Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek mennyire korai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire korai egy eljegyzés? Lehet ebböl örök szerelem?

Figyelt kérdés

Ki mennyi idő után kérte meg barátnője kezét?Illetve kinek mennyi idő után kérték meg a kezét?És mi lett belőle ha esetleg korai volt?Megmaradt a szerelem?

Kinek van fiatalkori párkapcsolata (16-17 éves kortól) akinek évek óta tart?Esetleg már esküvő is volt?

Bocs a sok kérdésér,mindenki azt mondja hogy a 16-17 éves szerelem csak tini szerelem,ám eddig hallottam 1-2 esetet ami örökké tartott (öregségig),van valakinek hasonló tapasztalata?Esetleg ismerőse?

Amugy meg azér kérdezem mert van egy 5 hónapos párkapcsolatom,igen tudom hogy nem sok,viszont úgy érzem hogy nekem ő a tökéletes,vannak hibái mindenkinek vannak,de nekem a hibáival együtt tökéletes,ő is ezt érzi ,legalább is ezt mondja,és bizonyitotta is.Jó lenne ha örökre megmaradna,mennyi ennek az esélye?

Csak normális vállaszokat lécci,kösz:)


2011. febr. 15. 23:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
a nagymamám 9 volt nagypapa meg 11 éves mikor megismerkedtek egy zongora órán és halálukig együtt voltak:)
2011. febr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Jaj, ezt olyan jó olvasni, előző válaszoló:)
2011. febr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Hogyne lehetne örök szerelem? Én 16 évesen találkoztam életem szerelmével és azóta is együtt vagyunk (23/L). Nekünk sem hitte el senki, hogy komolyan gondoljuk. Pláne, hogy Ő 10 évvel idősebb. 5 hónap még tényleg kevés, hiába érzi az ember azt, hogy Ő az, meg kell tudnia, hogy tényleg működik-e? Nem muszáj rögtön eljegyeznetek egymást, elvégre, hogyha az örökké most kezdődik, rengeteg időtök van erre, ha ez az igazi nagy szerelem, mindegy, hogy milyen 'címszó alatt' vagytok egymás mellett. Barátnő/menyasszony/feleség, nem mindegy? Együtt vagytok és lesztek is, nem számít, mit mondanak a hitetlenek!
2011. febr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
Mi 16 évesen megismerkedtünk, 17 évesen összejöttünk, 20 évesen házasodtunk, most 23 éves házasok vagyunk két felnőtt gyerekkel. És még most is nagyon jól megvagyunk. De ez azért nagyon ritka. :)
2011. febr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Hadd tegyem hozzá,hogy 5 hónap alatt 1x sem veszekedtünk,kisebb félreértési viták voltak,de semmi ordibálozós veszekedés:)
2011. febr. 15. 23:33
 6/24 anonim ***** válasza:
66%

16 voltam mikor megismertem az elsőt,2 év múlva nagy eljegyzés,nagy felhajtással..házasság nem követte,összesen 10 évig voltunk együtt,elhagyott egy sokkal fiatalabb lányért,akir pár hónapja ismert..

férjemmel 27 voltam amikor megismerkedtünk,pár hónap múlva egyik szombat reggel felkeltünk,és közölte,hogy Én vagyok az igazi,Velem akar élni,és keljek fel de gyorsan,mert megyünk gyűrűt venni!Megvette a gyűrűket,még aznap délután az újjamra húzta,ketten voltunk,semmi felhajtás,semmi giccs,de úgy sírtam a boldogságtól,hogy soha el nem felejtem.Megismerkedésünk után pont két évvel volt az esküvőnk,45 személyes,családi banzáj,nagyon-nagyon jól sikerült.14 éve vagyunk együtt,és elmondhatom,hogy nagyon boldogok vagyunk,egyetlen dolog árnyékolja csak be a házasságunkat,hogy még nem született kisbabánk..

2011. febr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos,meg megható válaszokat kapok,köszi nektek:).Amugy nem tervezzük az eljegyzést,egyelőre csak az együtt létet,már volt szó rolla,de mind2en ugy gondoljuk hogy várjunk még vele,elvérge én 17 vagyok:)Nem tudom meddig mert ő meg akarta kérni most valentinkor a kezem,ám azt mondta hogy nem kapott megfelelő gyűrűt.:)


Ha esetleg megkéri a kezem szerintetek igent mondjak?Szeretni szeretem,imádom,hiszen sokmindenen átsegitett főleg hogy ez az 5 hónap volt életem egyik legrosszabb időszaka,és mielött a párommal legyek voltam egy sráccal 11 hónapig,ám kényszerből:(,elveszitettem a szüzességem is vele,bár nem akartam:(,a mostani párom ezért sem itél el.


pontosan 2 éve ismerkedtünk meg,hosszú történet mér nem jöttünk össze 2 éve,de azt elmondhatom hogy 1 és fél évig végig rá gondoltam,és bánta hogy nem vele vagyok,ő meg úgyszintén rám gondolt,és most együtt vagyunk,reméljük és hisszük hogy maradunk is:)

2011. febr. 15. 23:42
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
Az eljegyzés tradicionálisan, bár nem sokan tartják már, mert divat lett a gyűrűvel dicsekedünk dolog, szóval elméletileg a házassági szándék bejelentése, azaz, el akarom venni feleségül nem sokára az illető hölgyeményt. Tizenéveseknél kötve hiszem, hogy rögtön már házasságra gondolnának, addig meg nem eljegyzés, max egy szép gesztus, hogy szeretjük egymást. Te döntöd el, neked mit jelent az eljegyzés, én azt mondtam mindig, menyasszonya és felesége is csak egy férfinek leszek, és nem járok jegyben mindenkivel komolytalanul. A másik meg, igen van olyan is, hogy örökre együtt maradnak, de van olyan is, hogy nem. 5 hónap még nagyon kevés a ti korotokban, az igazi konfliktusok majd évek után jönnek ki. Egyébként én is meg voltam győződve róla, már 20 elmúltam, hogy megtaláltam életem szerelmét, mégis megmagyarázhatatlanul a saját hülyesége miatt "eldobott" magától. Szóval az emberek kiszámíthatatlanok, én ezzel csak azt mondom jobb félni, mint megijedni, semmi bajotok nem lesz ha vártok 2-3évet az eljegyzéssel és utána házasság, esetleg közben együtt is éltek.
2011. febr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Szüleim 17-20 évesen ismerkedtek meg discoba, fél év járás után eljegyzés (anyukám ballagásán) (az eljegyzés nem azonos azzal amikor kettesben megkéri a fiú a lány kezét, eljegyzést a lányos háznál szokás tartani, vacsora/ebéd formájában, ahová a közeli rokonok hivatalosak, a menyasszony kap virágot, annyi szálat ahány éves, és jelképesen az édesapjától is megkéri a vőlegény a kezét és tőle, gyűrűhúzás bal kézre), aztán még fél év múlva igazi falusi esküvő, lakodalom (amit még most is emleget mindenki) (együtt élés, alvás nem volt, szex is csak titokban). Pár évvel az esküvő után születtem én, aztán az öcsém, már több mint 25 éve boldog házasok.
2011. febr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

A volt férjemmel 15 évesen jöttem össze.20 évesen kérte meg a kezem,és összeházasodtunk.28 évesen elváltunk..A mostani férjemmel a válóperem után 3 hónap együtt járás után feleségül mentem,és 10 éve boldog házasságban élünk..

Manapság a tini szerelmek idővel elmúlnak...Én csak a régi idős emberek örökké tartó szerelmeiről tudok..

Egyébként a nagyszüleim akkor házasodtak össze amikor a drága mamám 15 éves volt.A papám meg 19 éves..A papám 88 évesen halt meg,és addig boldog házasságban éltek a mamámmal(11 gyermekük született) Sose felejtem el amikor a papám a 80 éves mamámnak olyan lelkesen udvarolt,hogy csak mosolyogtunk..Egyszer a papám a felnőtt fiaival egy görbe estét tett,és pityókásan ment haza..De gondolt egyet,és a mamám csodás rózsáit,virágait gyökerestül kitépte a földből,és a csokorral kedveskedett mamámnak..A mamám nem tudta,hogy sírjon vagy nevessen..De nem haragudott mert papám olyan szépen tudott udvarolni neki..Amikor a papám meghalt,a mamám szíve is megszakadt..Pár hónapra rá ő is elment,mert nem bírt papa nélkül élni..

Jelenleg én is ilyen boldog házasságban élek..

2011. febr. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!