Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha megkérem a barátnőm kezét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha megkérem a barátnőm kezét eljegyzési gyűrűt kell vennem elöször vagy jeggyűrű mindkettőnknek? Mi a szokás itt Magyarországon?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 10:05
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%

Azért ne kérd meg a kezét, mert félsz, hogy lecsapják a kezedről.. Egy karikagyűrű nem fogja visszatartani a 'trónkövetelőket', sem az asszonyt.

Aki meg írta, hogy az a lényeg, hogy mindketten hordják a gyűrűket, annak üzenném, hogy nem mindig megoldható. Ismerek olyan embert, akinek a jegygyűrűje beakadt munka közben, és le is szakadt az ujja. Például faterom sem hordja, mert ő is fizikai munkát végez (csak a nyakláncára szokta rárakni, mint frodó :D)

2011. jún. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Na mit mondott?
2011. jún. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
szerintem kérd meg a kezét. mi tart vissza? ha a barátnőd nem viszonozza a munkahelyi pasik nyomulását és ugyanúgy viselkedik veled mint eddig, akkor nincs gáz. és több mint 6 év után már elég nyomós okod is van rá hogy megkérd neki meg elég nyomós oka van hogy igent mondjon. hajrá!:D
2011. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Szia!


Tradicionális szokás szerint kísérő gyűrűvel (eljegyzési gyűrűvel) kell megkérni a lány kezét, s együtt választjátok ki a karikagyűrűt (jegygyűrűt), mely egyforma (nyilván más méretben). Fontos, hogy eljegyzéstől a bal kézen, esküvőtől pedig a jobb kézen kell viselni. Szokás még, hogy a fiú apja kéri meg a lány kezét a lány szüleitől.


Gratulálok és a legjobbakat kívánom!

2011. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Sajnos az apukám 2 éve meghalt és én nem fogom a családjától megkérni mert ő nincs jóban az apukájával mert nincsenek együtt az anyjával. Még nem kértem meg a barátnőm kezét de tegnap sokat beszélgettünk, hogy milyen lenne a lagzink és sztem a következő fizetésemből meg veszem az eljegyzési(kísérő) gyűrűt. Majd az esüvő előtt együtt kiválasztjuk a jeggyűrűt.

Amúgy tudnátok valami frappáns lánykérést ami különleges lenne?

2011. jún. 27. 11:09
 16/19 anonim ***** válasza:
Én kinder tojásban kaptam a gyűrűt:)
2011. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én egy szál rózsát kaptam, és a szirma közt volt elrejtve a gyűrű. Sétálni mentünk a Balaton partra, és amikor a rózsát átadta, szagolgattam, ő meg csak moyolgott, és nem esett le, hogy mit mosolyog. És akkor valami megbökte az orrom, és láttam, hogy egy gyűrű. Letérdelt a parton mindenki szeme láttára, és megkérte a kezem. Én igent mondtam, nyakába ugrottam, akik meg körülöttünk álltak turisták, csak tapsoltak és hurráztak!:)
2011. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
A nagy lánykérésnek az lett a vége hogy barátnőm elment a Jabilba dolgozni és összejött egyik munkatársával és szakított velem 7 év után.És teljesen rossz lett a viszony közöttünk nagy haragban váltunk el mert átverte a fejem. Ilyen az élet ne bízzatok senkiben mert nem éri meg!
2011. júl. 6. 18:13
 19/19 anonim ***** válasza:
sajnálattal halljuk :(
2011. júl. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!