Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Küldtök olcsó de szép gyűrűket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Küldtök olcsó de szép gyűrűket?

Figyelt kérdés

Fehér arany vagy gyémánt lenne a jó. Igazából nem is értek nagyon ehhez. 7 éve vagyunk együtt a barátnőmmel, márciusban szeretném megkérni a kezét, egy családi összejövetelen. Tudtok gyűrű választásban segíteni? Előre is köszi

25/F


2021. jan. 3. 11:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%

"Fehér arany vagy gyémánt lenne a jó."

Látszik ecsém. xD A fehérarany egy arany-ezüst és platina vagy palládium általában pezsgőszínű ötvözet, ami a kopásállóság jegyében kap egy ródium bevonatot. Drágább, mint az arany.


A gyémánt meg....


Olcsó megoldás tetszőleges szïnű szvarovszki "kő", ha "gyémánt" szín kell, akkor cirkónia. A gyűrű anyagának pedig ezüst vagy alacsony karátszámú arany 14 vagy az alatt.

2021. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%
Fehérarany és gyémánt kategóriában az olcsó, de szép gyűrűk olyan 280 000Ft-tól kezdődnek.
2021. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Mit jelent az olcsó? Már 100 ezerrel a zsebedben lehet fehérarany-gyémánt gyűrűt venni egy iciri piciri kővel, felfelé meg a csillagos ég a határ, főleg, hogy az ékszereknél is van a konkrét költségek (kő mérete, színe, tisztasága, arany súlya) mellett egy csomó extra, mennyire neves a tervező, hol van a szalon (ugyanaz a gyűrű más áron fut egy kis vidéki ékszerésznél, mint egy bp-i designer szalonban)
2021. jan. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
21%

3 Ez így van. De persze relatív kinek mi a szép.

Szerintem azok a gyűrűk még nem szépek, inkább csak "olcsóak".

2021. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

4: ízlésen nem vitatkozunk!


Ahogy szerintem azon sem kellene, hogy mi az olcsó. Van akinek egy 100 ezres gyűrű is drága, másnak meg egy 500 ezres is olcsó.



Ez például egy fehérarany gyűrű, egy picike (0.07 karátos - 2.6mm) kővel, jó tisztasággal, bár színben már picikét necces a G-H, de ilyen kis kőben nem fog feltűnni.


[link]


Kérnek érte kevesebb, mint 100 ezret. Ugyanez a gyűrű nem egy ilen egyszerű helyen, hanem egy kicsit nevesebb belvárosi szalonban lenne 20-30%-al drágábban, és ugyanez egy nevesebb ékszerésznél 50%-al drágábban. Pedig a kő is ugyanekkora, az arany mennyisége is ugyanennyi.



Hogy tetszik e? Hogy elég e? Hogy olcsó e? Ez mind-mind a te döntésed (meg a kérdező döntése, hogy ő mit gondol szépnek és drágának)

2021. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
30%

Az olcsó és a gyémánt eléggé úti egymást. Ha olcsó gyűrűt akarsz, akkor nem kell gyémántot venni, hanem mondjuk cirkoniát. Az emberek jó része marhára nem tudja megkülönböztetni őket...

Nekem is cirkónia köves gyűrűm van, attól még szép.

Sőt, nekem nagyon tetszenek a fél drága-köves gyűrűk is, azok is olcsóbbak, mint a gyémánt.

2021. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

5 Jajj, nem vitatkozom én senkivel. Csak a te válaszodhoz kapcsolódva egy kis kiszólást tettem a kérdezőnek. Mert hogy egyébként az ékszer és az ár megítélése is egyéni dolog. Viszont vannak olyan dolgok(pl. ékszer) amiből még az olcsó is drága.

Így a kérdezőnek inkább kéne megadnia egy számára vállalható árkategóriát és kicsit írni a barátnő ízléséről.

2021. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

7: "Így a kérdezőnek inkább kéne megadnia egy számára vállalható árkategóriát és kicsit írni a barátnő ízléséről."


Így van! Ez lenne a második lépés, hogy kb mit tetszik a kérdezőnek/párjának. Pl nekem a szoliter köves ékszerek tetszenek, és utálom a sok köves kiviteleket (és néha a férfi és a nő ízlése sem egyezik, én is vettem az exemnek egy fülbevalót, amiről később kiderült, hogy nem egészen az a stílus tetszik neki, a másik sem lett volna drágább, csak más)


A legfontosabb viszont a "drága" szó meghatározása lenne.

Pl szerintem kevesebb, mint 100 ezer egyáltalán nem drága. De ha a kérdezőnek ez egy havi fizetése (vagy még inkább fél éves megtakarítása), akkor piszok drága.

2021. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

8 Az meg még külön komplikálja a dolgokat, hogy szoliter és szoliter közt is van különbség. Ugye vannak ezek az igen apró gyémánt szoliterek, ami még szerintem elég olcsó. Egyik nő ismerősöm ilyet kapott, nagyon tetszett neki. Egy barátnőm viszont azt mondta rá, hogy nem tetszik neki, mert ő a nagy köves szolitert szereti, és inkább ne gyémánt legyen, hanem cirkónia, de nagyobb köves gyűrű.

Szóval ezt még lehetne ragozni napestig, sajnos ennyi infóból nehéz tanácsot adni.

2021. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
9 Mármint hogy a másik nőnek meg nem maga a gyémánt volt a fobtos, hanem a kő nagysága. Mivel a nagy gyémántos szolire brutál drága, így ő abból leadna a méret javára.
2021. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!