Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Van-e azzal bármi baj, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e azzal bármi baj, hogy én és a párom rengeteget beszélgetünk eljegyzésről és házasságról, pedig még meg se kértük egymás kezét hivatalosan? 29F

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, mielőtt megtörténik a valódi eljegyzés, gyűrűvel és minden, érdemes-e nagyon sokat beszélni arról, hogy egyáltalán szeretne-e a kettő ember eljegyzést, házasságot? Mert szerintem igen! Én a párommal 1 éve vagyunk párkapcsolatban, s bár még nem volt gyűrű, de szóban már nagyon sokszor beszélgettünk eljegyzésről, házasságról. Sokszor megbeszéltük, hogy én a jövőben egy nap örömmel lennék a férje, ő pedig a feleségem! Nézeggetünk sokszor eljegyzéses és esküvős YouTube videókat is! Az én és az ő családja is sokszor beszélgetett velünk erről a témáról, hogy egy nap a jövőben egymással tudjuk csak elképzelni az életünk.


Szeretném megkérdezni, van-e ezzel bármile probléma, baj? Még nem volt hivatalos leánykérés gyűrűvel (azért, mert úgy érezzük mindketten, főleg én, hogy ez még túlságosan korai lenne) de szóban már sokszor beszélgettünk eljegyzésről és házasságról. Mindketten szeretnénk egy nap eljegyezni egymást, de úgy érezzük, hivatalosan meglépni ezt még korai lenne. Kérdésem, van-e ezzel bármiféle probléma?



2022. júl. 14. 10:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom, mindkettőtöknek (nemcsak Neked) megvannak az évei a komoly döntések meghozatalára.

Ezért is beszélgettek a jövőtökről. Nagyon jól teszitek, bárcsak minden fiatal megbeszélne hasonló dolgokat.

Nincs ezzel semmi baj, ehhez tartsátok magatokat és ellenvéleményekre ne adjatok.

Ffi/80.

2022. júl. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
En azert azt mondom, eveket ne varjatok vele. Nem tudom mennyi a baratnod, de te most 29 eves vagy. Ha mar egyutt eltek, szerintem egy even belul esedekes lenne a lanykeres, ha viszont meg kulon laktok, elobb ossze kellene koltozzetek.
2022. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%

Mindenféle rosszindulat nélkül írok neked. Biztos, hogy a barátnőd is csak "sok-sok év múlva" szeretné, vagy csak azért bólintott rá, mert te ezt így tartod helyesnek és nem akart kellemetlenséget abból, hogy ő jóval hamarabb akarná?

Tudnod kell, hogy a 25-30 körüli nők maximum 2 év után már tűkön ülnek, ha minden ok a kapcsolattal (és házasságpártiak), annyira várják a lánykérést. Nem igazán értem mire akarsz várni sok-sok évet 29 évesen, mikor MINDEN tökéletes. Ez nekem magas...

Valamint furcsa az egész kérdés. Őszinte lennél kérlek, arra vonatkozóan, hogy miért vársz megerősítést abban, hogy az erről van kommunikáció normális-e? Komolyan érdekel. Nekem pl. eszembe sem jutna ilyet kérdezni, hiszen számomra 100%-ig nemhogy normális, de konkrétan elvárható... Téged zavar valami ezzel kapcsolatban? Esetleg látod valakin, hogy ez a dolog zavarja?

2022. júl. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%
*az erről való kommunikáció (nem pedig "van kommunikáció"), csak a telefonom vicces kedvében van...
2022. júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%
Mégvalami: abban az esetben problémád lehet az a téma, ha még vagy 5 évig nem tervezed megkérni a kezét, ellenben minden héten felhozódik még a családja előtt is. Marha félreérthető lehet, ha többször beszéltek róla, miközben évekig nem történik semmi, a családja pedig majd értetlenül áll, hogy mire vársz? De lehet még a lány is, mert, ha sokat beszélsz róla, az is megeshet, hogy csak egy ügyes terelés részedről a "nagyon ráérünk még" szöveg és belátható időn belül megkéred. De ugyebár nem fogod. Azért nem árt ezzel vigyáni. Ha nem akarod megkérni még, akkor inkább ne beszélj róla hetente.
2022. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maga a téma fel kell merüljön, ha nem alkalmi kapcsolatban vagytok, de állandóan erről beszélni felesleges. Annyit érdemes tisztázni, hogy ki milyen célokat tűzött ki, házasság, életvitel, gyermektervezés, és hogy ezek egyeznek-e. De ezen rágódni meg videókat nézni eljegyzésekről már kicsit túlzásnak érzem.
2022. júl. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%
Utolsóval egyet értek az elején fontos tisztázni ezeket.Meg pl azt is hogy pl éven belül szeretné-e mert ebből is lehet nézeteltérés/szakìtàs (tapasztalat)
2022. júl. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!