Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért van az, hogy valakit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy valakit elvesznek 1 éven belül, másokat meg 3-4 évig se?

Figyelt kérdés

Sok helyen azt látom, hogy kapcsolatban vannak, eljegyzés lagzi 20-30 korosztály.

Mások meg tegyük fel összejönnek 22 évesen. És 27 évesen is csak járnak.

Mitől függ a döntés?


2020. ápr. 5. 23:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%

10-es vagyok, amit írtam, az inkább az eljegyzésre igaz főleg. A házasságnál ott van az a tényező is, hogy a többség nem akarja 4 emberes koccintással elintézni. És egy rendes esküvő lagzival több millió forint. Amit nem egyszerű összeszedni.


Nálunk is másfél év körül volt az eljegyzés, aztán rá másfél évre lediplomáztam, új, nagy lakást vettünk és azután jött csak az esküvő szervezése, 3 évvel később.

2020. ápr. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%

Valaki úgy választ párt, hogy azonos az értékrendjük (pl a házasságról), valaki meg úgy, hogy más szempontokat tart fontosnak.



Akit gyorsan elvesznek, az olyan srácot válaszott, akinek fontos a házasság szintén, akit csak lebegtetnek ő meg maga választotta a jelentkezők közül azt, és ki tudja, hogy annak a férfinek mi a fontos az életben (remélhetőleg legalább te tudod a párodról).



Mivel te választottál, ezért a kezedben a megoldás is. Leülsz, beszélsz vele, és ha nem egyezik az értékrendetek a főbb témákban (házasság, gyerek, anyagi prioritások, etc), akkor hozol egy felnőtt döntést:

- elfogadod, hogy ő ilyen, és elengeded a vágyakat (pl házasság)

- nem fogadod el, hogy ő ilyen, akkor keresel olyat, akivel jobban illenek a terveitek.



Ez ennyire egyszerű.

2020. ápr. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
69%

Szerény véleményem szerint 1 év alatt ki sem ismerik egymást rendesen, meg ott van még a lila köd. Ebből szoktak lenni azok a meglepik, hogy minden szupi mar fél éve (hűha...), esküvő újabb fél év múlva, csinálnak gyorsan egy gyereket is, aki még 1 éves sincs, de a kapcsolat ki van hűlve, a felek egymást basztatják egész nap, hogy ki mennyit segít/nem segít a másiknak, eljár haverozni heti 3x, leszarja a gyereket stb. Miért? Mert azt se tudta, kihez negy hozzá és kinek szül. Csak annyira menő volt, hogy őt 1 év után elveszik, és már a baba is jön.

Huszonévesen minek rohanni? Mi 21 évesen jöttünk össze, 4 év után volt esküvőnk, ebből 2,5 év együttélés. Igen, az átlaghoz képest még így is hamar. De azért ennyi év elég volt ahhoz, hogy megismerjük egymást. Most 10 éve vagyunk együtt, 6 éve házasok, van két gyerekünk. Nem volt meglepetés, csalódás, kiábrándulás, mert ismertük egymást. Szerintem sokkal jobb, mint 1 év után lutrira beleugrani.

2020. ápr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
27%
Az összeköltözősdi után meg várhatja a nő a házasságot... Minek? Szex van dögivel, a felelősség meg már nehéz teher.
2020. ápr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Barátnőm 19 évesen összejött a pasival, 3 hónap után eljegyzés, rá egy évre lagzi, utána baba. most 22,5 éves. Van férje, gyereke, háza.

Én vagyok lenézve a 3 éves kapcsolatommal, hogy ti még ismerkedtek?

2020. ápr. 6. 09:03
 16/23 anonim ***** válasza:
85%

15-re:

Azért ez manapság elég ritka.

Ha boldog a házasságuk, és 10 év múlva is szépen meglesznek, akkor azt mondom: szerencsés volt. De azért 3 hónap után eljegyzést tartani (vagyis egy fontos lépést tenni az elköteleződés felé), az nekem nagyon gyors tempó. Kivéve, ha régóta ismerik egymást, pl. iskolatársak voltak, vagy évek óta közös a haveri kör, vagy szomszédok, és együtt játszottak kisgyerekkoruk óta vagy ilyesmi.

2020. ápr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
14: ez hülyeség. Akik házasok, azoknak a 90%-a együtt élt előtte. Senki sem akar zsákbamacskát venni.
2020. ápr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

apum 1 hét után kérte meg anyukám kezét, fél év múlva esküvő, 36 éve házasok :)

én 32 éves vagyok, soha nem éreztem azt hogy "megtaláltam" életem párját, mindig is ódzkodtam az esküvőktől házasságtól. Most 7 hónapja együtt vagyok a párommal, tudom hogy ő az igazi. Nem tudom megmagyarázni hogy miért. sose éreztem még ilyet. egyszerüen tudom.

ha most megkérni a kezem tuti igent mondanék, de valószínű nem kürtölném világgá pont az olyan megjegyzések miatt hogy "ennyi idő kevés, tuti válás lesz, ilyenkor még rózsaszín köd van , nem is ismerik egymást." ez is ilyen társadalmi "elvárás" kb hogy x ideig legyél együtt valakivel mielőtt házasság van. HA nem akkor megszólnak...pont úgy mint akik 7-10 éve vannak együtt és még nem házasok.az ilyet meg ki akarja hallgatni?

2020. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Èn már 1 éve szerettem volna a párom ma este "nyögte" be. De ùgy mondta hogy nem èreztem hogy komolyan mondta volna. S mikor nem-et mondtam ő felkapta a vízet! Nem kell a kamu szövege! amúgy 3,5 ève vgyunk együtt
2020. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Jah,ès ráadásul az ÈN! saját gyűrűmet akarta az ujjamra húzni. Micsoda pasik vannak(Y) Jobb ha egysem lenne!
2020. ápr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!