Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elveszett az eljegyzési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elveszett az eljegyzési gyűrűm, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

2 napja történt, bent a lakásban, egy picit nagy volt az ujjamra és egy hirtelen mozdulattól lerepült, még koppanni is hallottam, de az ijedtség miatt nem tudom megmondani, hogy milyen felületen. Már az egész lakást felforgattuk, bútorok alatt, polcokon, tényleg mindent és sehol nem találjuk. Attól félünk, hogy kirepült a nyitott ablakon, a ház előtt egy nagyobb virágos kert van (közterület) és mivel eddig azt hittük, hogy a lakásban van ott még nem kerestük, de nagyon félek tőle, hogy ennyi idő alatt más már megtalálhatta vagy elmosta az eső. Szerintetek azért érdemes lenne ott is átnézni? Van esély, hogy megtaláljuk? Van értelme még egyszer felforgatni a lakást, hátha nem vettük észre?


Ha nem találjuk meg mi ilyenkor a teendő?

A párom azonnal felajánlotta, hogy veszünk másikat, de egy ugyanilyet nem nagyon engedhetünk meg magunknak, a párom hónapokat spórolt rá, most az esküvőre tesszük félre, amit tudunk, nagyon nehéz lenne kifizetni egy ilyen drága gyűrűt.

Kell egyáltalán ilyenkor másik eljegyzési gyűrű? Én igazából leginkább a rokonok, ismerősök megjegyzéseitől tartok, tudom nem kéne ezzel kapcsolatban stresszelnem, de mégis iszonyatosan kellemetlen lenne mindenkinek elmesélni, hogy mennyire szerencsétlen vagyok. Másrészről persze nekem is hiányzik, folyamatosan érzem, hogy nincs rajtam, nem tulajdonítok neki nagyobb jelentőséget, mint ami, csak egy szimbólum, de az összetartozásunk szimbóluma és azért ez nagyon sokat jelent nekem.

A másik lehetőségünk egy olcsóbb gyűrű, de nem kínos bizsut hordani eljegyzési gyűrűnek? Ezzel az opcióval egyébként még az is a bajom, hogy lehet folyamatosan emlékeztetne arra, hogy mennyire ügyetlen voltam és mit veszítettem el, bár így is folyton csak ezen jár az eszem, tényleg két napja nem eszem, nem alszom, csak a gyűrűt keresem.


Kérlek ha teheted csak arra válaszolj, hogy jelen helyzetben mit lehetne tenni, ne arra, hogy mit kellett volna, nyugodtan leírhatod a véleményed erről a helyzetről, de hidd el, hogy jelenleg sokkal rosszabbul érzem magam, mint amennyire egy komment meg tud bántani. A hasznos tanácsokat előre is köszönöm!



2020. jún. 16. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Jézusom...nézzétek át még egyszer a lakást meg nézzétek meg a kertben is. Ha nincs meg, hát nincs meg, nem tudtok mit csinálni. Vegyetek egy másikat.

De ebből ekkora drámát csinálni nem kicsit túlzás...

2020. jún. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hallottad, hogy koppant, akkor nem repült az ki az ablakon. Valahol a lakásban van, de kérdéses, hogy előkerül-e.

Én még egyszer megpróbálnám átnézni a lakást. Bérelhetnétek arany detektort, hátha az megtalálja.

Ha nem kerül elő, én vennék egy másikat, de nem ugyanilyet.


F

2020. jún. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha koppant, nem repult ki. Nincs haziallat aki megehetne? Tutira ott van a szobaban!
2020. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézzétek meg a leghetetlenebbnek tűnő helyeken. A szegélyléc szélén a fal mellett, lehet, hogy felpattant. Ha parkettátok van, annak a réseiben, vagy az ágy, fotel, kanapé keresztlécein. Ha koppant és a lakásban van, akkor ott is kell lennie csak olyan helyen rejtőzik ahol nem is gondoljátok.


Másik lehetőség, hogy porszívózzatok ki a minden négyzetcentimetert.

Vegyétek le a porszívó nagy fejet, és a csőre húzzatok egy vékonyabb zoknit és úgy menjetek végig a lakáson. Így nem fog beszippantódni a gyűrű, hanem felakad a zoknin.

2020. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a porszívózást mindenképp megpróbálom és a szegélyeket is átnézzük még.

Azért gondoltam, hogy kirepült, mert ha a falon koppant onnan kipattanhatott az ablakon :(

2020. jún. 16. 14:13
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem rohadtul mindegy hogy van-e rajtad vagy nincs. Akár egy kulcstartó is jó. Ha szeretet van, minden van.
2020. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Azért az nagyon kemény, hogy erről kérdést kell kiírni a gyakorin. To életképtelen vagytok, vagy mi a szösz? A következő az lesz, hogy "ülok a WC-n és elfogyott a papír. Mi a teendő? Itthon van a párom, szóljak neki, hogy hozzon be? De nem kínos, hogy ő adja be a papírt és esetleg megérzi a szarszagot? Vagy csak húzzam fel a gatyám, menjek ki, aztán cseréljek alsót? Vagy mossam meg a csapnál? "


Eszem megáll, komolyan. Szerinted mit csinálj b.meg? Egyáltalán minek olyan gyűrű, amire HÓNAPOKIG kell spórolni? Ha már nem jó a méret, miből tartott volna bevetezbi belőle?


Nyilván az a logikus, hogy keresed egy ideig. Ha meg nem találod, akkor vagy vesztek újat, vagy nem. De ezt miért másoknak kellene eldönteni?

Szerinted ki nem szarja le, hogy az ujjadon bizsu van vagy gyemánt?

2020. jún. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

1) Ha már beszólsz legalább ügyelj jobban a helyesírásra, úgy kevésbé lehet belekötni az amúgy nem releváns hozzászólásba. Hasonlóan a trágársággal kapcsolatban, attól nem lesz jobban igazad, nem lesz hasznosabb a válaszod ha b.megelsz, fura hogy ezt ilyen életképes embereknek is el kell magyarázni.

2) A gyűrűt a párom vette, nem tudtam sem az eljegyzésről sem az áráról. Mi már csak ilyen konzervatívak vagyunk, nem úgy zajlott a lánykérés, hogy rámutattam a legnagyobb gyémántgyűrűre a boltban. Egyébként mikor megtudtam az árát én is sokalltam, nálunk a párom a nagyvonalúbb, kicsit költekezősebb, ez lehet, hogy itt a gyk népe szerint súlyos párkapcsolati probléma, de én nem párkapcsolatban kértem tanácsot.

3) Igen, a gyűrűt be kellett volna vetetni. Szerinted én nem tudom? Éppen ezért kértem, hogy ha lehet ne a "mit kellett volna tenni" kérdésre válaszoljatok.

4) Lehet kicsit félreérthető és pontatlan volt a kérdés, de én alapvetően arra lettem volna kíváncsi, hogy mi ilyenkor a szokás, ha valakivel már történt ilyen ő mit tett, illik-e másik gyűrűt szerezni, hasonlók. Nem hiszem, hogy ebben tanácsot kérni akkora gond, de ha szerinted felesleges volt a kérdés nyugodtan jelentheted vagy akár egyszerűen ignorálhatod is.

2020. jún. 16. 16:48
 9/10 anonim ***** válasza:
En egyszer kerestem égen földön, egy újság alatt volt a konyhában. Kb a kertben kusztam, másztam ott kerestem
2020. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%

1. A szövegben nem helyesírási hibák vannak, hanem az autocorrect szeret mindent átírni a telefonon. Az esetek többségében észreveszem és átjavítom, de van, hogy benne marad. De ez szerintem elég jól látható egyébként.


2. A párod egy igazi lovag, vagy ahogy te fogalmazol, "nagyvonalú", misem bizonyítja ezt jobban, minthogy az orrodra kötötte a gyűrű árát. Mert ugye az úgy szokás, hogy "Mari, hozzám jössz? 300 ezer forint volt ám a gyűrű".


3. Az emberek többsége kibír pár napot a gyűrű nélkül, pláne ha olyan nagyon marha drága volt, hogy bevegyenek belőle és ne essen le róla.


4. "Arra lettem volna kíváncsi, hogy mi ilyenkor a szokás". Nem tudom feltűnt-e, de ez alapvetően nem olyan szituáció, amire kialakult bármiféle "szokás". Egyedi eset, amit mindenki úgy kezel, ahogy akar.

Te úgy tetted fel a kérdést, mintha azt kérdezted volna, hogy "Elvesztettem az útlevelet, de egy hét múlva olyan országba utaznék, ahová kell. Mi ilyenkor a teendő?"

És erre kapnál egy egzakt választ, hiszen ez ez egy olyan eset, amit bizonyos eljárások mentén lehet megoldani.


Arra, hogy veled történt egy speciális, amúgy meg tök hétköznapi helyzet, nem értem hogy várhatsz olyan választ, hogy "mi a teendő". Kb. az a szint, mintha megkérdeznéd, hogy a párodnak főztél vacsorát, de kiderült, hogy nem szereti. Mi a teendő? Edd meg te? Vagy vidd el az éhetőknek? Eseeg a párodnak kutya kötelesség megenni? Vagy öntsd ki az egészet?


Egyszerűen nem tudom már ennél szájbarágósabban elmagyarázni, hogy miért idióta a kérdés.

Nincs "szokás". Azt teszel, amit akarsz és ami nektek belefér. Elmehettek közösen venni egy gyűrűt, ami belefér a büdzsébe. Vagy spórolhattok megint x hónapig, és vehettek egy ugyanolyat. Vagy hagyhatod a francba az egészet és élhetsz a gyűrű nelkül. Sőt, magadra is tetováltathatod, azt legalább nem hagyod el.

2020. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!