Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Vannak itt olyanok akik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt olyanok akik “kierőszakolták” az eljegyzést?

Figyelt kérdés

Természetesen nem a szó szoros értelmében kell venni. Vannak itt olyan nők, akik rákérdeztek erre egyenesen a párjuknál, hogy mikor ? Vagy megmondták nekik, hogy már idejét érzik a dolognak?

28 éves vagyok, nyáron lesz a 4. évfordulónk és még semmi...

Nálam fiatalabb nők meg házasodnak, vagy 1-2 éves kapcsolatban gyűrűt kapnak a barátnőim.

A mi kapcsolatunk jó, szeretjük egymást, egy rugóra jár az agyunk és a terveink is közösek (esküvő, család), de konkrétumot nem látok. Mindig csak beszél róla.

Úgy rákérdeznék, hogy mégis mikor...illetve elmondanám neki, hogy én most akarom. Volt aki így tett? Ha igen, hogyan alakult?

28/nő, 30/férfi


2022. ápr. 4. 08:55
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Így is 3 éve együtt élünk, mint a házasok.

Nekem meg fontos az a “papír”. Szeretnék lassan egy babát, azonban azt majd esküvő után...Elmondtam már ezeket neki, de még nem cselekedett.

2022. ápr. 4. 09:01
 2/29 anonim ***** válasza:
89%

Én nem voltam szívbajos, rá is kérdeztem és el is mondtam, hogy szerintem itt az ideje. Egy ideig ez relatíve gyakori téma volt, mutogattam neki gyűrűket, séta közben megemlítettem, hogy egyik-másik vendéglátóhely mennyire szuper lenne esküvői helyszínnek meg ilyenek, aztán egyszer mondta, hogy X időn belül tervezi, akkor utána csendben maradtam. Valóban megkért X időn belül, egy évre rá az esküvő is megvolt és azóta is minden szuper. 8 éve vagyunk együtt, 5 éve házasok. Még mindig nem tűnik úgy, hogy válás lenne a vége vagy kényszerből vett volna el.


Szerintem erre nem ciki rákérdezni és ez biztos nem "kierőszakolás". Lehet ezt persze követelőzőn is csinálni, ugyanakkor ha tényleg időszerűnek érzed, akkor nem árt néha csekkolni, hogy tuti még mindig egy lapon vagytok-e. Rákérdezni, hogy mégis mire vár még, mert 4 év után azért már ennyi idősen simán ideje van tényleg.


Szerintem az nagyon káros, hogy mindenhonnan az ömlik a nőkre, hogy ha kiejtjük a szánkon az esküvő, eljegyzés szavakat, akkor már "erőszakoskodunk". Mintha nem lenne közünk hozzá egyáltalán. Igen, legyen a férfi döntése, hogy elvesz-e, természetesen maga a konkrét időzítés, hogy jövő szombaton vagy két hónap múlva szintén lehet az ő felkészültségének a mértéke alapján, ugyanakkor az, hogy te csak évekig ülsz és vársz, mintha nem a saját életedről lenne szó, az nonszensz. Ha valakit ez elriaszt, akkor egyébként ő biztos, hogy nem akart elvenni, szóval ez is már egy jó szűrő.

2022. ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit másképp.

Eddig exeimnek akkor jutott eszébe az eljegyzés amikor én már szakitok.

Nem is egy férfi akarta ezt vekem megcsinálni.

Ugy nez ki akkor akarnak magukhoz kötni mikor már késő

2022. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Értem...köszönöm a válaszodat! Tehát ha jól számolok, akkor te 1-2 év után felhoztad a témát?

Igaz, mi is beszélünk róla, de már 2 éve csak annyit hallok, hogy tervezi...😅

Konkrétan még sosem kérdeztem rá. Azonban lehet, hogy megmondom neki a helyzetet. Ez van, legkésőbb jövőre szeretnék esküvőt, mit szól hozzá,?

Nekem is megy az időm...itt vagyok 28, idén már 29 évesen és számomra Ő az életem párja. Elvileg Ő is így érez. Szóval nem értem mire várunk....

2022. ápr. 4. 09:07
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
Alapvetően ez lenne a normális, hogy megbeszélitek ezt, nem pedig várod a sült galambot. A körítés már lehet meglepetés.
2022. ápr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük, csak nem konkrétumot. Most “várom a meglepetést”.
2022. ápr. 4. 09:20
 7/29 anonim ***** válasza:
10%
Nekem a párom volt ilyen. Én nem akartam semmi ilyet ő állandóan ezen szenvedett. Belementem bár nem szívesen. Nekem nem olyan fontos ez
2022. ápr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
73%

Nem, de a párom már az első randik egyikén tudta, hogy számomra ez egy fontos lépés a kapcsolat előremenetelében és ha azt tapasztalom, hogy nem halad semerre a kapcsolatom, hajlamos vagyok kilépni, mert rühellem az állóvizet.


Ebből már összerakta, mivel kell megtartani, ha mellettem dönt.

2022. ápr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
16%
A házasság csak egy papír, és sokan ilyen kierőszakolt eljegyzés majd rövid házasság után vállnak. Az eljegyzéstől nem lesz erősebb a kapcsolat, a férfi tudja hogy az út végéhez ért vagy nyitott marad még.
2022. ápr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
96%

#9

Ha csak egy papír, nem baszkolódnának vele ennyit a kanok. Nem kell a duma, nem a papírtól lesz erősebb a kapcsolat, hanem egy erős kapcsolat ismérve az, hogy megkérnéd benne a másik kezét, ha egyszer tudod, hogy számára ez egy fontos gesztus.


És ja, csak házasság után lehet válni. Ahogy csak az tud meghalni, aki megszületett. Micsoda felfedezés, hova szarjak?

2022. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!