Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Butaság volt megmondani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Butaság volt megmondani a barátomnak, hogy én eljegyzés után egy éven belül meg szeretném tartani az esküvőt?

Figyelt kérdés
Beszélgettünk az eljegyzésről, esküvőről. A barátom már egy ideje mondogatja, hogy el szeretne jegyezni. De közben azt is tudom, hogy ő azt szeretné, ha azután tartanánk meg az esküvőt, ha már befejeztem a főiskolát, mert attól fél, hogy a szüleim mérgesek lennének, ha előtte lenne esküvő. Én viszont az eljegyzés után egy éven belül szeretném megtartani az esküvőt. Szerintem ugyanis az olyan furcsa, hogy egy pár évekig jegyben jár, mert nálam az eljegyzés azt fejezi ki, hogy össze szeretnénk kötni az életünket rövid időn belül, nem pedig azt, hogy majd talán egyszer össze is házasodunk. Én nem bánom azt sem, ha holnap megkéri a kezem, és egy éve múlva megtartjuk az esküvőt, de az sem gond, ha egy év múlva kéri meg a kezem, és akkor két év múlva lesz esküvő, de nem akarok úgy jegyben járni, hogy bárki megkérdezi, hogy mikor lesz az esküvőnk, azt kell mondanom, hogy majd egyszer, mert erről még nem beszéltünk. A barátnőim szerint hülyeséget csináltam, mert ezzel elijesztem csak a barátomat. De én nem azt mondtam, hogy vegyen el egy éven belül, hanem azt, hogy úgy jegyezzen el, hogy készüljön fel rá előre, hogy az eljegyzéstől számítva egy éven belül lesz esküvő. Miért baj az, ha én előre tisztázom az ilyen dolgokat? Két kiegészítés: az eskövő költségeit én állnám (ösztöndíjak, illetve különböző munkákért kapott pénzekből, mert direkt spóroltam), illetve engem az nem zavar, ha más nem így csinálja, ahogy én szeretném, hiszen mindenki szíve joga eldönteni, hogy mit kezd az életével, hogyan éli a párkapcsolatait.
2011. jún. 6. 14:59
 1/9 anonim válasza:
71%

semmi baj! figyelj, valami kínai vagy indiai kultúra úgy tanította hogy az eljegyzés után 6 hónappal kell esküdni.

szerintem ez egyáltalán nem baj, sőt szerintem ha kítűzöl egy időpontot.

2011. jún. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Nincs ezzel az ötlettel semmi gond, abszolút logikus, én is így csinálnám.


Ha szeret és amúgy is meg szeretné kérni a kezed, nem hinném, hogy probléma lenne ebből. :)

2011. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
En teljes mertekben egyetertek veled es szerintem nem hibaztal, hogy elmondtad. Esetleg rakerdezhetsz, vagy kiegeszitheted, hogy nem arra gondoltal, hogy akkor most vegyen el, hanem hogy majd akkor kerjen meg, ha az eskuvot is bekalkulalta. Sok boldogsagot!
2011. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nyilván ez azt jelenti, hogy amíg nem jársz a suli vége felé, addig ne számíts eljegyzésre, de ennyi.

Ha a barátnőid bele akarnak szólni a párkapcsolatodba, akkor egyszerűen ne mondj el nekik ilyeneket.

2011. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól tetted.

Nincs értelme évekig jegyben járni.

1 év az pont reális.

2011. jún. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy ebből gondot csinálna.

Én a magam részéről sosem értettem,hogy eljegyzés után miért kell éveket várni az esküvővel.Ha megkér,vegyen is el,ha meg esze ágában nincs nősülni,akkor ne kérjen meg.

Amikor a férjem megkérte a kezem,3 hónap múlva összeházasodtunk.Nem láttuk értelmét várni.

A környezetemben azt látom,hogy a hosszú jegyességekből sosem lesz házasság.

2011. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Hú b+, szegény srác. Itt aztán kattognak a kerekek, megfájdult a fejem mire végigolvastam.

És még együtt se élnek, mi lesz itt később.


Figyu.. van időpont, miért kavarsz? Te magad irtad le, fősulinak mig nincs vége nem lesz esküvő, csakis utána. Ráadásul ezt is azért intézi igy hogy a szüleid kedvében járjon.


Eljegyez, ha megkérdik mikor lesz a nagy nap akkor az a válasz ha befejezted a fősulit, mi ezzel a gond?

2011. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Gondolj bele ha a te arcodba vágná a barátod hogy "na ide figyelj...ekkor meg akkor lesz ez és az és pont!" :O

Nincs magával az ötlettel semmi baj,sokan így vannak vele mint te,hogy ha már megkért akkor ne évekig várjunk az esküvővel,de nem értem mi bajod azzal ha befejezitek a sulit és utána lesz esküvő?Miért kell pont egy év múlva?Ez úgy hangzik hogy "jóvan Cicám eljegyezhetsz,de 365 nap múlva el is veszel...egy perccel se később mert különben megjárod...."

Nem tudom mióta vagytok együtt,hogy éltetek e már együtt a szülők nélkül stb stb...de szerintem nagyon sarkos határokat szabtál és nekem igen csak elmenne a kedvem az egésztől....:S

Az eljegyzés igen,a házasság "jelképe",ezzel jelzi az egyik ember a másiknak hogy igen is komolyak a szándékai és hogy szereti szőröstül bőröstül és vele akar élni!Most őszintén,megkérdezik hogy mikor lesz a lagzi?És ha 10 év múlva vesz el,ki nem sz*rja le hogy ki mit szól hozzá!Ezt jó lenne nem elfelejteni hogy RÓLATOK,KETTŐTÖKRŐL szól,nem a többiekről!

Figyelj,ismerős csaj a pasijával együtt él 4 évig,szó szerint együtt...4 év után ki merte jelenteni és jelzem még nem volt se híre se hamva az eljegyzésnek hogy ő 2 év múlva de nagyon maximum 3 év múlva kisbabát szeretne a pocakjában tudni...a faszi kikerekedett szemmel leste csak és rá 1 hónapra elhagyta!Nem ez volt a konkrét oka a szakításnak,de elmondta a pasi hogy neki is van ebbe nem is kicsi beleszólása és ez nem parancsszóra működik és ha ő ezt így hozzá vágja csak úúúúgy...akkor ő lelép csak úúúúgy és viszont látásra!És a helyében én is ezt csináltam volna!

Most nem azért írtam ezt le hogy készülj mert a pasid elhagy,csak azért hogy lásd ezekkel a komoly dolgokkal nem vagdalkózhat az ember!

Persze mi is beszéltünk párommal az eljegyzésről,ki hogy szeretné MAJD EGYSZER a dolgokat,de senki sem szögezett le dátumot meg mi egyebet!

Engem párom 8 hónap után jegyzett el,mi akkor már együtt laktunk 4 hónapja és csalódtunk annyit hogy tudjuk mi egymásnak vagyunk teremtve!Ennek már 8 hónapja és annyira nem érzem borzasztónak hogy nem vesz el 4 hónap múlva vagy belül,sőt én hogy őszinte legyek nem is akartam nagyon esküvőt és nem "erőlteti" eszébe nem jutna!Az eljegyzés számunkra sem divat meg szórakozás,nagyon nagyon komoly dolog és mi(legfőképp én) úgy döntöttünk hogy talán majd egyszer lesz esküvő!Annyira ráérünk vele!Az anyakönyvvezető nem szalad el,a templomot vagy épp ahol egybekelünk se bontják le egyhamar,úgy hogy nem aggódok én emiatt!

Mellesleg én is be vagyok dilizve egy kisbabáért,még sem állítom kész tények elé a vőlegényemet(pedig már a vőlegényem,megtehetném)hogy "Na apjuk,1 év múlva már pelenkázni fogsz mert én így akarom!" Ő is szeretne babát meg én is,minden stimmel csak hát még várunk,mert nem a csonka családok statisztika számát akarjuk növelni azzal hogy 5 perc alatt csinálunk családot meg eljegyzést meg esküvőt meg mi egymást!Na de erről napokig lehetne eszmét cserélni ki hogy gondolja és ez már amúgy is hosszúra sikeredett!:)Bocsi!:)

Remélem nem értettél félre és hogy kiveszed hogy mit is akartam én ezzel sugallni!

Kívánom neked ha itt az ideje boldog menyasszony és feleség legyél!:)

24/L

2011. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! Egyetértek, bennem is ez fogalmazódott meg: "készüljön fel rá előre, hogy az eljegyzéstől számítva egy éven belül lesz esküvő". Ez így elég kemény. Ill. számíts rá, hogy egy esküvő nem olcsó mulatság, én tavaly nősültem, 60 vendég volt és 1,2 millió lett. Nyilván lehet olcsóbban és drágábban is kihozni, de nagyságrendileg kb. ilyen összeg lesz.


30/F

2011. júl. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!