Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 14 évesen nem korai az eljegyzés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

14 évesen nem korai az eljegyzés?

Figyelt kérdés
21 éves srác vagyok, a barátnőm 14 éves és mindketten úgy érezzük, hogy a kapcsolatunk jól működik. Egyikünk sem tudja elképzelni, hogy valaha az életben mással legyen együtt. Én szeretném minél hamarabb megerősítni a kapcsolatunkat és egy közös ismerős azt javasolta, hogy jegyezzem el a lányt, nem korai egy 14 éves lánynak az eljegyzés?
2007. jún. 12. 17:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

A lány érzéseit sajnos nem ismerem, de ha engem 14 éves koromban eljegyeztek volna, kifutottam volna a világból. (nem örömömben) Szerintem korai. Kíváncsi vagyok, hogy mióta vagytok együtt. Nem tudom, hogy lehet-e egy 14 éves lánnyal elég ideje együtt lenni egy eljegyzéshez.


Igazából ma már az eljegyzésnek is annyi fajtája van. Azzal szerintem semmi baj sincs, ha veszel valami csipcsup gyűrűt, és azt mindketten hordjátok. Ez is jele valamilyen szinten az összetartozásnak, mégsem egy komoly eljegyzés.


Vigyázz, ne hamarkodjátok el a dolgokat! Te 21 évesen talán már elég felnőtt vagy, de egy 14 éves valójában még gyerek. Rengeteget fog változni.

2007. jún. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
86%
Te 21 éves vagy!! Ha használod az eszed ,akkor ez fölös kérdés volt!!Mit akarsz te egy 14 éves lánytól????Ő még gyerek!!!..4-5 év mulva is így érez,akkor tedd meg ezeket a lépéseket!!
2007. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Bátortalan különvélemény: mivel az eljegyzésnek semmiféle jogkövetkezmény és a szó igazi értelmében vett kötése nincs, amennyiben egyik fél sem tudja elképzelni az életét a másik nélkül, s amennyiben a dologgal a két család is egyetért, miért ne jegyezhetnék el egymást? Amennyiben a lány családja ezzel nem értene egyet, mindenképpen illik kivárni a nagykorúságot.

(Emlékeztetőül: Rómeó Júliája véletlenül pont 14 éves volt.) Ebben a korban is szülehetnek - bár kétségtelenül nagyon ritkák - olyan szerelmek, amelyek egy egész életre kitartanak.

Ezzel együtt ma már nem szokás ilyen korán eljegyzéseket kötni. (Századokkal korábban már a szülők elintézték ezt a gyerekek pólyás vagy pendelyes korában, s az akkor nehezen bontható kötés volt.)

Azt javasolnám, hogy már csak a világ nyelve miatt is, várjanak a lány 18. születésnapjáig.

üdv.: hegedor

2007. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
De igenis korai!!!! Hiszen még gyerek! Előtte áll minden!
2007. jún. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
Szio!Én is korán jegyesztem el magam csak tizen hat voltam. Ma huszon kettő vagyok még mindig együtt vagyunk.de mostanábban jöttem rá,hogy szinte nem is éltem.nem azért mert meg bántam volna,hogy együt vgyunk.csak nagyon rossz érzés mikor a többiek mesélik az élményeiket és nekem nics mit mesélnem.Szoval ne akard ,hogy akit szeretsz ugyan ezt éreze.hagyd had ismerje meg a világot hisz még csak gyerek!!!!
2007. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
De, nagyon is korai! A 14 évesek még gyerekek, sajnos semmi jót nem jósolok nektek...:o( Éljétek ki magatokat, ha neked már ezidáig sikerült, akkor hagyd még egy jó pár évig "élni" a barátnődet, így nem lesz később sem olyan hiányérzete, hogy bármi is kimaradt volna az életéből.
2007. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
93%
Egy 14 éves lánynak még az iskolapadban van a helye.A kérdésed azt mutatja, hogy Te is éretlen vagy még a karikagyűrűhöz.
2007. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%
Ezt nem szabad elkAPOKDNI AT TANÁCSOLOM, MERT TÚL FIATA ÉS Ő ELŐTTE OTT AZ ÉLET. ÉS A KIVÁNCSISÁG UGY IS HAJTANI FOGJA. EZT INKÁBB MÉG MOST MELLŐZÉTEK. AMUGY HÁZASSÁG 16ÉV FELETT SZÜLŐI BELEEGYEZÉSSEL LEHET EZT KÖVETŐEN
2007. okt. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
75%
14 ÉVES A LÁNY, TALÁN MOST FEJEZI BE A 8.-OT? TE MEG KIJÁRTA D A FŐSULIT MÁR 3 ÉVE , GONDOLKOZZ EL FIACSKÁM
2007. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
Szex nélküli eljegyzés? :) (csak, mert vélelmezem, hogy nem vagy pedofil)
2008. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!