Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek ezzel elrontottam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ezzel elrontottam mindent?

Figyelt kérdés

A párommal már több mint két éve vagyunk együtt. Az elejétől kezdve éreztük, hogy ez nem csak egy rövid kapcsolat lesz, mindketten hosszútávra tervezünk. Amikor összejöttem vele 21 éves voltam, nagyon fiatal még. Viszont az az énem élt halt az eljegyzésért, esküvőért. Sokat utalgattam rá végül megbeszéltük majd ha összeköltözünk utána. Vagyis a párom mondta akkor ezt. Aztán mostanra a párom összes barátja megházasodott vagy megkérte a barátnője kezét. Saját elmondása szerint nem, szerintem meg biztos hogy emiatt is, mostanában többször felhozta az eljegyzés témát. Hogy szakítana az első nézetével miszerint összeköltözés után, mert már akár most megkérné a kezem. Egyébként egy hónap múlva költözünk össze egy közös lakásba. Amikor ez a téma feljött meg mesélt a haverjai lánykéréseiről én nem tudom miért de megijedtem. Hogy mégis csak 23 éves vagyok. De pontosan nem tudom megmondani mi az ami megijesztett, mert tudom, hogy vele szeretném leélni az egész életem. Viszont az elején ő volt annyira azon az állásponton, hogy majd ha már együtt lakunk, hogy mostanra meg én látom így normálisnak. Tehát amikor felhozta a témát akkor én elég hülyén reagáltam rá. De ez mar hónapokkal korábban volt, azóta nem jött fel. Ma én hoztam fel a témát és ő azonnal azt mondta; hogy én mondtam neki, hogy még nem akarom és tartja magát hozzá. Ez meg rosszul esett.

Tudom, én magam sem értem. Szegény párom is sajnálom, mert szerintem màr ő sem tud követni. És tényleg egy megmagyarázhatatlan dolog miatt ijedtem meg anno, most pedig mintha azt bántam volna meg. Abban biztos vagyok, hogy vele szeretnék megházasodni. Ez 100%. Viszont az egyik énem nagyon nagyon fiatalnak tartja még magát hozzá vagyis talán inkább éretlennek. A másik énem meg már most belevágna. Hiszen mire várni?! Ez a két dolog folyamatosan kavarog bennem és ameddig nem tudom magamban rendezni addig nem is akarom újra felhozni ezt a témát a páromnál. Akinél kicsit félek, hogy neki is elvettem a kedvét tőle. Volt már valaki hasonló helyzetbe? Hogyan sikerülhet ezen a kettősségen túllépni? Idővel?



2023. szept. 30. 22:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Most az a gond, hogy hozzá képest éretlen vagy (mert ő jóval idősebb), vagy úgy alapvetően a házasság intézményéhez?
2023. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem, ő is velem egykorú. Magához a házassághoz tartom magam annak, de talán ennek is ahhoz van köze, hogy nem élünk még konkrétan együtt. Szerintem abban az időszakban sok minden változna bennem.
2023. szept. 30. 22:12
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy jól látod. Szerintem 1 év együttélés után lenne "ideális, és gondolom emiatt vacillálsz.


Végülis igent mondhatsz, költözzetek össze, és ha nem megy, egy jegyességet még mindig könnyebb felbontani, mint egy házasságot. Feltételezem, hogy maga az esküvő úgyis csak későbbre lenne ütemezve, addig próbáljátok ki, milyen lenne együtt élni.

2023. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Együtt élni sokkal nehezebb bárkivel.

Rengeteg kompromisszumot igényel mindkét féltől.

Az nem baj ha eljegyez, házasság lehet rá 5évre is :D

2023. szept. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
Attól hogy most eljegyez nem kell 3 hónap múlva összeházasodni. Ismerek olyat aki több mint 10 éve el van jegyezve. Jó ez túlzás, de akkor se kötelez a jegyesség semmire. Eljegyez, összeköltöztök, aztán ha 2-3 év múlva is így érzed mint most, hogy vele akarod leélni az életed, akkor kezdhetitek szervezni az esküvőt. Ettől még nem kell megijedni.
2023. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Noren1989 ***** válasza:
75%

#3mal értek egyet.


Màrh tapasztalat szerint is.


Szerintem csak a haverok miatt kért meg, meghàt milyen jó ötlet ezzel röghözkötni téged 😉😶

2023. okt. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, az esküvő még odébb lenne természetesen. Úgyhogy ilyen szempontból lényegében egy eljegyzés még “nem jelent semmit”. Köszönöm mindenkinek a választ egyébként! Mentek a zöldek!
2023. okt. 1. 07:20
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Én már inkább a szüleitek korosztálya vagyok, sok mindent másképp látok.


Például hogy az eljegyzés nem csak annyi, hogy ha nem jön össze, akkor visszaadod a gyûrût. Lehet ebbõl még késôbb gondod, ha egyszer új kapcsolatod lesz (HA lesz,), hogy vele bezzeg x év után jegyesek voltatok, vele miért nem. Illetve ismerek olyan nôt, akin sok ismerôse viccelôdik, mert negyedszerre menyasszony.


Azzal egyetértek, hogy jobb lenne elôbb együtt élni, együtt lakni. Teljesen más, akkor is, ha most is minden nap együtt alszotok.


Viszont: azt irod, hogy te vele tervezel megöregedni. Ebben az esetben a cél valójában ez. Nem? Az a legfontosabb, hogy 89 éves korodig, amig egyikôtök elviszi s kaszás, kitartsatok egymás mellett, és megôrizzétek a kapcsolatot. Innen nézve az eljegyzés, az esküvõ, de az összeköltözés is csak egy-egy megálló az úton. Szóval tegyük fel, hogy kocsival el akartok menni nyaralni, és 8 óra az út. Ti is az úticélt tervezitek gondosan, meg a hosszú útra pakoltok be mindent, hogy kényelmes legyen, kaját, innivalót, zenét, láthatósági mellényt baj esetére. És nem azt tervezgetitek hosszasan, hogy melyik pihenôben álltok ki öt percre. Tudod, a házasság is ilyen. Egy nagyon hosszú utazás, összezárva, és ha szerencséd van, akkor a végére se unod meg az utitársad. Ott se a megállók döntik el, hogy milyen az út. Ezért nem az a legfontosabb, hogy mikor lesznek. (Jó, persze, kocsival is van, hogy az egyik már Oda akar érni, a másiknak meg pisilni kell, és kell egy kompromisszum. A kapcsolatban is egyeztetni kell, és kompromisszumot kötni, hogy x éves kor elôtt szeretnél gyereket, vagy minimum x évig éljetek együtt esküvõ elôtt.) De nem ez a cél.


Sokan meg pont ott b..ák el, hogy a kiállókra koncentrálnak, és az esküvõre úgy tekint, hogy célbaértek. Ez meg olyan, mintha a horvát tengerpartra akarnál menni, megálltok enni egy Mekiben a határ közelében, és hátradôlnél, hogy te itt meg is vagy a nyaralással, megjöttél. Ettetek, pihentetek, drága is volt, de az út java még hátra van!


Gondold ezt végig, és rájössz, hogy igazából nem is az fontos, hogy mikor, hanem hogy eljegyez. Beszélgessetek! Mondd el, hogy ugyanúgy vágysz a lánykérésre, mint eddig, de ez neked sokat jelent, és egyetértesz vele, hogy elôbb lakjatok együtt. Nem maradtok le semmirôl. (Meg szerintem a kapcsolat jövôjét sokkal inkább az összeköltözés dönti el, hogy mennyire tudtok együtt élni. Fontosabb lépés, mint egy gyûrût felhúzni, ami nem változtat semmin.)

2023. okt. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Mi is 21 körül voltunk, mikor összejöttünk, azóta eltelt 1.5 év, együtt élünk. Még egyetemre járunk. Mondtam a páromnak, hogy még ne, majd egyetem (msc) után kérjen meg. Fiatalok vagyunk, és nincs értelme elkapkodni ezt. Előttünk az egész élet, bőven lesz időnk házasságban élni 26-70 éves korunk közt.

Szerintem eleve butaság/felelőtlenség az eljegyzés, ha még nem élt együtt a pár legalább egy évig.


Én nagyon fiatalnak érzem magam a házassághoz, de tudom, hogy vele szeretnék megöregedni.


Nem tudom mit akarsz, de beszélj a pároddal. Mondd meg neki, hogy van ez a kettősség benned. Szerintem nem kell elkapkodni, viszont beszélni kell mindenről, ami ilyen kétségeket okoz (ami miatt kiírtad a kérdést). A kommunikáció nagyon fontos, tegyétek rendbe mielőtt jegyesekké váltok

2023. okt. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

Neked van igazad, de ne a bizonytalanságot közöld a pároddal, hanem a hosszútávú céljaidat vele, amihez az elején egyáltalán nem kell házasnak lenni, hogy élvezzétek a közös élményeket.

Az összeköltözés és az összeszokás fontos folyamat, ami segít látni azokat a kis betűs részeket is, ami találkozgatva egyáltalán nem jelenik meg és ha beszéltek is róla, könnyen legyintesz rá. Persze, elmondva vicces, hogy reggelente negyedórát ül a vécén, de ha együttélve emiatt nem tudsz időben munkába menni (vagy korábban kell kelned), az bosszantó. Ugyanez, ha te rendszerető vagy és őt zavarja, ha rögtön elteszed vacsi után a koszos tányért, de ő egy óra múlva még evett volna róla. Ilyen apróságok kompromisszumon múlnak, akin dolgozni kell és menet közben kiderül, ki mennyire hajlandó rá.

2023. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!