Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyi idő után célszerű az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után célszerű az eljegyzés?

Figyelt kérdés
1éve élek együtt a párommal...de már jo lenne,,,de nem tudom h.korai e
2011. márc. 18. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Mennyi idősek vagytok?Szerintem 1 év után még korai.
2011. márc. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Eleve az eljegyzést kezdeményezze a fiú. És nektek kell érezni, hogy itt van-e már az ideje. Nem kell rohanni, nincs olyan, hogy "célszerű". Akkor jegyződjetek el, ha mindketten őszintén úgy érzitek, hogy ezt akarjátok. És ne akarjátok becsapni magatokat, azokból lesznek a rossz házasságok.
2011. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez nem idő kérdése. Ha ti mindketten úgy érzitek megérett rá a kapcsolatotok, akkor jött el az ideje.

Nem akkor amikor már nem bírsz megülni a fenekeden és éppen romantikus hangulatban vagy, esetleg irigy vagy a szomszédra mert annak mostanában lesz az esküvője.

2011. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

És mióta voltatok az együttélés előtt együtt?

Egyébként szerintem az időnek sok köze nincs ahhoz, mikor van ideje már. Mert lehet, hogy 10 évig járnak, mégis mire összeházasodnak, rögtön elválnak, míg lehet, akik hamar beleugranak, boldogan élnek.

Én is támogatom a házasság előtti együttélést, de ugyanakkor azok is elválnak, akik előtte évekig együttélnek. Ha megnézzük, régen nem volt ennyi válás, pedig szinte mindenki a házasság után élt egy fedél alatt, és az együtt járási időszak sem nyúlt el évekig. Apám is csak pár hónapig udvarolt anyámnak, majd elvette, míg amelyik lánnyal évekig járogatott, azt eszében sem volt elvenni.

Szóval szerintem az igaz szerelemhez nem kellenek évek, hogy dönteni tudj, vele akarod-e leélni az életed. Mert vannak ilyenek sokan, hogy 10 éve együtt, aztán se együttélés, se kutyafüle...

2011. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

a házasságok az utóbbi 10 évben 80%-ban végzőttek válással és csak 20%-ban volt haláleset az egyedülállóvá válás oka ...


csak egy darab papír ! ... ha közös gyereket csináltok az jobban összekötde az sem fix kapocs, de az örökre összetartó kis kapocs lehet ha más fele járnak is a idők


egy kapcsolatban a forduló pont 3 év után következik be ... ha 5 évet lehúztatok egymás mellett és még mindig dúl a lámúr a papír nélkül is örökké fog tartani ...

2011. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi 5éve vagyunk 1ütt és még nem jegyeztük el egymást,nem a papír a lényeg.1év után amúgy is korai,szerintem.

24/L

2011. márc. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
mi a párommal.4 hó után jegyeztük el egymás.ésrá 5 hó után összeházasodtunk,23 éve együtt vagyunk
2011. márc. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt már lehet tudni az elején...pár hónap után. A szüleim is 3 hónap után kötelezték ez magukat egymás mellett. Igaz, nem gyűrűvel, hanem gyerekkel. Történetesen velem:)

Azóta is együtt vannak, már 24 éve és boldogok.

L23

2011. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szerintem sem idö kérédése,de jobb várni 5évig.nálunk 3évig dult a lamur aztán szeretetté vált.én 21 vagyok ö 29.eljegyezve 2.5éve vagyok még nincs keret az esküvöre,viszont már egy ponton örökre összekötöttük az életünket egy kisfiuval:)
2011. márc. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

*csak egy darab papír ! ... ha közös gyereket csináltok az jobban összekötde az sem fix kapocs, de az örökre összetartó kis kapocs lehet ha más fele járnak is a idők


Örökre összetartó, legtöbb esetben TERHES kis kapocs a közös gyerek. Pontosabban nem maga a gyerek, hanem hogy nem bírsz megszabadulni az apjától/anyjától, pedig szeretnél.


A papír az elköteleződés SZÁNDÉKÁT jelenti, ami szeritem nagyon fontos. Ha nem gondolja komolyan, ne raboljuk egymás idejét. Ha komolyan gondolja, akkor viszont tényleg nem számít a papír.


A papír annak számít, aki tiltakozik ellene. Aki szerint semmi jelentősége, azt aláírja, legfőképpen akkor, ha tudja, hogy a párja erre vágyik, ahogy a kérdező is.


Nem értem, hogy ha a kérdező azt írja, hogy szeretné, akkor miért kell elkezdeni magyarázni, hogy ááá, az nem fontos. Lehet, hogy másnak nem fontos, de a kérdezőnek az. És ha neki fontos, akkor akkor - ha segíteni akartok - ne lebeszélni akarjátok, hanem a kérdésre válaszoljatok.


Az én véleményem azt, hogy huszonévesen max. 3-4-5 éven belül el kell tudni dönteni, hogy akarsz-e a másikkal élni. Ha nem tudja valaki eldönteni (és nem akarja "elkapkodni" a dolgot), az később sem fogja akarni az eljegyzést. 30-on felül azt gondolom, erre max. 2 évet kell szánni, mert a nő öregszik - ez tagadhatatlan. Ha eltölt 4-5 évet egy kapcsolatban reménykedéssel, és nem jön össze, biztosan kicsúszik az időből, főleg ha több gyereket is szeretne. Lehet ugyan 40 felett szülni, de kockázatos(abb).


Még egy: ki lehet kényszeríteni sok év után az eljegyzést a "ha nem veszel el, elhagylak" dumával, de nem érdemes, mert ha a pasi nem önként nősül, hanem azért, hogy ne dobják ki, akkor általában a házasság nem éri meg az első évfordulót. Ilyenkor jobb házasság nélkül odébbállni.

2011. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!