Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ez most tényleg olyan nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez most tényleg olyan nagyon "kivetnivaló dolog"?

Figyelt kérdés

A párom és én jelenleg 4 éve vagyunk együtt, mindketten 21 évesek vagyunk, jelenleg távkapcsolatban egyetem miatt. Jövőben ha végzek szeretnék hozzá költözni, neki még hátra lesz jó sok év egyetem...

Sokat beszélgettünk az eljegyzésről, tudja, hogy nagyon vágyom rá (fontos nekem úgy az egész morálisan, nem a gyűrű, nem a felhajtás miatt...) Tudom, hogy neki is fontos 18 éves kora óta ezt mondja...Úgy gondolom, hogy ha jövőben sikerül odaköltöznöm, akkor mint jegyes pár költözünk össze. Erről beszéltem az egyik barátnőmmel, meg egy-két közelebbi-távolabbi rokonnal és volt aki elég ferdén nézett...

Rendben, hogy a házassági szándék bejelentése az eljegyzés, de míg a párom egyetemista addig nem nagyon van lehetőségünk összeházasodni...viszont 5 év után, s ha összeköltözünk akkor ez a dolog nekem sokat jelentene. Miért lenne ez rossz dolog, vagy szégyen? Miért kellene várjunk még 4-5-6 évet? Végül is nem mindegy? A házassági szándékot jelentjük be, csak éppen nem most lesz, hanem pár év múlva, viszont kifejezzük, hogy összetartozunk.

Csak én gondolom így?

21-L


2011. máj. 26. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel van problémájuk?

Hogy hamar van az eljegyzés?

Hogy házasság nélkül akartok összeköltözni?


Egyébként sztem jól csináljátok, főleg ha van valamennyi anyagi hátteretek is a külön élethez.

2011. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez az a kérdés, amihez rajtatok kívül senki másnak nincs köze. Az eljegyzést fel is lehet bontani, ha mégse jön be a számítás.
2011. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Én nem rajongom sem a házasság, sem az eljegyzés gondolatért. De 22 évesen, 5 év után összeköltözés előtt nyugodtan meg lehet ejteni, nem hinném, hogy bármi kivetnivaló lenne benne! Butaságnak tartanám 18 évesen, vagy 1-2 év után, de ti azért már elég stabilnak mondható kapcsolatban éltek, nem is vagytok ijesztően tapasztalatlanok, szóval szerintem ne foglalkozz azokkal, akik ferdén néznek. Persze megvan a lehetősége, hogy összeköltözés után zátonyra megy a kapcsolat - ne legyen így - de ha a fiúnak még van x éve az egyetemből, akkor addig bőven kiderül, akartok-e együtt maradni a jövőben is..
2011. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgassatok senkire. Ha nektek így jó, akkor éljetek jegyespárként. Sokan csak azért találnak benne kivetni valót mert féltékenyek vagy mert azt hiszik divatból csináljátok. Sok boldogságot nektek! :) 24L
2011. máj. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

nem értem a problémát.Ez a mai világban teljesen elfogadott,amúgy kettőtökön kívül ehhez senkinek semmi köze.Barátnőid max.irigyek,rokonokkal se kell sokat törődni.Nem kell ilyesmin problémázni.

21L

2011. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így vagyunk, tulajdonképpen évek óta jegyben járunk, kísérőgyűrű a kezemen van, de szintén iskola miatt nincs lehetőségünk egyelőre rendes esküvőt csapni. Majd, ráér az:) Ne törődj velük, amúgy is sokkal jobb azt hallani, hogy nem barátnőként, hanem menyasszonyként mutatnak be:) Ha évekig, akkor évekig.
2011. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm és köszönjük:)

Igazából már gyakorlatilag éltünk együtt, tudom minden bogarát, tudom milyen mikor "elviselhetetlen", tudom milyen mikor "felhőtlenül boldog"...:) bírtunk ki mi már betegségeket, távkapcsolatot, egyéb dolgokat, ezek csak még inkább megerősítettek bennünket. Nekem lelkiekben fontos ez az egész, és tudja ezt a párom is. Valahogy úgy vagyok vele, nem érdekel más mit gondol, de azért jól esne, ha legalább a közeliek tudnának kicsit örülni...

2011. máj. 26. 21:50
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: érdekes, legutóbb én is ezt hoztam fel a páromnak, hogy ha már együtt élünk ne úgy mutasson be másoknak, hogy a "barátnőm" nem akarok "csak" a barátnője lenni...sem az "élettársa" (pfúúj...)
2011. máj. 26. 21:51
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Én őszinte leszek! Én csak akkor csinálnék eljegyzést, ha legalább előtte min. egy évet együtt is laktunk! Nem egyből, ahogy összeköltözünk. Nekem a távkapcsolat nem igazi kapcsolat! Bocs, de nekem tényleg nem az. Szóval kipróbálnám milyen együtt élni mielőtt felhúzzuk a gyűrűt! Mert akárki, akármit is mond, nekem az eljegyzés nem csak egy gyűrűt, hanem annak a kinyilvánítása,hogy a másikkal akarok élni, komolyan veszem őt és a kapcsolatot!
2011. máj. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
kedves utolsó,olvassál már vissza.a kérdező az előző kommentjében írta le h már éltek együtt....
2011. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!