Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Melyik kézre kell a gyűrű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik kézre kell a gyűrű eljegyzéskor?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 21:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%
Én úgy tudtam h eljegyzéskor jobb kézre, aztán házasságkor balra teszik a gyűrűt, mivel a legtöbb ember jobbkezes.
2011. júl. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a bal oldal az "ördög oldala", ezért nevelték át a jobb kezeseket, ezért van sok táncban ketőtt jobbra, egyet balra (vagyis a "pokolba 1 és 2 kifelé) stb. Úgy tudom, ugyanezért eljegyzésnél bal kézre megy a gyűrű és a házasságkötéskor, ami egy "szent" esemény a jobb oldalra.


Egy néprajzos

2011. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Bal gyűrűs ujjon hordják eljegyzéskor, esküvőn kerül át a jobb gyűrű ujjra.

De nincs írott szabály, mindenki ott hordja ahol kényelmes neki.

Ja és a kísérőt azt nem tudom pontosan, de én a bal középső ujjamon hordom, mint, ahogy a karika gyűrűt a bal gyűrűs ujjamon.


21 éves menyasszony!

2011. júl. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Na pont most dobtam egy hátast a székemmel! Hüvelyujjra?

Valami irdatlan paraszt lehet aki arra húzza fel.

Eljegyzéskor bal gyűrűs ujj, esküvőn jobb gyűrűs ujj. Ezzel megfelelően a kísérő gyűrűt a középső ujjra.


21 éves menyasszony.

2011. júl. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%
Méé? Most kézre kő húzni, nem a lábra?
2011. júl. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Combi27 ***** válasza:
a középső ujjra :)) mindegy melyik kézre :))
2011. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%

Csak, hogy a sok "okos" tisztában legyen a dolgokkal:

"Eljegyzési gyűrű viselése


Az eljegyzést a gyűrű felhúzásával erősítik meg. A gyűrűt a bal gyűrűsujjra húzzák fel, és az esküvői szertartás során kerül át a jobb gyűrűsujjra, ahol a továbbiakban hordani fogják."

2011. júl. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Combi27 ***** válasza:

teljesen hivatalosan:


A gyűrűk viselése eljegyzés és esküvő után

Az egyiptomiaknál jelent meg először, ahol is a kör az örökkévalóságot szimbolizálta. Úgy vélték, hogy a pár egy életre választja egymást, és a gyűrű viselésével a szeretet, a kapcsolatuk fő összetartó ereje, az életük végéig fog tartani. A gyűrűt a bal kéz harmadik ujjára húzták, mert úgy gondolták, hogy innen egy ér a szívbe jut.


Az eljegyzés lényege, hogy jegygyűrűt húz a férfi választottja ujjára és fordítva. Méghozzá a bal gyűrűsujjára. Magyarországon az eljegyzés időtartama alatt a bal, majd az esküvő után a jobb kéz gyűrűsujján viselik a jegygyűrűt.

2011. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Amerikában fordítva csinálják. Ez látszik a filmeken is. A házas ember bal kezén van a gyűrű.

Magyarországon és általában Európában eljegyzéskor a bal kéz gyűrűsujjára húzzák a karikagyűrűt.

2011. júl. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
azért a gyűrűsujj és nem a láb te okos,mert elvileg innen megy egy ér a szívhez
2011. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!