Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Normális az hogy az "anyósom"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális az hogy az "anyósom" akarja megszervezni az eljegyzésünket méghozzá úgy, hogy én (elvileg) nem is tudok róla? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Párommal 3és fél éve vagyunk együtt, 4 hónapja élünk együtt az anyjánál külföldön. Párommal beszéltünk eljegyzesrol de abban állapodtunk meg várunk vele, hogy rá fél évre jöhessen az esküvő nem csak úgy vaktában. Anyósom beszélt hétvégén a szüleimmel, ment a nagy titkolózás,gondoltam a szülinapomra akarnak vmi meglepit. Rá két napra a szüleimmel beszéltem és nagy nehezen kinyögték h a szülinapomra az anyósom eljegyzest tervez. Párom elvileg tud róla,de ő a szüleimmel nem beszélt. A helyzet most az hogy én nem igazán érzem elérkezettnek az időt, főleg úgy hogy szinte az anyósom kérte el a kezemet a szüleimtől. Beszéltem párommal persze mintha semmiről nem tudnék,kérdeztem mi ez a titkolózás, annyit mondott ne kérdezősködjek hadd legyen meglepi és hogy hadd szerezzenek nekem örömet, engedjem. Annyit mondott még h az anyja a felbújtó. Na nekem eléggé elvette a kedvemet az egésztől sőt ha összehívják az egész családot nemet nem mondhatok mert én leszek a szemét az igen meg igencsak kényszeres lesz. Szerintem az eljegyzést a pár beszéli meg egymás között és utána jelentik be a szülőknek mondjuk egy vacsora keretében, szűk családi körben. Nektek mi a véleményetek erről? Mit tegyek?
2011. márc. 18. 15:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a párodnak hogy tudsz a dologról, és nem szeretnéd a szülinapodon, anyós által megszervezve az eljegyzést. Ezért talán még nem sértődik meg, de mindenképpen meg kell beszélned vele!
2011. márc. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy tudsz róla, és hogy ne csinálják.

Ha mégis meglépik, akkor a szülinapodon mondj "még nem"-et. Ezzel nem mondasz se igent, se nemet.

2011. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondanod, hogy tudsz róla, itt csak az egyenes út a megoldás.
2011. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ez tök jó dolog, én csak álmodnék ilyen szülinapról (enyém is nemsoká lesz). Ha szereted, nem értem, miért baj, hogy így és most jegyeznek el, ha fél év múlva történik, mennyivel jobb? 3 év után miért korai?

A szüleidről meg megvan a véleményem, hogy lelőtték a meglepetést. Lehet, hogy az adott helyzetben örültél volna neki, de most, mivel anyós szervezte, stb., addigra teljesen megutálod az ötletet...

2011. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Én is így tennék ahogy a fentiek írták.


Mond meg a párodnak, hogy tudod és nem akarod. Sőt nyugodtan megmondhatod neki, hogy szereted és vele képzeled el a jövőt, de ha tényleg anyós hacacárét csinál akkor nemet fogsz mondani.


NEM kényszerítheti a másikat az ember, szemét dolog...

2011. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Én többek között ezért szakítottam a barátommal. Mindenki tudott az eljegyzésről, csak én nem. Én meg azért tudnám díjazni, hogy ha valaki el akar venni, akkor azért szóljon róla...
2011. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Tehát az anyós bujtotta fel a fiát, hogy kérje meg a kezed. Lehet, hogy egyébként a párodnak eszébe se jutott volna. Ez így megalázó. Mondd meg a párodnak, hogy ezt te nem így képzelted el.
2011. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Csípem az anyósomat, de mostanában egyre többször beleszól a dolgInkba. A szüleim azért mondtak el nekem mert nem stimmelt nekik az hogy az anyósom ült le velük beszélni kész tények elé állítva őket és nem a párom és én. Ráadásul párom és én nem terveztünk a közeljövőben ilyesmit,elég fiatalok vagyunk és még az életunk sem rendeződött igazán. Emiatt tudom, hogy ez nem a párom ötlete volt.

Örülök neki hogy tudom és nem ért hidegzuhanykent. Párom sok dolgot lenyel az anyjatol és sztem ez is egy ilyen alkalom. Nagyon szeretem őt, de szerintem is erről együtt kell döntenünk. Manapság a korunkbeliek viccet csinálnak az eljegyzesbol, divat lett. Lehet túl maradi vagyok, de én egy eljegyzes után 1 éven belül szeretnek esküvőt. Ne azért jegyezzük el egymást, hogy mindenki lássa a gyűrűs kezeinket a közösségi oldalakon. Remélem értitek mire gondolok. Köszönöm a válaszokat!!! Mar kezdtem magam úgy érezni hogy lehet mégis én vagyok a rossz vagy nem is tudom....

2011. márc. 18. 16:26
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Így már másképp gondolom. Nagyon tutyimutyi akkor a párod, ha nem képes megmondani az anyjának, hogy így ez nem jó, nem így terveztük a párommal. Viszont nem irigyellek a hiszti miatt, amit majd az anyós rendez... Bár drukkolok, hogy ne sértődjön be, ha meghiúsítod a terveit, sajnos könnyen lehet, hogy rossz néven fogja venni. :( Pedig igazad van.
2011. márc. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hát megmondom őszintén nekem is nagy csalódás volt ez...a másik meg hogy nem szeretem ha irányítani akarják az életemet.

Hiszti az lesz, biztos vagyok benne elsőként szüleim kapják majd aztán majd biztos jövök én h nem is szeretem a fiát ...

Ma történt egy dolog nem ezzel kapcsolatban és mondtam neki azt hittem a ő keze van a dologban... kikérte magának :D az hiszem nehéz dolgom lesz de nem szabad hagynom magam!!!! Köszönöm nektek!!!

2011. márc. 18. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!