Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok erről? Szólni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről? Szólni kellene a szüleimnek róla?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt, nagyon komoly a kapcsolatunk, tervezzük a közös jövőt (lakás, kocsi, gyerek), mindketten nagyon komolyan gondoljuk, annak ellenére, hogy fiatalok vagyunk (én 20 éves lány, ő 19 éves fiú - tudnotok kell, hogy mi nem vagyunk azok a tipikus fiatalok, mielőtt elkezdenétek, hogy túl fiatalok - nekem sokkalta más a neveltetésem, mint neki, és ő ezt el is fogadja, azon kívül egyikünk sem bulizós, csak a komolyabb dolgokkal és egymással törődünk), és ezt a szüleink tudják is.

A párom romantikusan, kettesben szeretné megkérni a kezemet (az ő családja tudja, ők szabadelvűebbek, mint az enyém), majd így mennénk tovább az öcsém ballagására, ami hatalmas parti lesz, kb. 120 fős, és ott jelentenénk be.

De anyum eleve csinálni akar eljegyzési bulit (ami nekünk egyáltalán nem hiányzik).

Nagyon nagy szemétség lenne, ha nem szólnék neki a gyűrűhúzásról, és ott, a 120 fős ballagáson jelentenénk be, hogy a párom eljegyzett? Mit gondoltok erről? Esetleg ütközhet a mi hagyományainkkal (félig roma származású vagyok, abból a "fajtából", akiknek már egyetemi és főiskolai végzettsége van, és becsülettel, tisztességgel keresik meg a kenyeret)? Nagyon félek, hogy mit szólna hozzá.


2011. ápr. 5. 10:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy rossz ötlet a ballagáson bejelenteni. Az az öcséd napja, ne vegyétek el tőle.

És őszintén szólva az sem túl szép dolog, ha anyukádat így kész helyzet elé állítjátok. Inkább beszéljétek meg vele, hogy nem akartok eljegyzési bulit, esetleg neki először külön kettesben jelentsétek be az eljegyzést.

2011. ápr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Öcséd ballagása az az öcséd ballagása. legyen ez az ő ünnepe. Találjatok valami más megoldás szerintem.
2011. ápr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jelenteném ott be. Az az öcséd napja, méghozzá az egyik meghatározója az életének, az ne rólatok szóljon. Mondhatod, hogy csak bejelentitek és kész, de akkor is titeket ugrálnának körbe. Erre egy másik nap megfelelőbb lenne. Ez a saját véleményem.
2011. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
én is egy másik napra voksolok, anyuddal meg beszéljél :)
2011. ápr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem válaszolókhoz. Fordított helyzetben Te mit szólnál? (Ha az öcséd a Te diplomaosztódon jelentené be, hogy eljegyezte a barátnőjét?)
2011. ápr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát eleve, ha félig roma származású vagy, ha nem (bár nálatok tudomásom szerint nagyobb hagyománya van az ilyennek, - és félre ne érts, nem szidalmazok, hozzánk is házasodott be roma lány a családba, nagyon tisztességesek, tisztelem őket), illene, hogy a párod a szüleidtől kérje meg a kezed előbb. És nem kell utána bulit szervezni, nem kell eljegyzést tartani, ha nem akarjátok, egyszerűen egy közeli időpontban, amikor pl egy kertipartin együtt van a család, elmondjátok és kész.

De az öcséd napját ne vedd el! Az az övé...

2011. ápr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is válasszatok a bejelentésre egy másik napot.Az öcséd ballagásán ezt nem illik.

Mond meg anyukádnak őszintén, hogy ti nem akartok semmiképpen sem eljegyzési bulit tartani, így szűk családi körben is meg lehet ezt oldani.

2011. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Igazából én is gondoltam erre, de a párom mindenképp azon a napon (lévén az ő ballagása is) szeretné megkérni a kezem. És ha aznap nem mondom el senkinek, csak másnap? Akkor?


Igazából már beszéltünk erről a dologról a szüleimmel (nálunk édesanyám a roma, apum a "fehér"), és megbeszéltük, hogy nyáron lesz eljegyzés, ha a párom komolyan gondolja velem a dolgokat.


A párom többé-kevésbé meglepetésnek szánja, és azt szeretné, ha nagy dínom-dánom helyett csak a miénk legyen az a pillanat, amikor kimondom az igent.

2011. ápr. 5. 10:38
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyétek el az öcsédtől a napját! Nagyon megbántódna - jogosan.
2011. ápr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nálunk a "szűk családi kör" kb 80-100 ember :) Így ez kivitelezhetetlen :D
2011. ápr. 5. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!