Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Meddig tartható fenn egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig tartható fenn egy kapcsolat együttélés nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a barátomat, de irtózom az összeköltözés gondolatától. Alapból elég sok térre van szükségem, de a negatív tapasztalataim csak még jobban megerősítenek abban, hogy együttélni halál. Butaságnak tűnhet az általánosítás, hát lehet, hogy buta vagyok. De érdekelne, akadnak-e olyan párok, akik hosszú évek óta boldogok - külön lakásban. Egyébként családot sem szeretnénk, úgyhogy ilyen szempontból sem probléma.

32/F

26/L


2019. jún. 3. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

A szomszédom a menyasszonyával tíz éve él külön. Ő a vidéket szereti, a lány meg a belvárost. Egyik héten itt,masikon ott.


Mi a párommal 6 éve vahyunk együtt. 1 évet éltünk együtt,most nem lehet. Ida kell figyelni, de működhet, bár én férfiként rosszabbul viselem.

2019. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Magyarul dugópajtit akarsz, elköteleződést nem. Ha a pasi beéri az ingyenpuncival, simán működhet, de ne várd, hogy konolyan vegyen csak annyira, mint amennyire te veszed komolyan őt.
2019. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább az ok itt a probléma kérdező. A negatív tapasztalatairól ő nem tehet. Ellenkezőjét egy féleképpen bizonyíthatja, de anélkül, hogy esélyt adnál rá neki/nektek, ezzel egy kalap alá veszed azokkal akik téged bántottak. Gyakorlatilag megalázod, mert téged megaláztatak/bántottak, nem ő, hanem mások. A kapcsolat addig működhet, míg le nem esik neki, hogy aki szereti, az elvileg nem alázza meg őt vagy ameddig ez a felállás, hogy külön vagytok, neki is megfelel. Én inkább azt javaslom, üljetek le ezt megbeszélni és ha kell, akkor az ő vagy szakember (beszélgetős) segítsen neked a múltban elszenvedett traumád helyes feldolgozásában. Jelenleg a saját múltad játszik veled fekete-fehér, igen-nem-et, egy rakat dologban korlátozod magad ezzel, nem csak párkapcsolati téren.

32/f

2019. jún. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Volt egy korábbi munkatársam, akik nem költöztek össze. Mindkettejüknek megvan a saját háza-lakása. Van, hogy egész héten a másiknál vannak, de ott van a külön biztos 'fészkük', amibe ha kell, akkor el tudnak vonulni.


Teljesen jól működik a kapcsolatuk. Gyermeket nem akar egyikük se. Így az összeköltözést sem követeli meg semmi külső tényező. (Szerencsére a külvilág negatív megmondó butaságait jól kezelik.)


Ők ketten 30-40 közöttiek.


---------


Én viszont nem tudnám elképzelni, hogy ne éljek együtt valakivel. Az teljesen jó, ha van mindkettőnknek külön lakása, de egy bizonyos idő után én igénylem, hogy esténként együtt feküdjünk le és reggelente együtt keljünk fel.

Ez pedig ne olyan legyen, hogy heti 3 napot így töltünk, mint a tinik.

2019. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párodnak is ugyanez az elképzelése, akkor simán. Csak ne hitegesd, hanem legyél vele őszinte ilyen szempontból.

Viszont akkor se lepődj meg, ha esetleg rátör; hogy ő mégiscsak szeretne komolyabban elköteleződni, és esetleg akkor elhagy valakiért aki szintén ezt szeretné.

2019. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az adott személyektől függ. Ha ő össze akar költözni, nem sokáig fog működni.

Mióta vagytok együtt? Ha az elején el is fogadja, pár hónap múlva változhat a véleménye, hogy mégis össze akar költözni. Családtól függetlenül.

2019. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

3 éve vagyunk együtt, nem élünk együtt, csak hétvégenként "lakunk" együtt.

Nekünk jó így. Majd ha lesz házasság, akkor valószínű össze is költözünk rendesen.

2019. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő együttélést akar, engedd találni olyat, akivel megteheti. Nem fair vele. Mióta vagytok együtt?
2019. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kell tér és én-idő, de megoldható akkor is ha együttélsz valakivel.
2019. jún. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!