Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Örülnek a nők ha a párjuk az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Örülnek a nők ha a párjuk az anyukája vagy a nagyanyja eljegyzési gyűrűjével kérné meg a kezét?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem engem nem jegyeztek el sehogy, nem állok az eljegyzés közelében sem, bár van kapcsolatom, de szimplán csak érdekel!


Érdekel, hogy ez miért bevett szokás, amennyiben gyakori? Főleg filmekben láttam ilyet, de ez miért jó? És valóban ez egy olyan megható gesztus, hogy ennek a nőnek örülnie kellene?


Alapesetben senki nem a gyűrű miatt mond igent természetesen, nem ez számít, de miért jó meg különleges egy úgymond levetett régi gyűrűt hordani és azt adni a szerelmednek?! Szeretem a régi dolgokat de gondolom az a gyűrű akár 100 éves, nem feltétlenül olyan szép.


Na mindegy, engem egyszerűen minden rosszindulat nélkül érdekelne, hogy ez miért jó dolog és tényleg örülnek-e ennek a nők, ahelyett hogy a párjuk ártól függetlenül kiválasztana/csináltatna egy jeggyűrűt ami csak az adott nőé? Szerintem ez sokkal különlegesebb lenne, persze a levetett cucc olcsóbb meg biztos van eszmei értéke..



2021. febr. 8. 11:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szép gesztusnak tartanám, de nem hordanám. Eszembe jutott anyám kísérőgyűrűje, hát az valami borzalmasan néz ki, neki s e tetszett épp ezért alakíttatta át, de 30 éve nem volt nagy választék. A férjem eleve meg sem tudott volna kérni az anyja gyűrűjével, mivel a szülei elváltak és nem tudjuk, mi lett a gyűrűkkel. Szóval kaptam sajátot. De, ha arra gondolok mondjuk, hogy egy nap a fiam akarná ezekkel megkérni a barátnője kezét... áh, szerintem nem, addigra még szebbeket lehet majd kapni valószínűleg, vagy egész más lesz a lány ízlése. Plusz inkább temessenek el a gyűrűimmel együtt.
2021. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ezt embere válogatja, és értelmes férfi a párja igényeihez fog igazodni benne.

Számomra egy szép gesztus lenne, ha ez lenne a családi hagyomány. Szóval ha már a dédnagymama kezét is ezzel kérték meg, és nem az van, hogy a párom csak el akarta kerülni a macerát. Ha nem kifejezetten csúnya, nagyon szívesen hordanám is. Nekem a befogadást szimbolizálja a családba, én pedig nagyon szeretem a szimbolikus dolgokat.

2021. febr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem fogadnám el, mert NEKI lehet, hogy jaj, de megható, nekem meg azt jelenti, hogy előttem már minimum 2-en viselték. Nem eredeti, nem személyes.


Felőlem egy vásári 500 forintos gyűrűvel is megkérhet, nem érdekel az ára, de válasszon az én ízlésem szerint, vagyis ami szerinte nekem is tetszene, ne a dédi-nagyi-anyuka levetett gyűrűjével.

2021. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem meg mindegy lenne, egy bizsu is megtenné. Sajnos nem fog eljönni ez az életemben :(
2021. febr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Én egyáltalán nem örülnék.


23/L

2021. febr. 10. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Én max. akkor örülnék neki, ha valami drága ékszer, például gyémánt +platina és mondjuk ér 2-3 millió forintot.

De egy olcsó gyűrűnek nem örülnék,ami még használt is.

2021. febr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem akarnám, mégpedig több okból:

1. A mai köznép gyermekeinek eléggé kétséges, hogy van olyan magas minőséget képviselő, valóban értékes, drága gyűrűje, ami időtlen, milliárdokat ér - ugyanis elsősorban ez szokott lenni az ok, amiért családi gyűrűt használnak...baromidrága dolgokat. A bivalybasznádi üküküknagyik bumszli koszlott áránygyűrűje pedig inkább csak eszmei értéket képvisel, de hordani, ne már.

2. Épp ezért is, az ódivatúság miatt is, nem hordanám.

3. Zavarna, hogy előttem esetleg többen is leélték az életüket benne, ergo - nem hisz ebben mindenki, én is csak alig, de - esetleg őrizhet olyan negatív lenyomatokat, amiket nagyon nem akarnék hordani.

4. Ma már nem is divat ez, ahol meg igen, az meg nem Magyarország. Persze, ha valakinek egy holland herceg kéri meg a kezét, ott nyilván működhet. :)

2021. márc. 6. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!