Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a különbség a lánykérés és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a lánykérés és az eljegyzés között? Van egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nem, nem az Én fejemből pattant ki ez a kérdés, máséból, jól össze is vitáztunk rajta. Szerintem nincs különbség. Vagy Én tudom rosszul?
2009. jan. 8. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Nagyon is jól tudod, mert a kettő között semmi különbség nincs!
2009. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

No nem egészen!


A lánykérésnél a helyzet tisztázása folyik: tehát megbeszéled, hogy te kéred azt a lányt. Akitől kéred, az elgondolkozik rajta - aztán válaszol.


Az eljegyzésnél a kérés már megvolt. Az eljegyzés ennek megerősítése: gyűrűkkel, stb...

2009. jan. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Lánykérés

ennek következménye: eljegyzés

ennek következménye: házasságkötés


Jó esetben itt a vége.

2009. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

16:16 os a leghelyesebb válasz, kiegészítve azzal,hogy a lánykérés a lány szüleitől, általában az apától történik.


a mai világban ez már nagyon ritka, ha, van is, inkább csak szimbolikus jelentőséggel bír.


Az eljegyzés pedig a leendő feleség felé történő szándékkinyilvánítás, ill. válasz kérése

2009. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
98%

Ha a lánykérés nem sikeres, azaz a kérő kosarat kap,

akkor abból nem lesz eljegyzés!

2009. jan. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Lánykérésnél megleped a párod valamivel (ez általában egy gyűrű szokott lenni, ami lehet a későbbi kísérőgyűrű), de ez sem feltétlenül szükséges hozzá. A lánykérés az amikor megkérdezed a párodtól, hogy hozzád megy-e feleségül. Ha igen a válasz, ezt követheti az eljegyzés, amitől számítva hivatalosan is jegyben jártok és készültök a közös életre, az esküvőre.
2009. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudom leírni, amit már előttem egy páran: VAN különbség. A lánykérés inkább régebbi szokás, hogy a lány apjától/szüleitől elkéred a lányt. Ezután jöhet az eljegyzés. De ma sokszor kimarad a lánykérés és csak eljegyzik egymást a szerelmesek.
2009. jan. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó előtti válasz írója vagyok, csak érteném, hogy miért vagyok már megint ennyire lepontozva. 30% hát nem hiszem, hogy ilyen hülyeséget írtam.
2009. jan. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért, amit már töben leírtak.

A lánykérés a szülőktől való kérés.


A lánytól a kezét kéri meg a leendő vőlegény.

2009. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egyébként Én a nőnemű fele vagyok a dolognak.. csak azért kérdeztem, mert párom azt mondta, hogy még idén meg szeretné kérni a kezem. Ezt elmondtam anyunak, aki azt kérdezte, hogy nem korai-e még? Mondtam, hogy nem, mert jegyben járni lehet, az még nem házasság. De Ő mondta, hogy a lánykérés után nem sokra jön az esküvő.. Mondtam, hogy akkor lesz esküvő, amikor Mi akarjuk!

Szóval ezen ment a vita! Értitek.. remélem, nem írtam túl kuszán.. :)

2009. jan. 9. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!