Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 30 körül tényleg "elkésett"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

30 körül tényleg "elkésett" dolog lesz házasodni? Ha nem most szülök sorra gyerekeket én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Közös megegyezés alapján majd 30 év körül házasodunk. Most meg az összes huszonéves (velünk egyidősek) meg vannak veszve és irdatlan mennyiségben házasodnak várják a 3.babát.. Csak pislogok, hogy most el fogok késni vagy mi? 33 éves korom fele szeretnék 1 max 2 gyereket. De nem most azonnal. Lassan 8 éve vagyunk egy pár. Ezt beszéltük meg. Kívülről nézve én vagyok a rossz hogy nem vagyok feleség és 2 gyerekes anya 25 körül?

Van bennem egy furcsa kellemetlen érzés, hogy azért mert az élettársam csak 5-6 év múlva vesz el mert ezt jó előre beszéltük meg, hogy mindkettőnknek így jó: kívülről úgy tűnik hogy nem tartozom hozzá? Mert huszonévesen nem lesz esküvő 2 gyerek..? Hanem mindezt 30 után. Tényleg rettegek hogy mindenki házas lesz körülöttem és mi lesz velem.

A testvéréék 15 éve járnak,idősebbek egy tizessel mint én, még nem házasok. Gyereket 7 éve tervezik de nem jött. (Ez más téma de mi lehet az oka hogy 7 év alatt nem lett gyerekük?)



2020. ápr. 12. 15:51
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
94%
Azt csinálsz, amit akarsz. 80 körül is házasodhatsz, ha megéred. Mondjuk a gyerek már bajos lesz akkor, de fejlődik a tudomány, esetleg még az is összejöhet valahogy.
2020. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
A furcsa kellemetlen érzés nem azért van mert 5 év múlva vagy 6, vesz el.. Hanem mert mivel iszonyú sokan házasok azt érzem mások ebből azt látják hogy nem szeret a párom..az élettársam. Anyósjelölt beszélt 1x a gyerektémáról "Ha úgy döntötök vállaltok gyereket."-de teljesen érzés mentesen szólt. Erre azt mondtam "Igen, de csak 30 éves korom után."
2020. ápr. 12. 15:58
 3/58 anonim ***** válasza:
61%

Akik most 20-on pár évesen osszehazasodnak 30 éves korukra el is válnak. Legalábbis volt rá példa az ismerősi körömben, de ez csak 1 talán 2 pár (szerencsére). Szóval sok víz folyik még le a Dunán és bármi megtortent addig. Ezért se érdemes kapkodni.


Egyébként nem leszel elkesve semmivel sem.


A tesodek meg meddők azért nem jön a gyerek.

2020. ápr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
79%
Nekunk meg 1-2 ev a 30-ig, es nem vagyunk hazasok es gyerekuk sincs. Ismerosi korben azt latom, hogy a tavalyi evben kezdtek el gyereket vallalni a velunk egy idos parok, elso gyerek. Eskuvore meg senkitol nem kaptunk meghivot :D
2020. ápr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
57%
Mire te megházasodsz, mások válni fognak a 2-3 elcseszett életű gyerekükkel. Az miért lenne jobb választás?
2020. ápr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
78%
Ha jól tudom, csokot talán csak 2022-ig lehet igényelni, sokan ezért akarnak minél előbb házasodni.
2020. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod, hogy nem. Akkor mi a kérdés?
2020. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:

#3 as bocsi úgy értem hogy a párom nővérééknél nincs gyerek pedig megtudtam 7 teljes éve (nem védekeznek na). Szóval.. meddő az egyikőjük? Rossz állapotú bőr,elhízás hajhullás van a csajon sajnálom miatta. Párján semmi se látszik ami utalhat vmi gondra ezügyben.


Mindenki akit ismerek lassan házas és a 2.-3.gyereket csinálják. Mi meg.. 30+ osan 2tanús esüvővel ezt "letudjuk" :D és gyerek se holnap lesz. Elkések?


Azt mondtam az anyjának hogy csak 30 után lesz gyerek és mosolyogtam. Nem tudom mennyire akar nagymama lenni de..totál lekezelő volt a lányával mikor o mondta neki hogy tervezik. Hogy kb miért meg így beszélt vele. Aztán már 7 éve semmi.

2020. ápr. 12. 16:37
 9/58 anonim ***** válasza:
90%

Úgy alakítjátok ág életetek, ahogy akarjátok. Ha ti csak 30 évesen akartok házasodni, aztán csak 33 évesen gyereket, akkor az csak rátok tartozik.

De amúgy érteni én sem értem. 8 éve vagytok együtt, minek akartok még 5-6 évig várni egy esküvővel, ha úgyis csak 2 tanúsat akartok, tehát mondjuk nem anyagi okai vannak? 8 év alatt nem tudjátok eldönteni, hogy egymást akarjátok-e vagy sem? Meg 5-6 évig tesztelgetitek, hogy bírjátok-e együtt vagy mi? Akivel az ember 8 év után nem akar osszehazasodni, azzal 13 év után sémem akár majd. Ha meg hozzá akarsz menni, minek kell 5-6 évet várni?

A gyerek más kérdés. Én sem szívesen szülnék 30 előtt, de tény, hogy ezzel a tervvel is rá lehet cseszni. Nőgyógyász vagyok, egy rakás nőt látok, aki halogatja, halogatja, aztán 40 évesen sír, hogy lombikkal se jön össze. Én alapból nem vagyok teljesen egészséges, így 30 körül elkezdenék próbálkozni, ha nem megy, meg mindig van idő segítséget kérni...

2020. ápr. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

Volt egy kijelentésem a családja előtt ami a házasságról szólt semlegesen. "Vagy igen vagy nem."- nah körülbelül ennyit mondtam.. majd páromnak személyesen hogy 30 körül én szeretném! Ő is mondta hogy oké hogy csináljuk. De ha azt mondtam volna a rokonai előtt hogy: megveszek az idegtől hogy 5-6 évet kell várnom.. CSAK lejárattam volna magam..


Higyjétek el iszonyú nehéz volt. De nem járatom le magam. Leültünk és 4szemözt tisztáztuk mikor házasodunk.. de a rokonai csak előtte fogják tudni.

2020. ápr. 12. 17:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!