Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan (mit) válaszolnátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan (mit) válaszolnátok a kíváncsiskodóknak? Tényleg sok már az a 4 év eljegyzés nélkül?

Figyelt kérdés

A párommal elég régóta vagyunk együtt (4 éve), de még fiatalok is vagyunk (21-22). Olyan 18-19 évesen jutott eszünkbe először az eljegyzés gondolata, akkor szerette volna a párom én viszont még fiatalnak éreztem magam egy ilyen általam komolynak ítélt döntéshez. Azóta már sok minden történt, kerültünk távkapcsolatba, én idén végzek az egyetemmel és már én vágyom erre a dologra. A párom hozzáállását meg már nem ismerem a dologról, mert egyszer kértem, hogy meglepetés legyen, mikor nem számítok rá, azóta még csak nem is nagyon beszélünk a témáról...Amikor szóba hozom, hogy bezzeg 19 évesen erőltette volna akkor azt mondja viccesen, hogy azóta megjött az esze:)

Mostanában viszont mindenki azt kérdezi, hogy mikor lesz eljegyzés...Volt akinek azt mondtam nem tudom, volt akinek azt mondtam talán egy év múlva...Van aki meg azt mondja, hogy 4 év már túl hosszú idő, már lépni kellene. Az igazság az, hogy a párom még jó pár évig egyetemista lesz, tehát amiatt sem sürgeti őt a dolog...(gondolom én). Csak már kicsit fáraszt, hogy mindenki ezen csámcsog körülöttem és mindenki azt kommentálja, hogy "ideje lenne"...nem mondom, hogy én nem vágyom rá, de nem gondolom azt, hogy "kifutottunk az időből". Szerintetek?


2011. aug. 30. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szia:)

jajj de nem szeretem énsem ha kérdezősködnek:D mondjuk tőlem meg azt kérdezgetik, h van-e már vki komoly...mert nekem még nem igazán voltak párkapcsolataim:$ meg hogy mikor fogok férjhezmenni:D a korom annyi mint a tietek:D kicsit idegesítő...mert sokszor énsem tudok már mit válaszolni, csak azt, hogy nem találok normálisat...:D

na de nem rólam van szó:D szerintem azt is lehetne válaszolni, hogy először szeretnétek venni egy lakást, és majd ha már meglesz, akkor jöhet az eljegyzés, házasság...

szeretnétek biztos anyagi javak mellett elkötelezni magatokat:)

más ötletem most nincs:D

2011. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi:D nem hinném, hogy az elkövetkező 10 évben megérem, hogy saját lakásunk legyen. Max ha nyerek lottón:P
2011. aug. 30. 14:26
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejlesztettetem egy dolgot az ilyen esetekre. Rengeteg dolog van ami engem is ugyanigy "zaklattnak" de én annyit szoktam csak mondani hogy majd ezután. És akkor ezt megunják és nem kérdeznek ilyeneket
2011. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Ezt csak Te tudod eldonteni, hogy varsz-e! Egyik ismerosom jart igy, Aki 6 evet vart, de aztan mar lepett, mivel hasonloan reagalt a ffiu. A kovetkezo kapcsolataban 3 evet vart...vege lett.

Tudod a ffiatal evek nagyon gyorsan elszaladnak, erre gondolj! Hatarozottan tedd fel a kerdest a parodnak, mert valoban megvaltozhatott a terve, de jogod van ahhoz, hogy ezzel tisztaban legy, s aztan tudsz merlegelni, hogyan tovabb!

2011. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg mondhatod azt is, hogy az a lényeg, hogy boldogok legyetek, megértsétek egymást, az pedig eljegyzés nélkül is megvan.

Ha még nem éltek együtt, akkor erre is hivatkozhatsz. Előbb ki kéne próbálni az együttélést, és ha megy, akkor jöhet az eljegyzés. Márpedig amíg a párod egyetemre jár, addig nem tud dolgozni, addig pedig nincs miből összeköltözni, fizetni egy albérletet.

Ezek szerintem nem is kifogások, hanem igazságok. Mi a férjemmel pl. hét éve éltünk már együtt mikor összeházasodtunk, és már akkor rég megvolt a közös lakásunk is. Szerintem már egy közösen vásárolt lakás is felér egy házasságkötési szándékkal, már abból is látszik, hogy a pár közösen kébzeli el a jövőjét.

2011. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag éltünk már együtt, legalábbis rengeteg időt töltünk együtt (3-4 napot egy héten).

Tudom, hogy szeret és azt is tudom, hogy számára értéke van a házasságnak...és azt is tudom, hogy eltervezte az eljegyzést, legalábbis 1-2 éve azt mondta, tudja a hol és mikor-t.

Kicsit néha bánt, hogy várni akar a dologgal, mert nem tudom mire várunk...gyűrűvel, vagy gyűrű nélkül úgyis egyetemista marad...Az esküvővel mindenképpen várunk ameddig lesz egy munkahelye neki is. jövőtől én szeretnék dolgozni, és össze is költözünk tényelegesen. Azért tippelek arra, hogy talán jövőre...igazából nem akarok így keményen rákérdezni a dologra, nem akarom "erőltetni". Ha én húzom ki belőle már nem olyan.

2011. aug. 30. 14:40
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

bizony, ne erőltesd.

elég jól bizonyítja a szeretetét azzal, h kitart melletted, veled van már 4 éve.

engem szerencsére nem zaklatnak ezzel, de ha mégis, akkor elkezdem ecsetelni, hogy házasságellenes vagyok, és nincs szükségem papírokra ahhoz, hogy szeretetben éljünk együtt a párommal. mondjuk tényleg így gondolom.

nálunk az a baj, h ő erőlteti az utóbbi időben ezt a gyűrű-témát, én pedig próbálok hárítani, és elmagyarázni neki, hogy tőlem nagyon idegen dolog egy érzelmi köntösbe bújtatott vagyoni és jogi szerződést aláírni...


ezzel nem téged akarlak bántani, és nem is a házasságpártiakat. mindenki úgy éli az életét, ahogy jól esik. én pl házasság nélkül :)

2011. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat. Én a házasság ellenességgel nem fogok tudni érvelni, mert számomra sokat jelent:) Nem akarlak meggyőzni, sem vitázni. Mindenki úgy él, ahogy neki tetszik:)

s mivel én is kezdek vágyódni egy eljegyzés után egyre nehezebb valami jópofát mondani:-S

2011. aug. 30. 15:26
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak azok házasság-ellenesek, akiket nem hajlandó feleségül venni senki. Na. Te pedig egyszerűen feleld azt, hogy még nem időszerű a téma, de majd ha megtörténik, akkor "téged fogunk elsőként értesíteni". Mindezt nyugodtan, angyali mosollyal. Többet nem fognak rákérdezni.
2011. aug. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
:D :) hát igen:) köszi
2011. aug. 30. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!