Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mi a megoldás, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a megoldás, ha a párom rossz alvó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni.

A párom alapvetően kicsit rossz alvó, gyakran felébred, nem alszik elég mélyen, reggel nehezebben kel, éjjel tovább fennmarad. Szóval egyedül sem piheni ki magát mindig rendesen, 9-10 óra alvás mellett sem feltétlenül.


Mióta próbálunk együtt aludni, ez rosszabb. Én bárhol elalszom, 5-6 órákkal ha kell, bírom a dolgot pár napig.

A hétvégék is néha nehezek, én 8-9 körül kelnék, ő 11-12. Erre sem tudom, mi lenne a jó megoldás.


De a fő probléma az, hogy ha megfordulok, megmoccanok, felébred, fél, hogy megüt, felkelt, bármi, ezáltal nem alszik nyugodtan. Mondtam neki, hogy velem ne foglalkozzon, de nem így megy, ezt tudom.


Valeriánát, és annak egy patikai változatát szedi, 2-4 szemeket esténként, ez sem segít eleget neki.


Sokszor éjjel elkezd beszélni, hogy pl. most megfordul, vagy kimegy mosdóba. Bejelenti ezeket míg én alszom.

Utólag nem is emlékezett rá, de mondta, biztos azért csinálta, mert tudat alatt rám gondol, hogy nincs egyedül.


Tanácstalan vagyok. Én igényelném az együtt alvást, hiszen egy pár vagyunk, ő is szívesen aludna velem, de érzem, hogy neki ez így nyűg néha, nekem pedig lelkiismeret furdalásom van másnap, mert látom, hogy fáradt.


Ezért semmiképpen sem szeretnénk szakítani, hisz mindenre kell lennie megoldásnak.


Köztetek van valaki, aki hasonlókat élt át, tud rá megoldást, tanácsot mondani?


Előre is köszönöm!


2019. máj. 27. 09:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mindenképpen neurológus, majd alvás vizsgálat. Nekem pszichés oka volt a nem - alvásomnak, kaptam két féle gyógyszert, de azok sajnos letompítottak. Neurológus ezután autogén tréninget ajánlott, kerestem terapeutát, és "megtanultam" aludni. Semmiképp se hagyjátok annyiban a dolgot, főleg ha a mindennapi tevékenységekre is kihat a kialvatlanság. Tudom milyen sz@r zombiként élni.
2019. máj. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Külön szoba.
2019. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ezek az alváscentrumok hogyan működnek? beutaló kell? Vagy fizetős magán szinten megy?


Sajnos a külön szoba-ágy nem áll rendelkezésünkre, ez nem opció számunkra.

2019. máj. 27. 10:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
alváscentrumhoz beutaló kell. de ahogy nézem itt tényleg az a baj, hogy az agyi aktivitását nem tudja csökkenteni, nem tud lenyugodni, mindig pörög. Ez nem alvásprobléma szerintem
2019. máj. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mit tanácsolsz?
2019. máj. 27. 11:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb ágy és jobb matrac (amin minél kevésbé érzed a másik mozgolódását). El sem hinnéd, mennyit segít! :)
2019. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

3 hónapos, új a matrac, az ágy is elég nagy.

Ugye jó érzés összebújni, én álmomban is van, hogy közelebb megyek hozzá, bármilyen nagy helyen vagyunk.


Én magára az alvásproblémára próbálnék megoldást.

Ha a valeriana nem segít, akkor hátha másnál bevált más, vagy valami esti rutin, bármi, ami megkönnyíti azokat az estéket, amikor együtt alszunk.

2019. máj. 27. 11:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha szeretsz hozzábújni éjjel, arra felébredhet. Legalább 3-4 éjszakára egy héten tegyél közétek párnát, és ne bújj hozzá csak elalvás előtt. De utána jóéjt és aludj tőle messzebb, hogy legalább néha kialudhassa magát, addig is míg nincs megkeresve az oka és nincs megoldva jobban a probléma (hogy bármikor tudjon aludni)
2019. máj. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A leírásodból ítélve szorong, ez az alvasproblemak gyökere. Tanácsadás, pszichológus esetleg?
2019. máj. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem fárad el napközben
2019. máj. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!