

"1. valami miatt a társkeresőt választotta helyetted. Gyanítom volt előzménye hogy miért. Valami okok miatt kellett úgy döntenie hogy nem annyira fontos ez a kapcsolat hogy feladja a további társkeresést.

-> Épp elég ok rá, hogy nem kötelezte el magát mellette. Miért gondolod, hogy ez az ok a másik valamilyen múltbeli cselekedetétől függ?

Épp elég ok rá, hogy nem érzett úgy, ahogy, ezért tovább keresgélt. Ennyi.


2. Valami miatt mellőzted a telefonbeszélgetést és nem mindig engedted neki a videózást. Benned kellett lennie valamilyen elutasításnak hogy minden téren beszéljetek egymással távkapcsban.

- Szintén: különbözőek vagyunk, ő nem szeret videózni. Ennyi. Ezt később le is írta, egyszerűen nem gondolta akkor, hogy ez fontos lehet.


3. Kellett lennie valami oknak ami miatt nem voltál neki fontos és a hibáidat vette észre. Tehát hogy az érzelmei már nem tudták ezt elfedni vagy nem alakultak ki vagy megszűntek. Tehát valaminek kellett történnie hogy ilyen hozzáállást mutatott az irányodban, vagy hogy így érezted.

- Egész egyszerűen nem szerette eléggé, vagy csak a saját projekcióját szerette, de nem a válaszolót. Ez épp elég ok, nem??


4. Volt olyan körülmény ami miatt eldöntötte az exed hogy melletted 1 hónap után is inkább randizik a munkából egy lánnyal? Ha érzelem van akkor fel sem merül benne, persze a tisztességes hozzáállás is ezt kívánná meg.."

- Megint: milyen körülmény? Az új kolléganő egy körülmény. Az, hogy a barátnőm mellett randizok, az nem a körülményeken múlik, hanem a saját döntésemen, vagy érzelmeimen. Épp elég ok rá, hogy nem köteleztem még el magam a másik mellett.



Rossz irányba közelítesz ezekkel, és nem körülményeket kell keresni, mert az érzelmi döntésen sosem körülményfüggőek. Valamit vagy érzel, hogy akarsz én fontos neked, vagy nem. Ha a körülményekkel képesek lennénk ezt módosítani, az tök jó lenne. De nem így van, legalábbis nem ilyen mértékben.

2019. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!