Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyire számít az eljegyzésné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire számít az eljegyzésnél, hogy a nőnek legyen munkája?

Figyelt kérdés
Általános és személyes véleményre is kíváncsi vagyok. Az ismerőseim/körülöttem lévőknél sokszor a nőnek épp nincs munkája, a párja annak ellenére is megkéri a kezét. Nem vagyok ellene, sőt szerintem nem az a kritérium, hogy feltétlen legyen munkája. Pusztán kíváncsi vagyok mások miként gondoldoknak.

2021. márc. 30. 11:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván aki eljegyzi így a nőt, annak nem fontos. Másnak meg igen. Nem vagyunk egyformák, mindenki úgy él ahogy akar/megteheti.
2021. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Ha ÉPP nincs munkája, de akar, az egy dolog. Ha ÉPP nincs munkája, és nem is akar, az egy másik dolog. Ha viszont soha nem dolgozott, és soha nem is akar, az már eléggé bajos.
2021. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Én ezzel úgy vagyok, hogy az esküvő közös kiadás legyen, ezért megbeszéltem a párommal, hogy csak akkor jegyezzen el, ha már anyagilag is készen állunk rá, ehhez pedig szerintem szükséges az, hogy a nő dolgozzon.


De persze nem kell mindenkinek ez legyen a véleménye, mindenki akkor jegyzi el a párját amikor készen áll rá.

2021. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha egy férfi önmaga keres 500-600-800 ezret (vagy ne adj Isten többet), akkor ez sok helyen nem szempont.
2021. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha a pénzéért akarod elvenni akkor számít, ha szerelemből akkor nem számít. Gondolom átmeneti állapot.
2021. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Körülményektől függ. Ha a bezárások miatt vesztette el a munkáját egy hónappal ezelőtt, akkor nem számít. Ha 5 éve ingyenélő, akkor én nem jegyezném el.
2021. márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Számomra az eljegyzésnek egy hosszú távú kapcsolatban van helye, akkor amikor már ismered a másikat és a kapcsolatotok a stabil bázist jelenti az életetekben. Ilyen szempontból pedig lényegtelenek a változó tényezők, mert az eljegyzéskor pont arról nyilatkozol, hogy minden ezutáni még nem ismert helyzetben is mellette akarsz lenni.

Hogyha a munkához való hozzáállása nem tetszik neked, akkor nem is akarod eljegyezni, és örülsz, hogy legalább kiderült, de ha ismered és bízol benne, akkor meg mindegy, hogy most épp nincs munkája.

Szerintem a kapcsolatban számít, hogy van-e munkája a nőnek. Az eljegyzés az csak a kapcsolat egy másik lépcsője.


Egyébként ettől függetlenül nőként számomra jobb érzés úgy menyasszonynak lenni, hogy rendben van a szakmai előrehaladásom, így értékesebbnek, magabiztosabbnak, megbízhatóbb opciónak látom magam, és jobban át tudom élni a boldogságot. Ha rosszabbul állok, azt érzem, nem is érdemlem meg, nem vagyok elég komoly. De ez valószínűleg csak a saját belső bizonytalanságom, nem általános érzések.

2021. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%
Számít. Munka nélkül hogy tervezzek vele közös jövőt?
2021. márc. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Párom is megkérte a kezem egy gyönyörű, drága gyűrűvel úgy hogy én még soha se dolgoztam, egyetemen tanulok.

Nem ez számít a párkapcsolatban, hogy dolgozik e valaki vagy sem.

21/L

2021. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%

Nekem számítana. Komolytalan, gyerekes baromkodásnak éreztem volna, ha egyetem alatt eljegyez, mikor se fix állásom, se normális megtakarításom. Én nem szerettem volna kitartott nő lenni, meg szerintem az eljegyzésnek akkor van értelme, ha legkésőbb 1 év múlva meg is esküsznek a felek. Röhejes és megalázó, ha mindent a férfi fizet, a nő meg csak a fenekét teszi bele a készbe, vagy anyuci-apuci fizeti a lagzit.

Hogy más mit csinál, az nem érdekel, maximum röhögök egyet rajta, aztán továbblépek.

2021. márc. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!