Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Normális az hogy az "anyósom"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális az hogy az "anyósom" akarja megszervezni az eljegyzésünket méghozzá úgy, hogy én (elvileg) nem is tudok róla? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Párommal 3és fél éve vagyunk együtt, 4 hónapja élünk együtt az anyjánál külföldön. Párommal beszéltünk eljegyzesrol de abban állapodtunk meg várunk vele, hogy rá fél évre jöhessen az esküvő nem csak úgy vaktában. Anyósom beszélt hétvégén a szüleimmel, ment a nagy titkolózás,gondoltam a szülinapomra akarnak vmi meglepit. Rá két napra a szüleimmel beszéltem és nagy nehezen kinyögték h a szülinapomra az anyósom eljegyzest tervez. Párom elvileg tud róla,de ő a szüleimmel nem beszélt. A helyzet most az hogy én nem igazán érzem elérkezettnek az időt, főleg úgy hogy szinte az anyósom kérte el a kezemet a szüleimtől. Beszéltem párommal persze mintha semmiről nem tudnék,kérdeztem mi ez a titkolózás, annyit mondott ne kérdezősködjek hadd legyen meglepi és hogy hadd szerezzenek nekem örömet, engedjem. Annyit mondott még h az anyja a felbújtó. Na nekem eléggé elvette a kedvemet az egésztől sőt ha összehívják az egész családot nemet nem mondhatok mert én leszek a szemét az igen meg igencsak kényszeres lesz. Szerintem az eljegyzést a pár beszéli meg egymás között és utána jelentik be a szülőknek mondjuk egy vacsora keretében, szűk családi körben. Nektek mi a véleményetek erről? Mit tegyek?
2011. márc. 18. 15:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is beszélj a pároddal...

Egyébként megkérdezhetem hogy hány éves vagy?

2011. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Most lesz nemsokára a 23. szülinapom...
2011. márc. 18. 17:35
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szólj az anyósnak higgadtan, hogy nem ilyen eljegyzést akarsz. Vagy célozgass, mintha nem is tudnál a dologról, hogy milyen szörnyű lenne egy elkapkodott, kényszeredett eljegyzés, akkor inkább sarkon fordulnál és elmennél...
2011. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Pfff, hallod, én is kiakadtam volna a helyedben. Én is szeretném, ha a párom megkérne, de azért, mert ő akarja, az ő elhatározása, nem pedig azért, mert az anyja vagy akárkije úgy rendezte. Úgy nekem se kéne, inkább maradnék vénlány.
2011. márc. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 válaszolóval értek egyet.
2011. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

szerintem én is kiakadnék. ülj le az anyóssal és a pároddal, beszéld meg velük a dolgot, hogy hallottad a szüleidet, vagy mit tudom én, a lényeg, hogy tudomásod van a dologról, és nagyon kedvesek, de te nem így gondoltad a dolgot, és nem szeretnél eljegyzési partit. nekem is ez a gondom, még nem vagyok eljegyezve, csak beszéltünk róla, de a család egyik fele már eljegyzési partit akar, én meg nem, mert szerintem fölösleges pénzkidobás, ráadásul már nem is ugyanaz az érzés már szerintem. nem szeretném azt sem, ha valamelyik szülő ott lenne a nagy pillanatnál. két emberre tartozik szerintem.


vagy: ez most jutott eszembe: beszélj a szüleiddel, hogy nem akarod így, mondják meg anyósodnak:D

nem tudom, mit szólna hozzá:)

2011. márc. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Le fogok ülni a párommal, megbeszélem vele a dolgot holnap.

Lehet a szüleim jönnek ki szarul a dologból, hogy most lelőtték a meglepit, de remélem nem lesz ebből az egészből nagy vita, és tudomásul veszik, hogy ez nem így megy.

Most már kezd egy kicsit tele lenni a fejem az egésszel, és megtudtam minél előbb le kell állítanom a folyamatot, mert valószínű már a fél családnak be lett adagolva, mi készülődik...és azon sem lepődnék meg ha már mindenki tudná a párom nagypapájától elkezdve, a nagynénjéig mindenki... Nagyon kellemetlen ez nekem...:( ha kiváncsiak vagytok, írok fejleményt majd... :) Köszii mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. márc. 18. 21:33
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ez volt nálunk is. A MUNKAHELYEMEN tudta mindenki, hogy eljegyzés lesz, az egész család tudta, csak én nem!! Akkor tudtam meg, hogy eljegyzés lesz, amikor közöltem vele, hogy szerintem nem működik kettőnk közt, és szakítani akarok. Nagyon égő volt utána, hogy hatvan ember kérdezgetett, hogy hol a gyűrűm..


Szóval, meglepetésnek szép dolog a meglepetés, de egy olyan döntésnek, ami komoly döntés, főleg olyan emberek közt, akik nézik is a hagyomány értékét, nem így kellene megtörténnie. Ez elsősorban kettőtökre tartozik, és ha a párod anyja ennyire bele akar mászni, az semmiképpen nem jó. Mondjuk oké, más anyós elmarná a fia mellől "azt a kis ribancot", szóval ez piros pont anyósod javára valahol, de a fél családot belevonni, enyhén túlzásnak tartom. Azt meg főleg, hogy te tudod meg legutoljára.

2011. márc. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!