Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit tegyek? Foglalkozzak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Foglalkozzak a dologgal?

Figyelt kérdés

A párom szeretné megkérni a kezem, tudom, mert már sokszor beszéltünk róla, de majd csak a 18.szülinapomon. Tartok hogy mit szól majd anyám és apám ehhez a dologhoz, mert ahogy én ismerem őket, nem helyeselnék a dolgot. De mi már tudjuk hogy egymáséi vagyunk örökre, és mire várjunk évekig ha már tudjuk ugye?!?!

Volt már ilyen helyzet valakinél? Miként döntött/tette a dolgokat?

Köszönöm a válaszokat előre is :)


2011. jún. 11. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
A közeljövőben fogtok összeházasodni? Ha nem, akkor minek még eljegyezni egymást? Dísznek?
2011. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek, még úgy ráértek. Nem rossz indulatú kioktatást akarok én itt megejteni, de nagyon-nagyon kevésszer fordul az elő, hogy ilyen korán már összeköti két ember az életét és együtt is maradnak. Ha szeretitek egymást, gyűrű nélkül is szeretitek egymást. Eljegyezni el lehet egymást, abban még semmi nincs. De még ne házasodjatok össze. Éljetek együtt pár évet (összeköltözve), és ha minimum 1 év elteltével is ugyanúgy szeretitek egymást, akkor össze lehet házasodni, de hidd el, hogy jobb, ha először csak élvezitek az életet, minthogy aztán 1 év házasság után menni keljen ügyvédet kereni. Tudom, még nem írtál esküvőről.
2011. jún. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

18 évesen ez nálunk is fennállt. Akkor végül mi meggondoltuk magunkat, szerettük egymást meg minden, de "díszből" annyira korán nem akartuk, úgyis mindenki gyereknek nézett még jóformán...

még azóta is együtt vagyunk és nagyon örvendek, hogy "felnőttként" fogom átélni ezt az egészet, akkoriban valóban nem voltunk annyira érettek, és a kapcsolatunk sem volt olyan szinten mint most.

Szerintem nem jó elsietni ezt a dolgot...de Ti tudjátok, ha Nektek ez így oké akkor hajrá, csak meg ne bánjátok, 2-3 év múlva is csak 20 éves leszel és addig még "érhet" a kapcsolatotok. Szerintem.

A tamtam kedvéért nem kell eljegyzés, 18 évesen, csak azért hogy legyen.

Igaz most már én is vágyom rá, de azért most mégis másabb mint 3-4 évvel ezelőtt...


Igazából ez két emberre tartozik, vannak ismerőseim akik 18 évesen eljegyezték egymást, azóta is együtt vannak, összeházasodtak stb stb.

De ha eljegyzitek egymást azt vállaljátok fel. A másik meg nem tudom hány éves a párod, de ha ő is csak 18 akkor még várnék a dologgal...

21-L

2011. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 19 voltam, amikor megkérte a kezem és akkor már 2 éve együtt voltunk. Most 21 leszek és még mindig ugyanolyan boldogok vagyunk együtt. Az eljegyzés számunkra egy olyan gesztus volt, amivel egy magasabb szintre léptettük a kapcsolatunkat, házasság helyett (egyenlőre). Mi nem mondtuk el otthon, pont amiatt, hogy nem a közeljövőben fogunk tudni összeházasodni/összeköltözni és ez csak nekünk egy plusz.
2011. jún. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is kicsit korán lenne még,jó pl az én szüleim 20évesen házasodtak össze,azóta sincs gond,de 18 évesen még csak akkor kezdődik ha mondhatom igy az élet,még bulizni kellene pár évig,és aztán megpróbálni,de ha gyűrű nélkül is szeretitek egymást akkor még felesleges szerintem .
2011. jún. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves kötöszködő! Esküvő nyilván nem most, hanem 20-21évesen lesz. :))

Többiek:

Köszönöm az értelmes, nem lenéző válaszokat :)

Tudom, hogy még szinte gyerekek vagyunk, a korunkat illetően. De nem vagyunk bulizósak-persze ha barátnak van szülinapi "házibuli" akkor arra elmegyünk, de ez ritkán van nagyon- dolgozunk, mellette iskolába járunk.

Nem divat eljegyzés lenne, hanem nekünk is egy szinttel feljebb lépés úgymond, és számunkra ez fontos, mert egymásért mentünk el dolgozni 17évesen.

Kedves, aki titokban tartotta az eljegyzést. Hogy tetted? Gyűrű?

2011. jún. 11. 14:54
 7/10 anonim ***** válasza:
mi az, hogy hogy leplezte, hogy eljegyezték. javíts ki ha tévedek, de szerintem le lehet venni azt a gyűrűt!
2011. jún. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hűha....igaza van annak aki azt írta ráértek még vele!Hiába hogy egy eljegyzés csak eljegyzés,bármikor felbontható,de az eljegyzés még a normálisabb embereknél igen is sokat számít,ahogy látom nálatok is!De inkább ez mint egy kisbaba....egyenlőre!

Szóval ebben a helyzetben hogy még csak 18 leszel és hogy a szüleid se rajonganának az ötletért én várnék vele!

Figyelj,nekem a szüleim szava ha másban nem is voltak fontosak "tini" koromban de az ilyen NAGY döntésekben a mai napig nagyon számít mit mondanak!

A lányuk vagy és hiába a saját hibádból kell tanulj,nem biztos rosszat akarnak ha nem örülnek/nének ennek a dolognak!Szóval nem tudom,én megfontolnám...De ha mégis megkér akkor sok boldogságot nektek!:)


Egyébként meg nem értem se az első hozzászólót se azt aki azt írja hogy DÍSZNEK az eljegyzés ha nem akar valaki MÉG akár évekig házasodni....én mitől vagyok kevésbé teljes értékű menyasszony attól mert nem szaladok egyből a tanácsházára időpontért?Hova van az leírva hogy x időn belül KÖTELEZŐ a házasság?Nem tanyasiak vagyunk,ott még szokás 1 éven belül össze házasodni!De ott is SZOKÁS,nem KÖTELEZŐ(Jól írta az egyik kommentelő)Az eljegyzés nálunk is magasabb szintre emelte a kapcsolatunkat mert tudjuk hogy össze tartozunk és annál többet ér a kapcsolatunk mint hogy egyszerű barát meg barátnő státuszban legyünk,de az esküvő meg még várhat!A tanácsháza meg nem omlik össze,az anyakönyvvezető nem szalad világgá hogy annyira sietni kelljen,nemde bár?!Szóval,bocsánat hogy el mertek jegyezni de még nem vagyok férjnél...:)Megáll az eszem!:)Egyébként nagynénémet 2 év kapcsolat után eljegyezte a párja és 10 év után házasodtak össze!14 éve élnek a legnagyobb boldogságban!De akkor ezek szerint ő is dísznek volt csak eljegyezve!....:)

24/L

2011. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A gyűrű túl nagy és csak a középső ujjamon tudom hordani :)

Amúgy meg úgynevezett kísérőgyűrű, ami köves és fehéraranyból van. tehát a család könnyen elhitte, hogy csak egyszerű névnapi ajándék.

2011. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Húúú 10év? Az szép :P De legalább volt idejük gyüjtögetni szép esküvőre (:


Utolsó: kísérő és eljegyzési között mi a különbség? :))

2011. jún. 15. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!