Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért olyan fontos az eljegyzé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan fontos az eljegyzés lányok?

Figyelt kérdés
Mi 5éve vagyunk egyutt és a barátnőm mindig ezzel a mikor jegyzel el kérdéssel jön..milyen pluszt ad ez egy kapcsolathoz?
2019. szept. 11. 12:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem vele beszéled meg, hogy ő mit gondol, neki miért fontos?
2019. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Van aki akkor érzi magát biztonságban... Ami elég nagy baj
2019. szept. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

A kapcsolat erősségének és összetartozásotoknak egy következő lépcsőfoka. Utána a házasság és a tetőpont a családalapítás.

Ha te nem akarsz eljegyzést, akkor miért vagy olyan lánnyal együtt aki meg szeretné.

2019. szept. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%
Van, akinek fontos, van, akinek nem. Én például nem szeretnék férjhez menni, így az eljegyzésnek sem látom értelmét. Nem tudom, mit változtatnának ezek egy kapcsolaton
2019. szept. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%
Nekem nem volt fontos, és csak jelképesen kerte meg a kezemet. Nem volt se díszvacsora, se fb ra feltolt képsorozat...csak ketten voltunk, utána meg d.ugtunk egy jót :)
2019. szept. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Ez egyénenként változó, azzal az egy lánnyal kellene megbeszélned ezt, amelyikkel 5 éve együtt vagytok.
2019. szept. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
18%

Egyrészt azért, amit a 3-as írt.


Másrészt:Társadalmi elvárás egy régi korból


Régen a lánygyermek csak akkor ért valamit, ha(gazdag) fiúhoz adták 15-20 éves kora között.


Ezt nevelték évszázadokon át a lányokba, hogy csak akkor érnek valamit, ha házasok és fiút szülnek. Azt nevelték beléjük, hogy csak az a fontos, hogy megházasodjanak. Hátasság pipálása után a gyerek a következő amit kötelezően elvártak és ma is elvárnak a nőktől.

2019. szept. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%

Aki azt hiszi, hogy a kapcsolatban a lépcsőfokokat ilyen eljegyzés-esküvő-gyerek baromságokkal mérik annak volt már stabil, komoly kapcsolata??? Ezek mind tárgyias dolgok amiknek közük nincsen egy kapcsolat komolyságához. Az csak az érzelmi szint kérdése ami tökéletesen meglesz ezek nélkül is. Ha meg nincs meg akkor lehet gyereket potyogtatni orrba szájba akkor sem lesz meg.

Én azt látom, hogy aki biztos a kapcsolatában és a párjában az nem pánikol azon, hogy lesz-e eljegyzés vagy esküvő. Ahol ennyi hiszti van azon, hogy miért nem vesz el a párom ott megvannak már a nagyon káros hátsó gondolatok és a bizalomvesztés magában a kapcsolatban.

Házasként azt tudom neked mondani, hogy semmilyen plusszt nem ad a kapcsolathoz, vagy ahol igen ott komoly gondok vannak és elég irreális elképzelések. Ha valakinek eljegyzés kell ahhoz, hogy azt érezze fejlődik a kapcsolat vagy megvan az elköteleződés az régen rossz.

2019. szept. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

#8

Tökéletesen megvolt a stabilitás házasság nélkül is nálunk (ha nem lett volna, fel se merül a házasság), ettől függetlenül szerintem igenis "több" azt mondani, hogy "a férjem/feleségem", mint azt, hogy "pasim/csajom". Eleve hivatalosan is hozzátartozók lesztek.

2019. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
33%

Az eljegyzés romcsykah trendy dolog, jól néz ki instán, facen, mint az összebújós szelfi a bokodi tónál, citadellánál, stb. És ez egy lépés az esküvőhöz, amire minden nőt gyerekkorától nevelnek szülei, és a média, amikor fehérben ő van a középpontban, és egy napig ő a hercegnő, és megint élőben látja mekkora a szerelem, hogy bejött az élet, és instára, face-re is menő trendyee romcsykah képek kerülnek fel, sok sok like-al.

Na meg sok nőnek az esküvői papír anyagi biztonságot jelent..

2019. szept. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!