Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyi ideig jó jegyben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi ideig jó jegyben járni? Ha abból indulok ki, hogy életem nagyrészében úgyis házas leszek, akkor nem akarok túl rövid jegyeséget. Számomra az egy különleges, romantikus szakasza a kapcsolatnak, ki akarom élvezni.

Figyelt kérdés

Még pár gondolat:

Számomra olyan a jegyesség a házasság előtt, mint advent karácsony előtt, vagy mint előjáték behatolás előtt. Értitek, ezért nem akarom "csak gyorsan letudni".

A másik véglet viszont, tudok olyanokat, akik 3 hónap járás után már jegyben jártak, most meg, 5-10 éve, egy közös gyerekkel, ugyanúgy jegyben járnak. Na ilyet nem akarnék. :D Ha valakinek nem fontos a házasság, részemről tök oké, de fura, hogy akkor minek kellett eljegyezni? :D Ezt meg a purgatóriumhoz tudnám hasonlítani, hogy se ide, se oda, csak középen. :D


2022. jún. 30. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nekem fél év, de inkább 1 év lenne a minimum. Ha nem csak egy két tanúval lezavart szertartást szeretnétek, kell idő megszervezni (mi kb. 20-25 főt hívnánk, de ahhoz is kell idő, hiszen a jó szolgáltatókat hamar lefoglalja más). Meg szép dolog menyasszonynak lenni :) De a két évnél hosszabb jegyesség már fura számomra.
2022. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Az eljegyzés nem hivatalos. Semmit nem jelent, csak egy kölcsönös ígéret, de ahhoz meg nem kell gyűrű és semmilyen procedúra.


"ki akarom élvezni."

Ugyanolyan lesz, mint eddig.

2022. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
1,5 évig voltunk jegyesek. Tényleg ugyanolyan volt mint előtte, amikor már szintén együtt éltünk.
2022. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

1 év, max. 2.

A jegyességben nincs mit élvezni, semmi nem változik, ilyenkor már több éve együtt vannak az emberek, és együtt is élnek. Akkor érdemes megtenni, ha valódi szándékot jelent a házasságra, tehát el is kezdik tervezni, szervezni az esküvőt.

2022. jún. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

eleve sok nő ezt kierőszakolja.


Másrészt ha a férfi ezt megteszi, akkor egy ideig a nő csendben marad és megnyugszik.


Amúgy mit akarsz ezen kiélvezni? Semmi nem fog változni. kiteheted Instára meg facebookra, hogy tök cuki jegyese lettem xy-nak

2022. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, de nem minden férfi olyan nyomi, hogy erőszakot kell tenni rajta, hogy húzz már gyűrűt az ujjamra, mert ugye nyilván nem akarsz nősülni - melyik férfi akarna - de legalább kussolok


Képzeld, mi közösen döntöttük el, hogy össze akarunk házasodni. Másfél évvel az eljegyzés után volt az esküvőnk. Nem, nem volt a fészbúkra kitéve a gyűrűm, a kapcsolati státusz sem változott. A húgomnak meg apukámnak küldtem fotót a gyűrűmről, amikor a ma már férjem megkérte a kezemet.

Nem mindenki olyan felszínes, hogy a fészbúk kedvéért házasodjon.

2022. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Mi közösen eldöntöttük, hogy össze akarunk házasodni. Megkérte a kezemet, utána 3 hónappal később pedig esküvő is volt. Én vágytam arra, hogy a felesége legyek és ő is vágyott arra, hogy a férjem legyen. Nem húztuk sokat az egészet. Valóban nem arról szólt, hogy a nagyvilágnak mutogassuk magunkat.
2022. jún. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem 1 év körül az ideális, az nem túl sok és nem is túl kevés, de persze a körülményektől is függ. Túl sokáig azért felesleges húzni, hogy kiélvezd, erre ennyi is bőven elég.
2022. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10%

Advent 4hét, karácsony 3 nap.

Könnyű kiszámolni, 40 év jegyesség után 3 évig élvezheted a házasságod. Meg is vagyunk. Örülök, hogy segíthettem 😁

2022. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az eljegyzés lényegi része a kérdés, hogy hozzá akarsz-e menni a pasihoz. A válasz után nem lett minden csillámos rózsaszín, a szervezés sem tart örökké és tétlenül várni se látom értelmét. Ha meg esküvőt szervezel, azt nem feltétlenül kell évekig csinálni.

A kapcsolat minősége sem változott meg, ugyanúgy éltünk tovább, mindössze kimondtuk egyszer, amit addig is tudtunk. Röviden, én nem értek egyet a hosszú jegyességgel, se nem hivatalos, se nem különleges.

2022. júl. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!