Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Kicsit zavaros ez az "eljegyzé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsit zavaros ez az "eljegyzés" dolog?

Figyelt kérdés

Amikor a fiú megkéri a barátnője kezét, előtte elmegy és titokban vesz a lánynak eljegyzési gyűrűt. És utána? A fiúnak hogyan lesz eljegyzési gyűrűje? Közösen elmennek megvenni? És azt ki fizeti? Vagy megveszi magának akkor, amikor a lánynak is? Ezt nem tudom :S

Köszi, 24/l


2010. júl. 29. 13:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
erre én is kíváncsi vagyok :)
2010. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ...


ha amerikai stilus szerint csinálja - akkor vesz a lánynak egy gyűrűt titokban és megkéri vele a kezét - és a fiúnak nem lesz gyűrűje. Ekkor házasságkor vesznek csak mindkettőjüknek karikagyűrűt.


ha régi szokás szerint, - akkor vagy a fiú vesz két gyűrűt titokban -tehát magának is, vagy eleve közösen mennek gyűrűt venni.

2010. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem biztos, de:

Az eljegyzési gyűrű az köves, és az csak a lánynak van. Csak a karikagyűrűből van mindkettőtöknek..

2010. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Ha a fiú egyedül veszi meg a gyűrűt akkor általában nem karikát vesz hanem ugynevezett kísérő gyűrűt(ez ált. köves),ezzel jegyzi el a lányt,és ha esküvőre kerül a sor akkor együtt veszik meg a karikagyűrűket,vagy megkéri a kezét és akkor együtt megveszik,persze ilyenkor a kérésnél nincs gyűrű hanem később együtt kiválasztják.

Általában a fiú fizeti mindkettőt.

2010. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Hú ez megint egy olyan kérdés amit ezer féle képpen lehet tenni.


Az eljegyzés lényege rágen az volt hogy a férfi kimutatta egy gyürüvel komoly szándékait.


Manapság lehet hogy a férfi egy köves gyürüvel megkéri a kezét, de lehet az is hogy maga a karikagyürüt veszik meg együtt és mindketten eljegyzik a másikat.


Teljesen mindegy melyiket csináljátok.

Angol területen a köves gyürü a divat magyarországon inkább a karikagyürük.

2010. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Keverednek az amerikai filmekből vett szokások a magyar szokásokkal.Az amerikai filmekben azt látni,hogy a fiú vesz egy köves gyűrűt a baártnőjének és ezzel jegyzi el.Aztán az esküvőn hirtelen mindkettőnek van gyűrűje és az épp karika.

A magyar szokás az,hogy vagy együtt mennek el megvenni a karikagyűrűket vagy a férfi veszi meg őket és a tehetősebb családoknál szokott lenni kísérő gyűrű is,amit csak a nő visel és az köves gyűrű.A karikagyűrűket eljegyzéskor a bal kézre húzzák,majd az esküvőn a jobb kézre kerül.Ebből derül ki,hogy valaki még menyasszony vagy már feleség és a férfi még vőlegény vagy már férj.

2010. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jók a válaszok :)
2010. júl. 29. 13:20
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

13,15-nek miért 50%-a van? Pedig igaza van!

A köves gyűrűt kísérőgyűrűnek hívják, lehet, hogy amerikai szokás, DE már elég régen átvettük, 75-ben anyukám is kapott már.


Fiú vesz egy köves gyűrűt (nem muszáj köveset, de azt szokás, és semmiképpn em karikát), megkéri a lány kezét, után közösen kiválasztják a karikagyűrűt mindkettőjük számára. A lánynak vett 2 gyűrűt a fiú fizeti, a fiú karikáját a lány. A kísérőgyűrűt a karikagyűrűvel azonos ujjon, együtt szokás viselni. A karikagyűrűt a hivatalos eljegyzésen húzzák fel egymás ujjára, a kísérőgyűrűt onnantól lehet hordani, hogy megkaptad.

2010. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Hozzátenném, hogy azért tutibb,ha ketten választják a karikagyűrűt. Én pl. nem örültem volna neki, ha egyedül a párom választja. Már csak azért sem, mert gyűrűben nem igazán egyezik az ízlésünk, aztán hosszas keresgélés után meg lett, ami mindekettőnknek tetszik. De jobb volt, hogy először kövesgyűrűt vett csak nekem!
2010. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Amcsi szokás ez a köves kisérős gyűrű.

Szerintem egy magyar a magyar szokásokat kövesse és nem kell mindig Amerikát majmolni!


Szép MAGYAR szokás a két karikagyűrű amivel egyrészt érzelmeid és szándékod fejezed ki.A karika a végtelenség születés-halál szimbólum.Az,hogy miből van csak pénztárca kérdése mint akár régen is.Ha fából lenne akkor se változna a jelentése,ugyan olyan meghitt.

Ez mondjuk a saját véleményem de szerintem így illendő,és szép!Az a normális ha a nőn és a férfin eggyarát van gyűrű jelképe annak,hogy már foglat.

19/N

2010. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!