Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok erről? Szólni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről? Szólni kellene a szüleimnek róla?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt, nagyon komoly a kapcsolatunk, tervezzük a közös jövőt (lakás, kocsi, gyerek), mindketten nagyon komolyan gondoljuk, annak ellenére, hogy fiatalok vagyunk (én 20 éves lány, ő 19 éves fiú - tudnotok kell, hogy mi nem vagyunk azok a tipikus fiatalok, mielőtt elkezdenétek, hogy túl fiatalok - nekem sokkalta más a neveltetésem, mint neki, és ő ezt el is fogadja, azon kívül egyikünk sem bulizós, csak a komolyabb dolgokkal és egymással törődünk), és ezt a szüleink tudják is.

A párom romantikusan, kettesben szeretné megkérni a kezemet (az ő családja tudja, ők szabadelvűebbek, mint az enyém), majd így mennénk tovább az öcsém ballagására, ami hatalmas parti lesz, kb. 120 fős, és ott jelentenénk be.

De anyum eleve csinálni akar eljegyzési bulit (ami nekünk egyáltalán nem hiányzik).

Nagyon nagy szemétség lenne, ha nem szólnék neki a gyűrűhúzásról, és ott, a 120 fős ballagáson jelentenénk be, hogy a párom eljegyzett? Mit gondoltok erről? Esetleg ütközhet a mi hagyományainkkal (félig roma származású vagyok, abból a "fajtából", akiknek már egyetemi és főiskolai végzettsége van, és becsülettel, tisztességgel keresik meg a kenyeret)? Nagyon félek, hogy mit szólna hozzá.


2011. ápr. 5. 10:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

*Az biztos, hogy rossz ötlet a ballagáson bejelenteni. Az az öcséd napja, ne vegyétek el tőle.


Totálisan egyetértek. Szemétség lenne vele szemben. Ez az ő ünnepe!

---

Nézd... rendben van, hogy kettesben kéri meg a kezed, hiszen a döntés a tied. De nem hiszem, hogy akkora tragédia történik, ha anyukád rendez egy családi eljegyzést utólag. (Szűk család = szülők és testvérek, nem hiszem, hogy ez kitesz 120 főt.) Ha arra jó volt, hogy felneveljen, iskolába járasson (amire büszke vagy - joggal), akkor legyen jó arra is, hogy nem zárod ki egy ilyen fontos dologból.

És mi lesz a párod szüleivel? Őket is meghívták a ballagásra, vagy őket is kihagyjátok "hálából" a szabadelvűségért az eljegyzésből?


Még egy fontos meglátás: írod, hogy különböző a neveltetésetek. Ha te vagy a főiskolás, akkor mi a különbség, a párod nem tanul, nem dolgozik? Fájdalmas dolog, de fogadj meg egy tanácsot, ha netán ez a helyzet, ne menj bele MÉG eljegyzésbe, házasságba, adj időt magatoknak, mert nem biztos, hogy menni fog együtt. Nem azért mert félig roma vagy (a párodról nem írtad, mi a helyzet), a nem romák között is gyakran előfordul, hogy a különböző neveltetés miatt nem tudnak együtt élni. Fél év nagyon kevés idő, ne ugorj fejest semmibe.

2011. ápr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is gratulálok! :)


Egyetértek az előttem szólókkal. Máskor jelentsétek be.


Leírom a mi példánkat. Párom megkérte a kezem, szóban, gyűrű nélkül, mindenki tudta nélkül. Igent mondtam. Együtt mentünk el gyűrűt nézni, mert számunkra fontos, hogy mindkettőnknek tetsszen, ha már hosszú ideig szándékozzuk hordani.

Aztán szülőknek szóltunk, hogy szeretnénk eljegyzést családi körben. Ehhez a két családdal együtt kiválasztottunk egy napot. Csak a szülők voltak ott és a testvérek. Nekem is nagy a családom, ha unokatesókat, mamákat meghívom, már 50 felett lett volna. Ez már olyan, mint egy kis lakodalom :) Így inkább senkit nem hívtunk meg. A szülők kicsit kiakadtak, de mondtuk, vagy elfogadják, vagy felhúzzuk a gyűrűt, elmegyünk kettesben vacsizni, és még ez sem lesz. Majd a lagzira azt hívnak meg, akit akarnak :)

Elfogadták. Otthon főztünk, ettünk egy jót, és a két család is összeismerkedett nyugodt körülmények között.

2011. ápr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A párom dolgozik, én jelenleg egyetemen vagyok másodéves, még két évem van hátra a diplomához. Házasságot még nem tervezünk (diploma előtt fél évvel), csak egy eljegyzést.

Addig még mindketten gyűjtögetünk saját lakásra, autóra, gyerekre.


A nagy "összeismertetésre" húsvétkor kerül sor :)


Megbeszélem akkor anyuval a dolgokat.

2011. ápr. 5. 10:58
 14/14 anonim ***** válasza:
78%

összeismertetés húsvét...

legyen akkor akkor az eljegyzés is,és kész...


öcséd ballagását kár lenne elrontani ezzel,az az ő napja

2011. ápr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!