Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Akik szerették volna, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik szerették volna, hogy eljegyezzék már őket, ők hogy adták a párjuk, , tudtára"? Mennyi idő után történt meg az eljegyzés?

Figyelt kérdés
2020. máj. 2. 18:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

Az első randin megbeszéltük, hogy nagyjából 1-2 év együttélés után reálisnak tartanánk a dolgot. Úgy alakult, hogy nagyjából 2 hét járogatás után összeköltöztünk, így hát nálunk ez az 1-2 év ez a kapcsolat kezdetétől számolható. Olyan 1 év után én már kezdtem pedzegetni, hogy akkor ezzel a témával mi van, még mindig így gondolja-e, hogy ez az időintervallum stimmel, továbbra is egyetértünk-e (egyetértettünk), másfél év után meg már küldözgettem neki a képeket a nekem tetsző gyűrűkről. Volt, amikor """"véletlenül"""" menyasszonyi ruhaoldalakon megnyitva hagytam a monitort, miközben tudtam, hogy ő oda fog nézni és látni fogja. Néha váratlan időpontokban rákérdeztem, hogy akkor ez a lánykérős dolog ez még mindig tervben van-e. Nem vagyok az a fajta lány, aki csak csendben ül és vár, hogy "hátha majd magától is eszébe jut", ez az én életem is, ilyen horderejű dologban igenis nekem is kell, hogy legyen felette némi kontrollom.

2 év után meg is történt az eljegyzés. 1 évre rá az esküvő. Idén lesz a 3. házassági évfordulónk, egyelőre még mindig örül neki, hogy ilyen direkt módon közlöm vele a vágyaimat és igényeimet. Az 1.000.000-ból 1 pasi, aki ezt el tudja viselni, azt hiszem :D

2020. máj. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1. nagyon szerencsés vagy, sok boldog évet együtt :)
2020. máj. 2. 19:15
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

Beszélgetünk az ismerkedés alatt, hogy mik a tervek, elmondtam, hogy nekem az sz igazi kapcsolat, aminek van egy fejlődési üteme, hogy nem évek múlva költözünk össze, meg nem a végtelenségig járogatunk egymással, hanem haladunk szépen, ha úgy érezzük és az ilyesmit a szememben nem évtizedek eldönteni azért...


Fél éve voltunk együtt, mikor összeköltöztünk, másfél éve voltunk együtt, mikor megkérte a kezem és pár év múlva tartjuk az esküvőt (nagy lagzit szeretnénk, gyűjtünk rá).

2020. máj. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%

Jó rámenősek vagytok.. Az eljegyzés a férfi döntése. Utalgatni meg manipulálni.. Nektek elég, hogy nem önszántából kér meg, hanem mert kb kierőszakoljátok?..


Mi egy hónappal az első találkozásunk után összeköltöztünk, 1 évre rá megkerte a kezem. Nem kellett Utalgatni, mert van töke hálistennek és el tudja dönteni mit akar.

2020. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
3 eve voltunk együtt, amikor megtortent az eljegyzes, mert ekkor volt alkalmas az időpont (koltozesi lehetőség, diplomázas ilyesmik miatt). En nem vagyok híve 'forró kasanak', így direktben megmondtam, hogy mivel nálam a hazassag nelkuli egyutteles nem játszik (ha valaki hazassagosat akár játszani, akkor vállalja is a felelősséget egyrészt, másrészt pedig nem fogok feleseg feladatokat ellatni, mikozben a senkije se vagyok az illetőnek - de ez csak én véleményem, magamra nézve), ezért ha nem cselekszik a kozeljovoben, akkor nem látom értelmét, hogy egymás idejét húzzuk, hiszen nem egyet akarunk, nekem pedig el kell kezdenem elni az életemet (nagy távolság volt kozottunk, szoval nem volt mindegy hogy itt kezdek el dolgozni fix pozícióban, vagy 5 ezer kmrel odebb). Szerencsere egyetértettek ezekben a kérdésekben, így júniusban meg volt a lanykeres, aztan pár hónapra rá az eskuvo is. Azóta is elunk boldogan :)
2020. máj. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%
Mindkettonknek fontos volt a hazassag, de hogy konkretan mikor legyen eljegyzes, eskuvo, nem kerult szoba. Fel eve eltunk egyutt mikor az ot eves evfordulonkon megkerte a kezem. Sajat dontese volt, nem kenyszeritettem ki. Nem is tudtam rola. Megis teljesen termeszetes es varhato volt. Fel evvel kesobb ossze is hazasodtunk.
2020. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
Nem adtam tudtára sehogy, vagyis volt róla szó, neki fontosabb volta házasság, nekem annyira nem. 1.5 éve voltunk együtt több mint egy éve együtt is éltünk, 5 hónapos terhes voltam mikor megkérte a kezemet. Esküvőt nemigen terveztünk, csak a papíros aláíros részt, de még ez sem történt meg. Az eljegyzés kb 2 éve volt. Esküvő téma is többször előkerült, de még nem találtunk ki semmit, mikor akarjuk, akarunk e kis összejövetelt vagy 2 tanú és kész. Én úgy érzem, hogy ráérünk, vannak elképzeléseim mit szeretnék, de ahhoz gyűjtögetni kellene, viszont most egy házra gyűjtünk, szóval majd meglátjuk mikor jön el az ideje. 🙂
2020. máj. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
#4 az nem utalgatás, ha a pár két tagja az ismerkedés alatt elmondja, hogy kósza dugást akar vagy szeretne az arra alkalmas emberrel együtt megöregedni, akar gyereket vagy sem, csak egy fölösleges papír számára az esküvő vagy sem. Ez egyszerű beszélgetés, hogy ne 10 évvel később kelljen pofáraesni.
2020. máj. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Nem rámenősség, meg kierőszakolás, hogy beszéltünk róla. Egy kapcsolatban a nő nem passzív alany, aki évekig csendben vár, akit vagy el akar venni a férfi, vagy nem.

Amikor a férjem (akkor még nyilván csak a barátom volt) felhozta a gyerek témát, akkor én mondtam, hogy házasságon kívül nem szülök.

2020. máj. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Az nem utalgatás meg manipuláció, hogy az ember lánya kerek-perec megmondja, hogy ő márpedig szeretne lánykérést és házasságot, mégpedig X időtávon belül. Ha szoktál az oldalon lenni, akkor azért láthattál te is egy csomó kérdést, ami arra vonatkozik, hogy 5-10 éve együtt vannak, még mindig nem kérték meg a lány kezét, valamikor még a kapcsolat legelején egyszer egy félmondatból azt következtette, hogy ő is akar házasodni, de nem mer rákérdezni, mert úgy gondolkodik, mint te, hogy ha egy témát felnőttek módjára megtárgyalnak, akkor az "kierőszakolása" a témának. Ez nem kierőszakolás, ez felnőtt kommunikáció.


És az eljegyzés NEM CSAK a férfi döntése. Hogy lenne már az? Csak és kizárólag az ő életéről van szó vajon? Talán a nő nem érintett a kérdésben egyáltalán? Egy párkapcsolatban, főleg nem ilyen kérdésekben, nem lehet olyan, hogy valami csak az egyik vagy csak a másik fél döntése. Ha a nő pusztán elszenvedő, passzív résztvevője a saját életének és kapcsolatának, akkor esetleg.

2020. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!