Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az rossz jel ha 3,5 év után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az rossz jel ha 3,5 év után én még nem akarok eljegyzést? 22/N (páromnak már tervben van)

Figyelt kérdés

Ő 30 éves és már beszéltünk róla kb. egy év múlva szerinte már aktuális lenne, de én iszonyúan félek ettől az egésztől. Szeretem, de nekem még ez túl nagy lépés lenne. Még nem költöztünk össze sem.

Mit csináljak? Más nők általánosságban szerintem örülnek az eljegyzésnek, de engem kergetni lehetne vele. Később szerintetek meggondolom magam?

Még házasságot és gyereket sem szeretnék. Változni fog ez valaha?


2020. márc. 7. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt ütközik ki a korkülönbség, azaz hogy milyen más életszakaszban tartotok. Egyébként az eljegyzés 3,5 év után teljesen időszerű normál esetben.
2020. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha van rá lehetőség, előbb költözzetek össze, azért az elég nagy lépés a kapcsolatban és sok mindent megváltoztathat. Pár hónap együttélés után valószínűleg te is tisztábban látod, hogyan alakul a kapcsolatotok és hogyan érzel iránta, és talán kevésbé is fogsz félni a továbblépéstől.


Bár nem vészesen sok a korkülönbség köztetek, de láthatóan más életszakaszban vagytok, ő már alighanem vágyik a családalapításra, te még ezt nem igényled. Ha szeretitek egymást és van közös jövőképetek, ez nem megoldhatatlan probléma, de ehhez őszintén gondold át, hogyan képzeled a jövődet, aztán beszéljétek meg, ki hogy látja, kinek mi a fontos. Lehet bizonytalankodni, a te korodban ez alapvetően normális is, de a másik ember idejét nem szép dolog "vesztegetni", ő se lesz fiatalabb.

2020. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Egykorúak vagyunk kérdező, de teljesen másképp gondolkozunk és ez így normális. Én már házas vagyok és boldogan élünk a férjemmel. Ha téged ez még megrémít nem gond, teljesen normális, viszont légy vele őszinte.
2020. márc. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elmondtam neki, hogy én még nem állok erre készen. Tudja, hogy szeretem, de ez nekem még korai. Igazából annyit mondott rá, hogy ő sem most azonnal akarja, de már azért pár éven belül szeretné.

Inkább amiatt aggódok, hogy valaha vágyni fogok esküvőre/gyerekre?

2020. márc. 7. 13:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem a gyorsasággal életszakaszoddal van bajod ennek kapcsán, akkor jó volna magad majd ő felé tisztáznod, hogy egyáltalán mit akarsz a kapcsolattól. Ha egyáltalán nem akarsz házasságot, családot, golden retrivert stb, akkor a legkisebb gond az eljegyzés. Erről beszélni kéne hamar.
2020. márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Minek aggodsz? 22 vagy. Amugy az eljegyszes loturot sem jelent. Lattam en mar jeggyuru visszaadast parszor...
2020. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

Fiatal vagy még, szóval az, hogy 3,5 éve vagytok együtt, semmit sem jelent. Voltál 18 éves, amikor összejöttetek, érthető, hogy az azóta eltelt években még nem tartasz itt.

Viszont azt, hogy valaha akarni fogsz-e babát, házasságot, ilyesmit, azt csak te tudhatod, viszont már most is azért lehetnek elképzeléseid a távoli jövőre. Mik a céljaid? Mit szeretnél elérni? Milyennek látod magad 10-15-20 év múlva? A jelenlegi párod benne van ezekben az elképzelésekben?

Ezt első körben magaddal kell letisztázni, majd megbeszélni a pároddal, de azért az idejét húzni sem lenne szép dolog.


Egyébként az összeköltözés szerintem sokkal nagyobb "durranás", mint a lánykérés/esküvő, hiszen a házasságtól tényleg nem változik semmi a gyakorlatban. Mondom ezt úgy, hogy amúgy csak két évvel voltam nálad idősebb, amikor férjhez mentem, és a te korodban már rég összeköltöztünk a párommal.

2020. márc. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi idő utàn ilyen ellenérzéseid vannak eljegyzésről, hàzassàgról, hogy összekösd vele az életed, akkor ez nem fog vàltozni. Nem szereted eléggé a pasidat, hogy elköteleződj mellette. Ennyi.
2020. márc. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy fog változni, vagy nem. Semmi gond nincs azzal se, ha valakinek nem az az életcélja, hogy feleség és anya legyen.

Itt azzal van probléma, hogy sok köztetek a 8 év korkülönbség. Mindketten jobban járnátok, ha hozzátok illő társat választanátok.

2020. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!